Під час меблювання вітальні не обов’язково дотримуватися стандартної схеми в оформленні гостьової зони: диван і два крісла. Свіжий і оригінальний вигляд має приміщення, де в куточку відпочинку розміщено відразу два дивани.

У такого варіанта є кілька переваг:

● зона відпочинку стане комфортнішою і затишнішою;

● тут зможе розміститися більша кількість гостей;

● оформлення гостьової зони набуде завершеності.

Для яких кімнат підійде

Звісно, два габаритних предмети матимуть чудовий вигляд у просторій вітальні, однак при виборі такого варіанту метраж не має особливого значення.

Розмістити два дивани можна і в кімнаті шириною від 3 м, встановивши їх у вигляді букви Г або один навпроти одного.

Цікаве рішення: два дивани в одній кімнаті

Щоб невелике приміщення не виглядало захаращеним, допоможе дотримання певних правил .

● Передбачте достатнє освітлення: велика кількість світла і відсутність темних кутів зроблять кімнату просторішою.

Вибирайте компактні, лаконічні варіанти без масивних спинок і підлокітників. Візуально “легше” виглядають моделі зі світлою гладкою оббивкою, однотонною або з дрібним малюнком.

Не захоплюйтеся декором і аксесуарами, щоб не створити відчуття захаращеності.

Як розташувати

Безпрограшний варіант – симетрія. Два однакові дивани, розташовані один навпроти одного на відстані не більше 2 м, створять затишний простір для бесіди. Між ними буде доречно поставити журнальний або кавовий столик.

● Г-подібний варіант теж гарний, якщо в кімнаті є дві вільні суміжні стіни. У цьому разі не обов’язково вибирати однакові моделі – предмети, схожі за стилем з однаковою оббивкою, але різного розміру, матимуть органічний вигляд.

Розміщення в одну лінію підійде для вузьких кімнат, наприклад, для холу, кабінету або бібліотеки. При такій розстановці варто врахувати, що лінійна композиція не сприяє комфортному спілкуванню.

Спиною один до одного має сенс поставити дивани, якщо ви використовуєте їх як елемент зонування. У цьому разі один предмет належатиме, наприклад, до зони відпочинку, а інший – до простору кухні-їдальні.

Чим доповнити гостьову зону з двома диванами

Сама по собі наявність двох комфортних місць для відпочинку в гостьовій зоні створює розслаблюючу обстановку, що розташовує до спілкування. Однак для повного комфорту й естетичного оформлення простору додаткові деталі зайвими не будуть.

Журнальний або кавовий столик, стіл-трансформер або комплект зі столиків-матрьошок допоможуть створити гостинну атмосферу.

Велика підлогова ваза, світильник або торшер заповнять кут між диванами за умови Г-подібного розміщення.

Підлоговий килим об’єднає простір і додасть зоні затишку.

Доречно виглядатимуть картини, камін або телевізор, розміщені на стіні.

● Якщо розмір вітальні дозволяє, доповнити меблювання зони відпочинку можна за допомогою пуфів, банкеток або крісел – таке меблювання дасть змогу приймати велику компанію, при цьому кожен почуватиметься комфортно.

Створити єдину композицію з двох різних диванів допоможе текстиль: декорування подушками, пледами в єдиному стилі.

Які дивани складуть пару: поради щодо вибору

Важливо, щоб такі великі предмети меблювання поєднувалися один з одним, тому до їхнього вибору варто підійти уважно.

Найпростіше уникнути помилки – вибрати дві однакові моделі. Особливо виграшно вони виглядатимуть при симетричному розташуванні.

Цікаве рішення: два дивани в одній кімнаті

Оригінальний вигляд мають моделі з однієї серії, але різної місткості, наприклад 2- і 3-місний. Такий варіант особливо вдалий для не надто просторої вітальні.

Два різні дивани теж можуть виглядати в парі органічно:

● дві різні моделі схожої стилістики з однаковою за кольором оббивкою;

Цікаве рішення: два дивани в одній кімнаті

● два дивани з різною оббивкою, при цьому кольори мають добре поєднуватися між собою, а фактуру тканини краще вибрати однакову.

Цікаве рішення: два дивани в одній кімнаті

Два дивани у вітальні – це вибір гостинних людей, які звикли приймати у себе велику компанію. До речі, дивани дадуть змогу вашим друзям і родичам не тільки приємно провести вечір, а й за потреби з комфортом переночувати.

By Mebmoy