Питання про те, як зонувати вітальню, на сьогоднішній день стоїть максимально гостро. Це пов’язано з появою великої кількості невеликих квартир, де господарі змушені виділяти зони для відпочинку, роботи, приготування їжі. Також зонування популярне в повнометражних житлових приміщеннях, коли розділяти велику кімнату стінами просто немає бажання.

Зонування вітальні проводять досить часто, щоб вивчити це питання предметніше. У цій статті ми розглянемо найефективніші дизайнерські прийоми, за допомогою яких професіоналам вдається домогтися розбиття кімнати на зони, виділивши вітальню. При цьому квартира залишається цілісною.

Топ-5 зонувань вітальні кімнати

  • Вітальня + спальня практично завжди зона сну примикає до вікна. Це пов’язано з тим, що ліжко найчастіше ставлять подалі від входу в квартиру.
  • Вітальня + кухня. У цьому випадку зонування залишається на розсуд господарів. Але найчастіше кухню роблять біля вікна, щоб денне світло давало змогу готувати їжу в комфорті.
  • Вітальня + їдальня. На ці дві зони доведеться виділити рівноцінні площі, оскільки вони обидві вимагають достатньо простору.
  • Вітальня + кабінет. У такому поєднанні можна пожертвувати метрами робочої зони. Головне, щоб вона знаходилася відокремлено і була оснащена додатковим джерелом світла.
  • Вітальня + дитяча. Досить рідкісне поєднання, тому що батьки прагнуть виділити дитині окрему кімнату. Але трапляється й таке відокремлення особистого простору, особливо коли малюк зовсім маленький і більшу частину часу перебуває на очах у дорослих.

Способи зонування вітальні

Як же розділити вітальню на дві зони так, щоб вийшла сучасна, функціональна і зручна квартира? Нижче розглянемо найпопулярніші і перевірені способи, якими успішно користуються тисячі дизайнерів по всьому світу.

За допомогою меблів

Мабуть, цей спосіб можна назвати найпростішим і найдоступнішим. Наприклад, за допомогою великого дивана ви можете поєднувати функції вітальні та спальні. Вдень у складеному стані він слугуватиме зоною відпочинку, а вночі, в розкладеному, – спальнею.

Щоб домогтися більшої інтимності, можна поставити мобільну перегородку, яка легко складатиметься. Така ідея чудово підійде, якщо в зоні вітальні є не тільки диван, а й крісла. Встановивши перегородку, ви зможете відокремити спальну зону від вітальні і відпочивати в той час, коли інші хочуть почитати або подивитися телевізор.

Як зонувати простір вітальні на дві зони

Однак не варто забувати про те, що на звукоізоляцію перегородка вплинути ніяк не зможе. Зате вона приховає вас від зайвого світла і цікавих очей.

Мобільні перегородки та стіни-острівці

З таких мобільних перегородок ви за лічені хвилини зможете “звести стіни” в будь-якому куточку кімнати. Це чудове рішення для зонування вітальні зі спальнею.

Ви можете зробити перегородки на замовлення будь-якого розміру і з будь-якого матеріалу. Такі конструкції міцні та легкі у використанні. Найчастіше їх виготовляють із дерева або пластику. Деякі додають елементи зі скла або драпірують перегородки фіранками.

Ще одним варіантом зонування вітальні може стати стіна-острівець. У її ролі виступає шафа або тумба під телевізор, яка розгортається перпендикулярно стіні. Зазвичай довжина такого острівця становить не більше двох метрів.

Шафи та ніші

Ще один доступний спосіб зонування. У цьому разі важливо розуміти, що що вища шафа або полиця, то очевиднішим буде зонування. Тому якщо ви використовуєте для цих цілей невисокі тумби, то поставте на них предмети, які візуально зроблять ці меблі вищими. Наприклад, підійдуть вази або горщики з квітами, скульптури, лампи.

Яскравим прикладом зонування вітальні з кухнею є барна стійка. Поруч із нею, як правило, ставлять диван.

Декоративні перегородки

У деяких квартирах можна зустріти ажурні перегородки, які виступають як розмежувач між зонами. Вони схожі на малі архітектурні форми, які виконані з пластику, металу, скла, дерева і мають химерний або незвичайний вигляд.

Їх часто використовують, щоб сформувати композицію з полиць або етажерок, на які ставлять фігурки, рамки з фотографіями або додаткові джерела освітлення.

Подіуми

Дуже стильний прийом, який допомагає максимально чітко розділити кімнату на зони. Але, на жаль, застосувати його можна тільки в приміщеннях з досить високими стелями.

Гарний подіум і тим, що в ньому можна вміло заховати від сторонніх очей вентиляцію, труби і дроти. Якщо нагорі ставлять ліжко, то всередині часто зберігають коробки або ящики з білизною, взуттям, одягом.

Зараз подіуми використовують у новобудовах, де площа квартир дає змогу здійснити подібне зонування. Також його можна влаштувати в житлових приміщеннях, перероблених зі старих заводів або фабрик, де висота стель часто перевищувала чотири метри.

Оздоблення різними матеріалами

Коли ми бачимо різні оздоблювальні матеріали в одній кімнаті, то розуміємо, що вона розділена на зони. Дуже часто сучасні дизайнери використовують поєднання плитки для підлоги та ламінату, щоб розділити кухню з вітальнею. Це не тільки красиво, а й практично.

Так само можна оформити і стіни, наклеївши шпалери різних кольорів або використовуючи різноманітні фактури та оздоблення.

Ще одним способом поділу вітальні є килими. Особливо добре їх застосовувати в дитячій або спальній зоні, де таке покриття буде найбільш актуальним.

Освітлення

Світло є важливим фактором впливу на сприйняття людиною простору. Тому ним можна легко підкреслити межі зон.

Якщо ви розділяєте вітальню зі спальнею, то повісьте в першій зоні велику стельову люстру. Коли у вітальні горітиме світло, у спальні залишиться напівтемрява для комфортного відпочинку і сну. Біля ліжка на тумбочках або стіні можна встановити настільні лампи або бра для читання.

Як зонувати простір вітальні на дві зони

Найпоширенішим джерелом світла для зонування є точкові світильники. Їх можна розмістити на стелі, в нішах, подіумах і навіть на сходах.

Фальшколони

Фальшколони часто використовують для зонування різних частин кімнати, але найбільше вони підходять саме для вітальні. Вони підкреслюють важливість цієї зони та її значення.

Вибирати розмір, фактуру, колір колони слід виходячи із загального інтер’єру приміщення. Якщо ваша квартира виконана в класичному стилі, підійдуть античні колони. Для модерну краще вибрати щось стримане, але цікаво обіграти геометричні форми.

Також на вибір фальшколони впливає розмір приміщення. Якщо площа дозволяє, то колону можна зробити досить довгою і широкою, щоб вона стала повноцінним роздільником між вітальнею та іншою областю. В іншому разі можна зробити невеликий “натяк” на колону у вигляді виступу в стіні.

Розстановка меблів

Напевно, найбільш малобюджетний і зрозумілий для всіх вид зонування. Нічого надприродного придумувати не потрібно. Можна просто розташувати меблі з різних зон спиною один до одного.

Вітальня в такому разі прекрасно відділяється диваном, особливо якщо він кутовий, або кріслами. Якщо вона примикає до їдальні, то її допоможуть відокремити спинки стільців біля обіднього столу.

Цікаво, що цей прийом заснований на психології. Коли люди сидять до чогось спиною, то в них складається враження, що позаду них нічого немає. Навіть якщо там сидітимуть люди, ви не помітите, чим вони зайняті та що обговорюють.

За допомогою правильного розміщення меблів ви зможете розділити кімнату не на дві, а на більшу кількість зон. Так, наприклад, можна зонувати вітальню, кухню і їдальню.

Сучасні принципи зонування вітальні дають змогу зробити навіть із невеликої однокімнатної квартири повноцінне приміщення для розваг, відпочинку, роботи, готування і приймання їжі. Озброївшись порадами дизайнерів, ви зможете на свій смак відокремити вітальню так, щоб вона зайняла належне їй місце.

By Mebmoy