Якби ви опинилися в Америці й запитали, де тут туалет, швидше за все, вас зустріли б смішним, спантеличеним поглядом. Якщо ви запитаєте, де знаходиться туалет, вас зустрінуть дещо несхвальним поглядом. Річ у тім, що всі ми по-різному ставимося до зручностей.

В Америці туалет називають ванною кімнатою. Насправді використовувати слово туалет вважається трохи поганим тоном. Виникає питання, звідки ж походить слово “туалет” і чому воно таке особливе для нас, британців?

“Обережно, вода!!”

Існує кілька теорій про походження цього дивного слова для позначення туалету, яке ми використовуємо в Британії. Найчастіше ми використовуємо слово “туалет” тому, що воно походить від вигуку “гардилооо”, який звучить як “гардилооо”!”. Це, в свою чергу, походить від французького терміну “regardez l’eau”, що дослівно перекладається як “стережіться води”. У середньовіччі так кричали слуги, коли виносили горщики на вулицю. Це часто робили з вікон верхніх поверхів будівель, тому це, безумовно, була дуже гарна порада.

Втім, це пояснення може бути зручним, але воно не обов’язково відповідає дійсності. Схоже, що слово loo стало загальновживаним лише задовго до того, як вираз “gardyloo” застарів.

Інший термін французького походження, який може бути правдивим, походить від “le lieu”, що означає “місце” і використовувався як евфемізм для позначення відвідування туалету. Однак, знову ж таки, докази цього є в кращому випадку непрямими. Можливо, це випадок, коли люди працюють ретроспективно; знаходять пояснення і намагаються зробити так, щоб воно відповідало дійсності.

Великий британський туалет. Але чи має назва французьке походження?

Ватерлоо?

Іншим дуже поширеним поясненням є те, що він походить від слова “Ватерлоо”, яке було написано на цистернах багатьох господарських будівель на початку 20-го століття. Здавалося б, це збігається в часі, але знову ж таки є явний брак доказів. Можливо, це навіть пов’язано з особою чи особами на ім’я Лоо та конкретним інцидентом, але ми просто не знаємо.

Чому ми говоримо "туалет"?

Здається, що немає остаточного пояснення, звідки походить це слово. Іноді так буває зі словами, і саме це робить їх такими захоплюючими. Очевидно, що термін десь виник, але жодних записів про це не збереглося, що залишає для нас загадку, яку ми маємо розгадати.

Можливо, доречно, що слово для позначення акту відвідування туалету є загадкою. Це безперечний факт, але не той, на якому ми хочемо надто зациклюватися. Так само, як і відвідування туалету!

Чому ми говоримо “Похід в туалет?”

Чому ми говоримо “ходити в туалет”, а не “ходити в душ”??”. Існує багато теорій, починаючи від застарілих французьких фраз на кшталт “gardyloo!” (вигукували при спорожненні камерних горщиків) до назви “Ватерлоо”, що з’являється на зливних бачках. Однак остаточна причина, схоже, загубилася в тумані часу!

Читати далі

Хочете дізнатися більше про походження туалетів та ванних кімнат?? Ось кілька чудових статей, які ми зібрали разом:

  • Коротка історія туалету
  • Інфографіка про історію унітазу
  • Коротка історія ванних кімнат
  • Пориньте в історію ванн
  • Історія чищення зубів
  • Історія душових кабін
  • Розкриваємо історію туалетного рулону
  • Біг крізь час: Історія кранів / змішувачів
  • Поширюємо тепло по всьому світу: історія радіатора
  • Як влаштований унітаз? Ми розкриваємо все.

Адам народився і виріс на заході країни, зараз живе на узбережжі Йоркширу і вже більше 10 років втілює ідеї інтер’єру в життя у Victoria Plum. Улюблені стилі інтер’єру Адама були сформовані як міським, так і природним впливом.

Чому ми говоримо "туалет"?

Давайте будемо соціальними

Слідкуйте за нами в соціальних мережах, щоб бути в курсі останніх новин, пропозицій та конкурсів

By Mebmoy