Передпокій – невід’ємна частина будь-якого будинку. У нашому кліматі наявність приміщення, де можна залишити верхній одяг і взуття – необхідність.

Якщо ви стали володарем квартири, в якій маленький квадратний передпокій – дизайн цього приміщення вимагає дуже ретельного опрацювання всіх деталей. Невеликий простір має виконувати одразу кілька функцій і водночас бути красивим і гармонійним, адже це перше (а часто і єдине) приміщення будинку, яке бачать люди, які приходять.

Розміри невеликих квадратних передпокоїв зазвичай становлять від 1,2х1,2 м до 1,8х1,8 м, рідко 2х2 м. Такі невеликі приміщення зазвичай характерні для квартир, у будинках передпокої зазвичай роблять трохи більшими.

Що має бути в передпокої

Функціональні вимоги до обладнання передпокою включають в себе наявність відкритих вішалок для верхнього одягу, відкритих секцій для взуття, дзеркала, полиці для сумок, сидіння. Бажана (але не обов’язкова) наявність закритої шафи, закритих полиць для взуття і дрібниць. Відкриті вішалка і відділення для взуття – необхідність, адже вологі одяг і взуття необхідно просушувати.

У будь-якому разі в передпокої мають бути гачки для парасольок, шухляди для гребінців, щіток та всіляких дрібниць. Відсутність хоча б невеликих шухлядок призведе до “розповзання” дрібних предметів по тумбочці та сидінню і виникнення непереборного безладу.

Рамки форми

Форма і розміри маленького приміщення повністю визначають дизайн і місце розміщення меблів. У маленькому квадратному передпокої може бути одна або дві стіни без дверей. Дверей може бути двоє або троє. Варіанти: вхідні двері + двері (двері); вхідні двері + отвір або отвори; вхідні двері + отвір + двері. У п’ятиповерхівках зустрічаються передпокої розміром 2,3х2,2, зате з одним прорізом і чотирма дверима.

Для розміщення меблів зазвичай доступна тільки одна стіна, незалежно від розташування дверей і прорізів. Навіть якщо передпокій не зовсім крихітний, не варто його захаращувати і встановлювати меблі з двох сторін.

Вибір меблів

Коли єдина суцільна стіна зайнята меблями, саме меблі визначають дизайн усього приміщення. Уся обстановка передпокою має бути підпорядкована функціональності. Навіть у найкрихітнішу кімнату необхідно вмістити меблі – навіть якщо це буде навісна відкрита вішалка і відкриті полиці для взуття.

Мікроприхожа

У приміщенні площею 1,2х1,2 м встановлювати закриті шафи небажано – вони ускладнюватимуть прохід. Навіть компактні шафи-купе з розсувними дверцятами мають глибину 45 см і займатимуть багато місця в крихітному коридорчику. Краще обмежитися відкритою вішалкою, тумбою-сидінням і дзеркалом. За крайньої потреби над меблями під стелею можна розмістити закриті підвісні полиці.

Квадрат 1,8х1,8

У сучасних квартирах навіть невеликі передпокої зазвичай мають ширину 1,8 м. У них уже можна розмістити і закриті, і відкриті шафи, дзеркало з тумбою. Тумбу із сидінням краще встановити під відкритою вішалкою. При такому розташуванні меблів зазвичай неможливо встановити закриту шафу з глибиною 60 см (заважатиме розташування дверних прорізів).

Якщо в приміщенні двоє дверей на суміжних стінах, також не варто розміщувати повномірні шафи на обох стінах – це візуально дуже зменшує приміщення. Бажано на одній стіні розташувати неглибоку відкриту вішалку в поєднанні з невисокими тумбами-сидіннями внизу, а закриті шафи і тумби з дзеркалом – на іншій стіні. Хоча оптимальний варіант – розміщувати всі меблі тільки на одній стіні. Гарний вигляд мають кутові шафи.

Якщо є можливість, краще взагалі відмовитися використовувати закриті високі шафи глибиною 60 см у невеликому приміщенні.

Два х два метри – мінімальна комфортна площа

Передпокої такого розміру бувають у приватних будинках, сучасних квартирах та у “сталінках”. За ширини 2 м у кімнаті можна розмістити повноцінну шафу глибиною 60 см, у якій можна зручно повісити одяг на плічках. Вистачить місця і для інших необхідних для передпокою предметів меблів. Але небажано ставити крісло або стілець для сидіння – вони перегородять простір, що залишився після встановлення корпусних меблів.

Колір і матеріал меблів

Оптимальний варіант забарвлення меблів – тон у тон стін. Тобто, біла, бежева, світло-жовта, світло-сіра тощо. Темні або яскраві контрастні меблі миттєво зроблять коридорчик меншим. У сучасному міні-передпокої меблі з дерева або під “дерево” – не найідеальніший варіант. Дерев’яні меблі погані ще й тим, що дерево легко дряпається, а ймовірність пошкодження меблів біля входу в квартиру дуже велика.

Дуже непоганий варіант матеріалу для фасадів – дзеркала. Вони дуже сильно візуально збільшують приміщення. Але на дзеркалах легко залишаються сліди від пальців, бризок води, пилу. Тому краще використовувати комбінацію нижньої частини фасаду з плит (МДФ, ДСП) і верхньої частини – із дзеркала або непрозорого скла.

Особливості конструкції

Якщо є місце, ідеальний варіант – шафа-купе. Купе гарна ще й тим, що можна одну частину шафи тримати завжди зачиненою, а вішалку і відкриті взуттєві полиці – відкритими і закривати тільки за потреби. Якщо обирається шафа або тумба з розпашними дверцятами, бажано встановлювати двоє невеликих дверцят, а не одні великі.

Ручки мають бути плоскі або врізані в плиту. Фурнітура має бути компактною, непомітною, у колір меблів.

Для маленького коридорчика біля входу краще замовляти меблі з урахуванням раціонального використання кожного кубічного сантиметра простору. Завжди краще робити вбудовані шафи висотою до стелі. Небажано, щоб внизу під меблями був проміжок (у нього потрапляє пил і бруд), тому меблі мають бути без ніжок.

Передпокій Адажіо

чи можливий дизайн на 4-х квадратних метрах?

Дизайн маленького квадратного передпокою – страшний сон дизайнера. Говорити про скільки-небудь повноцінний дизайн не доводиться. Простору немає, перспективи немає, приміщення можна побачити тільки в момент входу в нього – простору для дизайнерської фантазії теж немає.

Зовсім маленьке приміщення не можна перевантажувати деталями, картинами, прикрасами, декором, панно, поверхнями яскравих і темних кольорів, поєднанням кількох фактур на стінах, особливо на одній стіні.

Небажано використовувати опуклу штукатурку, плитку або оздоблення цеглою. У крайньому разі – тільки на стіні з вхідними дверима. Усі опуклості візуально зменшують приміщення.

Стеля

Виключно білий або дуже світлий бежевий. Ідеально – підсвічена глянцева натяжна стеля з підсвічуванням. Двоярусні конструкції небажані.

Освітлення

Яскраве світло – необхідність. За можливості – тепле, тобто на лампі має бути написано 2700 К. Це світло відповідає за кольором сонячному випромінюванню, і шкіра при “теплому” світлі має максимально природний вигляд. Люстри недоречні, бажано встановлювати підсвічування стелі або плоский стельовий світильник. Біля дзеркала має бути місцеве підсвічування. Усі освітлювальні прилади повинні мати лаконічні форми без зайвої мішури.

Дзеркала

Великі й не дуже дзеркала візуально збільшують приміщення. Обов’язково необхідне ростове дзеркало або дзеркальні дверцята шафи-купе. Якщо велике дзеркало є дверцятами шафи-купе, то бажано додатково повісити дзеркало меншого розміру з шухлядками біля нього – біля нього набагато зручніше поправляти макіяж.

Кольорове рішення

Кольори для маленького передпокою необхідно застосовувати виключно дуже світлі: білий, бежевий, світло-сірий, світло-жовтий, персиковий, салатний. Для підлоги не варто використовувати матеріал занадто темного кольору – світлий колір візуально збільшує передпокій. Та й бруд на темній підлозі помітніший, ніж на світлому покритті. На підлозі гарний вигляд має дрібний малюнок або більший абстрактний малюнок.

Відлуння стилів

Стилізація такого маленького приміщення практично неможлива – як не вивертайся, виходить симбіоз мінімалізму з мінімалізмом. Можна використовувати елементи стилю лофт – оздоблення однієї стіни цеглою, або хай-тек – використовувати стійки з металу, скляні полички. Всі інші стилі створюються за допомогою меблів, декору, світильників, текстилю – все це в маленькому передпокої недоречно.

Матеріали для оздоблення

Матеріали для оздоблення повинні володіти хорошою функціональністю. У передпокій з вулиці потрапляє максимум бруду, пилу, вологи, камінчиків. У передпокої ходять на підборах, роликах, у нього ввозять велосипеди і самокати, коляски і санки. І приносять різноманітні вантажі. Тому будь-які матеріали для оздоблення підлоги та стін повинні мати максимальну міцність, вологостійкість, бути стійкими до мийних засобів, не вигоряти й не втрачати малюнок із часом. ;

Для підлоги можна використовувати натуральний камінь, керамограніт, плитку, вологостійкий ламінат, лінолеум. Небажано застосовувати паркет – він чутливий до вологи і подряпин.

Ідеальні матеріали – природний камінь, плитка, керамограніт. Сучасні колекції плитки дозволяють створити дуже оригінальний малюнок на підлозі в передпокої. Варіантів плитки дуже багато – світла і темна, “під камінь” і з графічним малюнком, матова і глянцева.

Під час вибору матеріалу для стін також насамперед розглядають практичність. Оздоблення стін має бути міцним, легко митися, бути немарким. У передпокоях використовують гладку декоративну штукатурку, фарбування, вінілові шпалери, стінові панелі, плитку світлого кольору. Небажано використовувати флізелінові шпалери під фарбування, дерево, пробку, камінь, цеглу.

Дизайн маленького квадратного передпокою

Висновок

Від краси та ергономічності передпокою залежить наш настрій. Функціональний передпокій допоможе заощадити час вранці та сили ввечері. Красивий передпокій створює гарний настрій при вході в будинок.

By Mebmoy