Таємниці і чарівність Сходу мають неймовірний магнетизм для західної людини. Чари арабських казок, тонка філософія азіатських країн залишаються загадкою для раціонального європейського суспільства. Але доторкнутися до магії стародавньої культури можна, причому досить простим способом – створити інтер’єр у східному стилі. Дизайн одразу викликає асоціації з розкішшю палаців махараджів і султанів. Уявлення це хоч і правильне, але одностороннє. Східний стиль має більш широке географічне охоплення. Китай, Японія, Таїланд, Індія, Марокко, арабські країни мали прямий вплив на формування напряму в дизайні.

Особливості східного інтер’єру

Багатий, складний і привабливий східний стиль у дизайні інтер’єрів ділиться на кілька груп, кожна з яких має свої яскраво виражені особливості:

 • Арабський напрямок

Стиль характеризується кричущою розкішшю, багатством і… релігійністю. Простір розділений на безліч тематичних зон. Як перегородки виступають легкі завіси. В ісламських будинках вони не тільки сприяють вільній циркуляції повітря, а й приховують жіночу красу від сторонніх очей. У декорі повсюдно використовуються золото, старовинні килими, дорогі тканини, керамічна плитка з ручним розписом, дзеркала, ковані світильники.

Сучасні технології ретельно маскуються за різьбленими дерев’яними панелями. Наприклад, радіатори опалення, кондиціонери, акустичні системи вбудовуються в стіни. І тільки плазмовий телевізор значних розмірів може підкреслити матеріальне благополуччя господарів.

 • Марокканський стиль

Дизайнери часто називають цей напрям східного стилю найдипломатичнішим. Оформлення втілило в собі арабську розкіш, ісламську релігійність і середземноморську романтику. Для створення інтер’єру використовуються різьблені меблі, численні текстильні елементи, золотий і дерев’яний декор. Легкість середземномор’я підкреслена білим, блакитним і оливковим кольорами, високими, загостреними вікнами з ажурними дерев’яними або кованими віконницями. Блиск палацової пишноти нейтралізують аскетичні й суворі прикраси – простий металевий посуд, декоративна зброя на стінах.

 • Японський стиль

Лаконічний, простий інтер’єр у японському стилі буквально наповнений світлом і повітрям. Мінімальна кількість меблів або повна їх відсутність, поверхні в нейтральних світло-бежевих відтінках, мінімалістичні перегородки і розсувні двері. На перший погляд, оформити квартиру в японському стилі просто: позбутися зайвого меблювання і пофарбувати стіни в потрібний тон. Але за аскетизмом ховаються багатофункціональність і високі технології. Вбудовані шафи, клімат-контроль, система “розумний дім”, тільки натуральні матеріали – за створенням кожної перегородки стоїть кропітка праця вузькопрофільних фахівців.

 • Китайський напрямок

За простотою і багатофункціональністю китайський стиль багато в чому можна порівняти з японським інтер’єром. Але колірна палітра кардинально протилежна. Насичений червоний, синій, золотий – яскраві відтінки роблять стиль впізнаваним. Ще одна особливість напряму – численні предмети декору із зображенням сцен із придворного життя легендарних імператорів або живопису. Екзотичні птахи, райські сади, міфічні тварини повсюдно зустрічаються на оздоблювальних матеріалах і прикрасах.

 • Індійський стиль

Оригінальний стиль махараджів характеризується захмарно дорогими і рідкісними оздоблювальними матеріалами: слонова кістка, різьблене напівдорогоцінне каміння, мармур, цінні породи дерева. Але в сучасних реаліях створювати такий дизайн недоцільно. Можна обійтися більш доступними засобами. Імітація дорогоцінних металів, каменю і дерева цілком підійде для оформлення будинку в східному стилі. Головне – витримати колірну палітру. Індія любить яскраві, але теплі відтінки: рожевий, червоний, індиго, жовтий. Кімнати прикрашають гобеленами і килимами, меблюють гарнітурами з ротанга.

Концепція східного стилю в інтер’єрі

Незважаючи на численні напрямки, східний стиль в інтер’єрі впізнаваний з першого погляду завдяки спільним рисам:

 • Складне і одночасно просте зонування простору за допомогою легких завіс, бамбукових або різьблених дерев’яних ширм, розсувних перегородок.

 • Меблі правильної геометричної форми, з чіткою симетрією, прикрашені різьбленням або етнічними орнаментами.

 • Велика кількість текстильних елементів. У східному стилі доречно виглядають усі види м’яких прикрас: килими, подушки, покривала, багатошарові штори, пледи на диванах. Тканини – виключно багаті: органза, шовк, атлас, парча, оксамит.

 • Різноманітний декор. Предмети розставляють на низьких журнальних столиках, поличках, встановлюють у ніші і навіть підвішують на стелі.

 • Натуральні оздоблювальні матеріали. Дерево і камінь задають основні мотиви інтер’єру. На окремих поверхнях використовуються багата кераміка, мозаїка, вітражі зі східними візерунками.

 • Біла стеля. Найлаконічніша і найпростіша частина східного інтер’єру. Можливе використання дерев’яних балок як декору. Але таке оформлення вимагає акуратності, щоб не розбавити автентичний стиль кантрі або провансом.

У всіх напрямках східного стилю вітається створення унікальних зон у кімнаті. Наприклад, імітація печі, викладена розкішними кахлями, або зона відпочинку з низькими диванами, виконаними за індивідуальними розмірами. Якщо узагальнити, то в інтер’єрі має бути елемент особливої гордості господарів. Щось унікальне і неповторне.

Колірна палітра східного інтер’єру

Неповторна атмосфера будинку або квартири в східному стилі створюється багато в чому завдяки поєднанню соковитих, яскравих відтінків. Пріоритетні кольори:

 • Червоний – вважається основним кольором східного інтер’єру. Як правило, його використовують у численних декоративних предметах або як окремі акценти на стінах.
 • Бірюзовий – красивий, заспокійливий відтінок є одним із символів Азії. Ідеальний відтінок для створення африканського або марокканського інтер’єру.
 • Жовтий – сонце пустелі присутній у всіх напрямках східного стилю. Оптимально використовувати життєствердний відтінок для оформлення деяких поверхонь, у текстильних і декоративних елементах.
 • Помаранчевий – відмінно поєднується з червоним і жовтим кольором, наповнює простір позитивною енергією. Оптимальний відтінок для створення східного інтер’єру з релігійним ухилом. У буддизмі помаранчевий колір нерозривно пов’язаний з божественною природою.
 • Золотий – основний відтінок розкоші та багатства. Має деякі обмеження у використанні. Гармонійний вигляд має золота тасьма на подушках, вишивка на покривалах, рідкісне вплетіння ниток у гобелени, у предметах посуду (вази або блюда).

Розмаїття фарб пом’якшується нейтральним фоном. Світло-бежеві або пісочні стіни, білі стелі, сірий відтінок натурального каменю на підлогах, колір натурального дерева на меблях – природна палітра тільки підкреслює розкіш інтер’єру.

Оздоблення поверхонь

Стародавня культура Сходу ще тисячоліття тому визначила найкращі матеріали для оформлення житлового простору. Дерево, бамбук, натуральний камінь, метал (художнє кування) – основна сировина для створення східного інтер’єру. Оздоблення поверхонь має свої особливості:

Стародавня магія Сходу в інтер'єрі
 • Стіни – просте однотонне фарбування або обклеювання текстильними, паперовими шпалерами. Пріоритетні кольори: пісочний, молочний, кремовий, теракотовий, блакитний. Поверх чистового оздоблення накладаються ажурні дерев’яні панелі або лаконічні комірки правильної геометрії.
 • Підлоги – натуральний камінь, керамічна плитка або дерево. Можна використовувати імітацію природних матеріалів, тільки виключно високої якості.
 • Стеля – біла, матова, без складних прикрас. Допускається проста побілка або фарбування. Основним декором стель служать витончені ковані люстри зі складними витіюватими візерунками. Цікавий вигляд мають стелі в декількох рівнях, але такий прийом складно реалізувати в типових квартирах.

Усі наведені особливості оформлення поверхонь стосуються тільки чистового оздоблення. Однотонні стіни служать полотном для створення справжніх шедеврів. Це і різьблені панелі, і гобелени, і художній розпис.

Інтер’єр у східному стилі миттєво підкорює своєю м’якістю і досконалою красою. Але це тільки зовнішня частина складного напряму дизайну. Примхливий стиль не прощає навіть найменших помилок. Тільки за допомогою професіонала можна створити бездоганний простір.

By Mebmoy