Темні двері у квартирі – класика поза часом і модою. Вони надають благородства, елегантності, витонченості інтер’єру. При цьому диктують свої правила оформлення коридору. Передпокій із темними дверима відповідатиме аристократичним характеристикам тільки в тому разі, якщо грамотно підібрані кольори поверхонь, елементів меблів і декору. Крім високих естетичних властивостей, таке оформлення має практичний і економічний сенс. Хороша столярка – це завжди інвестиція. Якісні двері можуть пережити кілька циклів ремонтів, а в окремих випадках довічно залишатися обличчям коридору. При цьому темний колір вдало маскує похибки і дає змогу довго підтримувати вироби в первісному вигляді.

Відтінки темних дверей

Класичні темні двері асоціюються з деревними відтінками: коричневий, насичений бежевий, вишневий, горіховий. Але сучасний дизайн розсовує традиційні межі. Цікаво і незвично виглядають двері:

Дизайн передпокою з темними дверима
 • Чорні. Масивні та монолітні двері стануть стильним акцентом у поєднанні зі світлими поверхнями. Також чорний колір любить контрасти з червоним і білим. Але такий дизайн вимагає ретельного продумування кожної деталі, щоб інтер’єр не нагадував похмуру готику.
 • Сірі. “Мишачий” колір уже давно став улюбленцем дизайнерів. Універсальна “сірість” слугує фоном для оригінального дизайну. У поєднанні з рожевим, фіолетовим, жовтим, бірюзовим, сірі двері грають, наповнюють коридор світлом і настроєм.
 • Темно-золоті. Адаптація класичного золотого в дверях підійде любителям розкоші та помпезності. Колір складний, вимагає кілька етапів обробки. Як правило, класичний коричневий тон зверху покривається темно-золотим лакуванням, щоб двері сяяли, але водночас були стриманими.
 • Вінтажно коричневі. Матові, насиченого кольору двері нагадують вхідні групи в монументальні будівлі середини минулого століття. Інтер’єр із такими дверима недвозначно повідомляє про консервативність власників. Розміреність і стабільність – основні характеристики дизайну.
 • Тютюнові. Сірі двері, що стали традиційними, але тільки з легким нальотом патини і відтінками зеленого, надають інтер’єру старовинного, обжитого вигляду. Дизайн нагадує манірні англійські клуби аристократів або бібліотеку. Ідеально підійде для створення заспокійливої атмосфери.

Солідний і презентабельний вигляд передпокою, та й інших приміщень квартири або будинку, повністю є заслугою темних дверей.

Матеріали для дверей

Розробляючи дизайн коридору, необхідно відштовхуватися від матеріалу, з якого виконані двері в кімнати. Від цього залежить не тільки колір підлоги, плінтуса, а й фактурність покриттів. Сучасний будівельний ринок пропонує безліч концепцій дверей, від бюджетних до елітних моделей. Найбільш затребуваними матеріалами є:

 • Масив дерева – природний деревний малюнок у сукупності з високими показниками міцності роблять такі двері практично вічними. Досить регулярно покривати полотна лаковими складами, щоб назавжди зберегти гарний зовнішній вигляд. До того ж дерев’яні двері можна в будь-який момент модернізувати – додати різьблення або змінити відтінок. Передпокій із дерев’яними дверима виконується в класичному стилі.
 • МДФ – листовий матеріал покривають шпоном із різних порід деревини: бук, ясен, вишня, дуб. Створюється повна імітація масиву, але практичність при цьому дещо страждає. Термін служби таких дверей обмежений. Для коридору з прорізами з МДФ підходить будь-який сучасний і класичний стиль інтер’єру: лофт, скандинавський, мінімалізм, модерн, хай-тек.
 • Пластик – матеріал, що став популярним разом із вікнами з ПВХ. Якщо раніше пластикові двері встановлювали тільки в громадських приміщеннях, то з розвитком технологій їм можна знайти застосування і в квартирі. Темні відтінки фарб RAL-палітри дають змогу надати полотнам “домашнього”, затишного вигляду. Двері із пластику невибагливі, тому підійде найпростіший ремонт. Важливо виключити офісні відтінки і віддати перевагу м’якій, “сільській” палітрі.
 • Скло – сучасні двері вирізняються легкістю і легкістю, поєднуються з будь-яким стилем інтер’єру. Полотно обрамляється темною дверною коробкою з традиційних МДФ або дерева. Саме скло може бути затоноване в будь-який відтінок. Скляним дверям віддають перевагу люди творчі, неординарні. Тому ідеальний стиль коридору – індустріальний лофт.

Відштовхуючись від матеріалу дверей, підбираються й інші складові вдалого оформлення передпокою: підлоги, плінтус, стелі, стіни, елементи меблів.

Підлога в передпокої з темними дверима

За загальними правилами дизайну, двері, підлога і плінтус виконуються в єдиному кольорі. Але у випадку з темними дверима, існує два “статевих” рішення:

 • Світла підлога. Покриття бере на себе світловідбивну і збільшувальну функцію. Світлі відтінки ідеально підійдуть для маленьких коридорів із темними дверима. Вони візуально розширять простір, попередять “нудний” ефект, створять чистоту і порядок. В ідеалі колір підлоги та меблів мають збігатися.
 • Темна підлога. Колір ідентичний дверям або відрізняється на 2-3 відтінки. Підлога фундаментальна, стабільна і надійна, але дещо забиває простір. Тому рекомендується виконувати стіни в молочно-білих відтінках, використовувати яскравий декор. Світлі килимки, меблі, дзеркала в контрастних рамах розбавлять замкову готику і підкреслять гарний колір підлоги.

Покриття для підлог передпокою з темними дверима вибираються з урахуванням розміру, планування, функціональності кімнати. Якщо приміщення велике, використовується під гардеробну, тоді краще віддати перевагу темним відтінкам підлоги. І навпаки, маленькі, вузькі, довгі коридори потребують візуального коригування за допомогою світлої палітри.

Плінтус – важлива “дрібниця”

Відтінок плінтуса збігається з кольором підлоги – це правило, якого намагаються дотримуватися всі дизайнери. У випадку з темними дверима в передпокої, плінтус може бути як світлих відтінків, так і насичених. Головне, щоб він полегшував перехід від стін до підлоги і гармонійно завершував концепцію єдиного простору.

Світлий плінтус оптимально комбінувати з пастельною палітрою оздоблювальних матеріалів основних поверхонь. Функціональний декор згладить можливі дефекти стін, вдало маскує недосконалості планування. Його легше монтувати в коридорі з великою кількістю кутів і поворотів. Світлий плінтус повинен за кольором збігатися хоча б з одним елементом дизайну – з дверною коробкою, стінами або підлоговим покриттям.

Темний плінтус оптимально використовувати в колір дверей. Наприклад, якщо підлога і отвори відрізняються на кілька тонів, то плінтус вибирається точно в колір столярки. Він стає “червоною ниткою” в дизайні, підкреслює єдину концепцію і не створює дратівливих контрастів. Також темний плінтус обов’язково використовується, якщо на двері покладається роль головного акценту в передпокої.

Дизайн передпокою з темними дверима

Покриття стін

У коридорі з темними дверима оформлення стін грає одну з двох ролей – фон або акцент. Переважно вибирати шпалери або покриття у світлих відтінках, щоб вигідно підкреслити красиві отвори. Оптимальні кольори для передпокою будь-якої конфігурації:

 • молочно-білий;
 • світло-бежевий, пісочний;
 • тьмяно-жовтий;
 • рожевий, курна троянда;
 • стриманий блакитний;
 • світло-оливковий.

На такому тлі двері мають ефектний вигляд, не губляться за численними деталями. Шпалери, фарбу або штукатурку рекомендується вибирати гладкої структури, щоб не відволікати увагу від красивої столярки. Допускається рідкісний і дрібний малюнок на стінах.

Якщо роль дверей у коридорі виключно практична і хочеться зробити їх максимально прихованими, тоді можна використовувати темні покриття на стінах. Але в цьому випадку, слід враховувати розміри передпокою, рівень освітленості, висоту стель. “Готичний” дизайн підходить тільки для великих площ. В іншому разі коридор легко перетворити на підвал, що явно не входить у цілі будь-якого ремонту.

Дизайн передпокою з темними дверима дає необмежені можливості для самовираження. Прорізи можуть з легкістю перетворюватися на акцент або просто доповнювати незвичайне оформлення, при цьому міняти столярні елементи не буде потрібно. Досить один раз вибрати якісні двері, щоб проводити експерименти з інтер’єром за першим душевним поривом.

By Mebmoy