Тим, хто вибирає варіант будиночка для дачі, варто звернути увагу на оригінальну конструкцію А-подібної форми. У Росії її ще називають будинок-шалаш, в архітектурному середовищі вона відома як A-frame house.

Розробником проєкту вважається архітектор зі США Ендрю Геллер, який створив проєкт такої споруди, надихнувшись трикутними будиночками португальських моряків. Подібна форма була поширена і в СРСР під час будівництва окремих котеджів у пансіонатах, санаторіях, на літніх базах відпочинку.

Переваги А-подібного будинку

Зараз таку конфігурацію не можна назвати найпопулярнішою, однак у “куріпкової” конструкції чимало плюсів.

  • Трикутний будиночок можна швидко побудувати. Він зводиться на дерев’яному каркасі, який надзвичайно простий у виготовленні.
  • Під споруду потрібен лише легкий фундамент, тому що вага її невелика.
  • Витрати на будівництво будуть невеликими порівняно з цегляним, брусовим, дерев’яним або блоковим варіантом.
  • Будиночок виходить стійким і практичним: завдяки широкій основі при вузькій верхівці йому не страшні вітри, а сніг навіть за рясних опадів буде легко скочуватися з трикутного даху.
  • Споруда має незвичайний вигляд і прекрасно вписується в природний пейзаж.

Особливості облаштування А-frame house

За всіх переваг будинку-куреня його внутрішнє облаштування потребуватиме специфічного підходу. Насамперед це пов’язано з конфігурацією похилих стін, які по суті є частиною покрівлі.

  • Загальна корисна площа такої споруди менша, ніж у двоповерхового або мансардного будинку, що займає ділянку такої ж величини. Перший поверх буде практично повноцінним, зате на другому поверсі розмістяться лише 1-2 кімнати, організовані за типом мансарди.
  • Простір під трикутною стелею досить складно обіграти: його або залишають у первісному вигляді, не закриваючи балки перекриттів, або встановлюють додаткове міжповерхове перекриття, що ще більше знижує висоту стелі на верхньому поверсі.
  • Для монтажу звичайних вікон у будинку такої конфігурації можна використовувати тільки дві прямі стіни. Щоб збільшити інсоляцію приміщень, у покрівлі доведеться додатково встановити вікна мансардного типу.
  • Звичайні предмети інтер’єру для меблювання такого будинку малопридатні. Доведеться виготовляти меблі на замовлення або самостійно з урахуванням нахилу стін.

Вважається, що будиночок-“курінь” – варіант, призначений виключно для літнього відпочинку. Але це не так. Якщо грамотно підійти до питання утеплення, його цілком можна використовувати цілий рік. Підтвердження цьому – популярність конструкції під час будівництва житлових будинків у Канаді, де зими не вирізняються м’якістю, а холоди можна порівняти з сибірськими.

Будинок-шалаш: оригінальна конструкція

By Mebmoy