Сірий колір – один із базових відтінків палітри, який для багатьох вважається нудним і похмурим. Проте інтер’єр із сірими стінами сьогодні на піку популярності. Секрет цього криється в тенденції на незвичайні та нестандартні рішення, які по-новому відкривають для нас звичні речі. Розглянемо, як можна обіграти сірі стіни в різних стилях і якими іншими відтінками можна доповнити цю колірну гаму.

Психологія сірого кольору

Сірий колір традиційно асоціюється з похмурими, позбавленими світла картинами. Однак у психологів на цей колір трохи інший погляд. Згідно з дослідженнями, відтінки сірого благотворно впливають на психіку людини та її психоемоційний стан, врівноважують думки, налаштовують на відпочинок і розслаблення.

Інтер’єри в сірих відтінках останніми роками стали дуже поширеними, що свідчить не про просте слідування моді, а про дійсний комфорт людей, які віддали перевагу цьому кольору.

Сірі стіни в інтер’єрі можна порівняти з полотном, на яке можна нанести будь-які інші фарби. Додавши до стін цього кольору різноманітні яскраві або приглушені деталі, можна цікавим чином обіграти стилістику приміщення. При цьому вдасться зберегти в ній гармонійність і умиротворення за рахунок психологічного впливу на людину.

Стіни сірого кольору: в яких стилях використовуються і з чим поєднуються

Використання сірого кольору і поєднання з ним

Колірна палітра включає величезну кількість відтінків сірого, знайти в ній необхідний тон для конкретної кімнати – першочергове завдання. Є кілька моментів, які слід врахувати:

 • освітленість приміщення. За відсутності достатньої кількості денного природного освітлення варто уважно поставитися до штучного підсвічування і зупинити вибір на більш світлих відтінках. В іншому разі кімната з такими стінами буде похмурою і незатишною;
 • орієнтація вікна за сторонами світу. Південні кімнати мають тепліші відтінки, північні – холодніші. З цієї причини в приміщеннях з вікнами на північ не варто фарбувати стіни в холодні та похмурі сірі тони, краще зупинитися на більш теплих варіантах;
 • колірна гамма підлогового покриття, дверей і вікон. Колір стін та інших функціональних елементів приміщення мають гармоніювати між собою. Чудово поєднується сірий з білосніжними дверима і вікнами. Це перевірений класичний варіант, який доречний практично в будь-якому стилі.

Досить рідко сірувата гама є єдиною при створенні інтер’єрного дизайну. Тон розбавляється іншими кольорами, від яких багато в чому залежить настрій приміщення:

 • жовтий вносить яскраві сонячні нотки, робить кімнату оптимістичною і заряджає на гарний настрій. Це яскраве і контрастне поєднання, яке дає змогу створити інтер’єри, що запам’ятовуються;
 • блакитний і синій підсилюють заспокійливі мотиви, поєднання буде ідеальним варіантом для спальної кімнати;
 • рожевий і ліловий у поєднанні з сіруватими тонами дадуть відчуття гармонії, романтичності та ніжності. Це гарне колірне рішення для жіночої спальні, будуара або кімнати дівчинки-підлітка;
 • червоний і фіолетовий як кольори-антагоністи дадуть можливість зробити інтер’єр більш динамічним і соковитим. Незвичайні колірні поєднання будуть доречні у вітальні та кухні;
 • зелений – для створення заспокійливого і розслаблюючого приміщення, в якому є явне відсилання до природи і лісової зелені;
 • бежевий і пісочний – для отримання гармонійного інтер’єру, в якому очі відпочивають від колірних подразників.

Сприйняття сіруватих тонів багато в чому залежить і від обраної фактури стін: це можуть бути однотонні або фактурні шпалери, штукатурка, фарба. Будь-який рельєф на стінах привертатиме увагу, робитиме інтер’єр складнішим. Тут варто відштовхуватися від площі кімнати: у невеликих приміщеннях бажано уникати надто активних фактур, оскільки це візуально зменшуватиме кімнату. У більш просторих апартаментах можна дозволити досить сміливі рельєфні рішення. Це може бути цегляна кладка, фактурне нанесення штукатурки або інші способи.

Стіни сірого кольору: в яких стилях використовуються і з чим поєднуються

Стіни сірого кольору: в яких стилях використовуються і з чим поєднуються

У яких інтер’єрних стилях використовуються сірі стіни

Цей відтінок стін має широке застосування в декількох стилях, будучи в них одним з основоположних елементів. Це не означає, що сірі стіни недоречні в інших стильових напрямках. Цей колірний нюанс завдяки своєму базисному значенню має місце абсолютно в будь-яких інтер’єрах.

Лофт

Стиль ХХ століття зародився під час передачі колишніх заводських і фабричних приміщень під житловий фонд. Сірі стіни з оголеною цеглою і недбало покладеною штукатуркою, відкриті комунікації і труби стали фірмовою карткою стилю лофт. Це стильове рішення базується на сірому кольорі як одному з головних елементів. Колірна палітра тону передбачає використання всіляких відтінків – від насичених графітових до ледь помітних вибілених.

Використання цього відтінку вітається не тільки на стінах, але також у текстилі, предметах декору та інших елементах. Лофт можна назвати енциклопедією сірих відтінків, адже складання одного проєкту тільки на тонах сірого кольору тут не вважатиметься похмурим і похмурим.

Скандинавський стиль

Екологічний сканді-стиль вибудовується на базисному поєднанні білого і сірого як основних тонів інтер’єру та меблів. Це прості та функціональні приміщення з мінімумом декору і максимальною кількістю природного світла. Дизайн оригінальних кімнат у скандинавському стилі не передбачає використання штор чи фіранок, тому дозволяється обирати для фарбування стін навіть глибокі темні тони сірого.

Як додаткові слід використовувати відтінки природи: зелений, коричневий, бежевий. Це додаткові штрихи, які розбавляють монохромність інтер’єру і вносять у нього відгомони живої природи.

Класичний інтер’єр

Створення кімнати в класичному стилі передбачає наявність однотонних стін. Одним із найбільш часто використовуваних варіантів є саме сіруватий колор. Це пов’язано з тим, що його базисне значення дозволяє вдало поєднувати його з будь-якими іншими, навіть дуже складними тонами. Також стриманість кольору чудово відповідає настрою класичного стилю з його стриманістю, прагненням до симетрії та врівноваженості.

У деталях інтер’єру можуть застосовуватися відтінки синього, ніжно-рожевого, гірчичного, бежевого. Це дасть змогу створити атмосферу спокою, розміреності та затишку.

Мінімалізм

Основними рисами стилю є лаконічність у всіх деталях інтер’єру та обмеження колірної гами 2-3 тонами. Сірувату гаму можна назвати фундаментальною при відтворенні мінімалістичних інтер’єрів. Залежно від призначення приміщення і дизайнерського проекту можуть бути використані різні тони, причому не тільки під час забарвлення стін, а й для меблів і декору.

Сірі стіни в різних кімнатах

Замислюючись про фарбування стін сірою фарбою, варто також враховувати призначення приміщення:

 • у кухні стіни цього відтінку можуть чудово поєднуватися з різноманітною кухонною технікою та металевими поверхнями. Додати затишку приміщенню можна, внісши яскравий колірний контраст, бажано теплими і соковитими відтінками жовтого, червоного або оранжевого;
 • у спальні сірі стіни потребують розбавлення більш ніжними і пастельними відтінками блакитного, рожевого, фіолетового. Обіграти стіни можна великою кількістю текстилю, повітряним білим тюлем, білими меблями;
 • вітальня зі стінами в даному виконанні потребує великої кількості колірних контрастів. Варто зупинити увагу на яскравих м’яких меблях, шторах, килимах. Це дасть змогу створити затишне приміщення для зустрічей із гостями та сімейних вечорів;
 • передпокій – цілком вдале місце для надання стінам цього тону. Можна створити як мінімалістичний інтер’єр, так і розбавити сірість натуральними відтінками коричневого, бежевого або зеленого;
 • ванна з сірими стінами – сміливе рішення для інтер’єрів у стилі лофт або хай-тек. Велика кількість сантехніки, фаянсу, кахлю і сіруваті тони можуть створити враження холодного і мерзлякуватого простору, який не дуже сприяє водним процедурам. Витягати інтер’єр слід завдяки введенню елементів з дерева, штучних або живих рослин і за можливості забезпечення в кімнаті природного денного освітлення.

Сірі стіни – популярне інтер’єрне рішення, що дає змогу створити цікаві дизайнерські проекти в різних стилях. Використовувати цей колір варто акуратно, оцінюючи ступінь освітленості кімнати і розбавляючи його іншими тонами для додання затишку і тепла.

By Mebmoy