Завжди в моді і дозволяє судити про характер власників класичний стиль у дизайні приміщення. Дизайн вітальні в стилі класика не допускає поверхневого ставлення до оформлення. Значення мають форма і розміри простору, оздоблювальні матеріали, меблі, елементи декору. Класика відмінно поєднується з іншими стилями в оформленні, але має переважний вплив у цілому. Нерідко під час оформлення приміщення його намагаються візуально або фізично розширити. Це можливо зробити кількома шляхами:

Оформлення інтер'єру вітальні в класичному стилі
 • об’єднання кімнати з кухнею, лоджією, коридором;
 • використання великих дверних прорізів, порталів;
 • візуально розширюють простір поєднання кольорів та оздоблювальних матеріалів;
 • використання дзеркал, глянцевих поверхонь;
 • великі вікна, що наповнюють кімнату світлом, візуально розширюють простір;
 • світлі тони на стінах вітальні.

Якісні матеріали, які використовують під час оздоблення, як правило, свідчать про практичний підхід. Прагнення до сталості, характерні переваги, практичність і надійність дають змогу судити про характер людини. В інтер’єрі все продумано до дрібниць. Навіть мінімалістичне оформлення не виглядає дешево. Усі елементи виглядають якісно, елегантно, поєднуються між собою. У такий простір складно внести хаос.

Вітальня Ізотта

коли варто звернутися до класики?

Такий дизайн кімнати доречний у всі часи. Тут немає місця химерності та яскравим елементам. Обстановка навіює спокій, впевненість і надійність. Якщо ви любите затишок і спокій, проводите час за приємними бесідами в колі сім’ї або друзів, то такий інтер’єр вітальні в класичному стилі відмінно вам підійде. Він передбачає масу варіантів. Тут немає суворих обмежень, але перевагу віддають м’яким відтінкам, які добре поєднуються між собою, витіюватим лініям, природним матеріалам в оздобленні, великому і світлому простору, хорошому освітленню.

До класичного стилю у вітальні варто придивитися, якщо ви цінуєте простір, комфорт, натуральність. Дизайн може бути простим, але вселяти впевненість у заможності та доброзичливості. Нерідко в таких приміщеннях використовують камін, який додає тепла і затишку в обстановку. Якщо в приватному будинку камін може бути справжнім, то у квартирах часто використовують емуляцію, що працює від електрики, або просто зображення каміна. Таке рішення дасть змогу візуально збільшити простір.

Кольорове рішення для вітальні в класичному стилі

У кімнаті допустимо використання різних кольорів, але перевагу віддають пастельним тонам, що плавно переходять від одного до іншого. Нерідко використовується білий колір, який досить вимогливий до інших елементів декору. Припустимо застосування темних кольорів: коричневого, золотистого, чорного, але вони мають гармоніювати між собою. При цьому особливу увагу варто приділити хорошому освітленню.

Підсумувавши, можна зробити такі висновки:

 • перевагу віддаємо пастельним і світлим тонам;
 • уникаємо різких переходів кольору в оформленні кімнати;
 • виключаємо елементи, що яскраво виділяються, як в оздобленні приміщення, так і в предметах меблів;
 • використовуємо гарне світло: класична люстра по центру, торшери, світильники на стінах;
 • приділяємо увагу симетрії, яка допомагає підтримувати гармонію.

На стінах ефектний вигляд мають білий, рожевий, бежевий кольори, які візуально збільшують простір і роблять його світлішим. Для стелі доречна така ж колірна гамма, що незначно відрізняється за тоном. Підлога може бути більш темною і контрастною. При цьому стелі здаватимуться вищими.

Вітальня Кантрі

основи оформлення інтер’єру в стилі класика

Якщо ви вирішили дотримуватися класичного стилю, варто приділити увагу важливим деталям, які йому відповідають. Правила досить прості й не обмежують вашу фантазію. Оформлена таким чином вітальня виглядатиме чинно, благородно, а перебування в кімнаті буде приємним і комфортним. Для інтер’єру класика властиво наступне:

Оформлення інтер'єру вітальні в класичному стилі
 • Єдина колірна гамма з плавними переходами переважно у світлих пастельних тонах. Такі кольори навіюють спокій і впорядкованість думок, дають місце фантазії без надмірностей.
 • Витончені плавні лінії можуть бути присутніми в предметах меблів, декорі. Витіюваті вигини додадуть благородства і краси.
 • Вітається велика кількість текстилю. Добре впишуться в інтер’єр м’які меблі, килими, штори з рюшами, торшери та інші елементи.
 • Оздоблення виконується з натуральних матеріалів. Тут підійдуть дерево, метал, натуральні тканини. Такі ж матеріали використовуються в меблях, прикрасах.
 • Гарне освітлення стане чудовим доповненням, що дає змогу зробити акцент на окремих елементах, розширити простір, виконати зонування в кімнаті.
 • Розміщення в кімнаті каміна буде більш ніж доречним. Це те місце, де приємно провести час за бесідою або просто насолодитися спокоєм, тишею і комфортом.

Нерідко можна спостерігати ковані предмети інтер’єру, різьблення по дереву. Такі елементи приємні оку, задають настрій і мають дорогий вигляд.

Вітальня Адажіо

форма і розмір вітальні в класичному стилі

Переважно в класичному стилі оформляють просторі приміщення, але припустиме використання стилю і в кімнатах невеликого розміру. Вітальня може складатися з декількох зон. Особливо це доречно в невеликих квартирах, де доводиться об’єднувати гостьову зону з їдальнею, спальнею або робочим простором.

За формою кімнати також немає обмежень. Чудово стиль проявив себе в квадратних, витягнутих прямокутних кімнатах і округлих приміщеннях. Вишукані деталі дозволять вдало обіграти будь-яку форму, розширять візуально простір, зроблять стелі вищими.

Для невеликих кімнат доведеться з особливою ретельністю продумати дизайн, розташування меблів і елементів декору. У кімнаті має зберегтися простір, що не сковує рухи.

Які елементи доповнять інтер’єр

Допоможуть створити дизайн вітальні в класичному стилі такі предмети, як розміщені на стінах картини, витончені свічники, статуетки, килими, що гармоніюють із загальною обстановкою. Усі предмети мають поєднуватися між собою, не викликаючи різких контрастів. У кімнаті доречно розмістити журнальний столик, крісла і дивани з м’якою оббивкою. На столі вдало виглядатимуть скатертини та серветки з натуральних тканин.

Акцентувати увагу на окремих предметах можна за допомогою додаткового освітлення. Це можуть бути вбудовані світильники, торшери, настінні бра. Вони ж зроблять кімнату більш функціональною.

Часто в класиці використовуються золотисті або сріблясті елементи, які добре гармонують зі світлими тонами, підкреслюють витонченість і багате оздоблення. Але не варто зловживати ними. Важливо зберегти перевагу загальної колірної гами, що зберігає спокій, затишок і впевненість.

На що особливо важливо звернути увагу під час оформлення кімнати в класичному стилі?

Симетрично розташовані предмети меблів матимуть гарний вигляд у вітальні та зроблять її затишнішою. Відмінно підійдуть тут масивні столи та шафи з натурального дерева, крісла з тканинною оббивкою. Надлишок меблів та інших предметів декору може викликати дискомфорт і звузить простір. Рідко використовуються в оформленні яскраві помітні деталі, які не поєднуються із загальною обстановкою.

Використання дзеркальних поверхонь збільшить простір невеликої кімнати і додасть їй особливого шику. Декоративні предмети повинні привертати до себе увагу, але не бути занадто яскравими. Правильне поєднання кольорів і матеріалів в оздобленні дасть змогу домогтися чудового результату.

У кімнаті неприйнятний хаос. Підтримка порядку і чистоти є одним із пріоритетних напрямків створення затишку. Впорядкованість у сукупності з пастельними тонами і натуральними матеріалами дозволить підтримувати приємну атмосферу.

By Mebmoy