Як оформити стіну з телевізором?

Телевізор – незмінний атрибут кожної квартири. Водночас виріб у вимкненому вигляді являє собою звичайний чорний прямокутник, який не завжди може стати гідною прикрасою приміщення.

Однак можна зробити так, щоб техніка не привертала до себе уваги. Для цього достатньо правильно оформити стіну біля неї.

Вертикальні лінії

Як оформити стіну з телевізором?

Найпростіше, що можна зробити, – вписати телевізор у гармонійну композицію. І оскільки ми маємо справу з прямокутником, найпростіше врівноважити його прямими вертикальними лініями.

Вони можуть бути будь-якими. Наприклад, для цієї ділянки можна підібрати шпалери з таким принтом, закріпити на стіні рейки або наклеїти вінілові наклейки. При цьому, якщо телевізор – єдина темна пляма в інтер’єрі, частину ліній можна також зробити темного відтінку. Тоді композиція матиме гармонійніший вигляд.

Найголовніше, щоб і меблі повторювали нові форми. Округлення при такому декорі виглядатимуть недоречно.

Використання асиметрії

Зазвичай зону відпочинку з телевізором оформляють дуже лаконічно: компактна закрита тумба під телевізор. У деяких випадках на стіні також розміщують полицю з тієї ж колекції. Така композиція має нудний вигляд. А головне – виділяє телевізор, як основний елемент у ній.

Можна вчинити інакше: встановити замість тумби асиметричний стелаж або розмістити кілька відкритих і закритих полиць із різних колекцій праворуч і ліворуч від техніки. Їх не обов’язково встановлювати дзеркально. Навпаки, що складнішу композицію ви створите, то сильніше вона відволікатиме увагу від екрана. Та й сам телевізор варто розташувати не в центрі композиції, а збоку.

На відкриті ж секції варто поставити гарний декор, кімнатні рослини або бокси для зберігання. Телевізор у такому оточенні у вимкненому стані стане просто однією з деталей.

Як оформити стіну з телевізором?

Картини та постери

Коли телевізор виявляється єдиним, на що можна подивитися посеред світлої однотонної стіни, він обов’язково приверне до себе увагу. А ось якщо його оточити картинами і постерами за які мимоволі чіпляється око, екран стане практично непомітним;

Ба більше, телевізор можна зробити частиною декору, якщо підібрати для малюнків темні рамки та розмістити їх доволі близько одна до одної і техніки. У цьому разі ви навіть зможете час від часу оживляти композицію, залишаючи телевізор у режимі очікування з красивою заставкою або слайд-шоу.

До речі, використання постерів вважається ще й найбільш бюджетним варіантом декорування стіни з екраном. Тому спробувати точно варто.

Акцентна стіна

Увагу від екрана може відволікати і сама стіна, розташована за ним. Для цього вона просто має стати досить цікавою. Тому, якщо стиль інтер’єру дозволяє, можна оформити її цегляною або кам’яною кладкою, дерев’яними панелями або композицією з гіпсу.

Що яскравішим буде оздоблення, то менш помітним стане телевізор. Тому стіна за телевізором – одне з найкращих місць для створення акценту.

Дешевший, але не менш ефективний спосіб – поклеїти за телевізором яскраві шпалери. Краще підбирати моделі глибокого, насиченого відтінку або вироби з великим принтом. Бажано, щоб на малюнку були присутні кольори того ж тону, що й меблі поруч із телевізором. Тоді композиція матиме гармонійний вигляд.

І, до речі, при декоруванні стіни за телевізором зовсім не обов’язково оздоблювати або прикрашати всю поверхню. Наприклад, у випадку з текстурним оздобленням і шпалерами акцентний елемент може захоплювати тільки сам телевізор і тумбу під ним, виступаючи з обох боків на 30-40 см.

Телевізор як акцентна деталь

І, нарешті, дуже нетривіальний спосіб декорування стіни за телевізором це – не намагатися відвернути увагу від нього, а, навпаки, зробити техніку центральним елементом. Для цього навколо екрана роблять рамку з плінтуса, рейок або навіть звичайної фарби.

Розмір рамки може бути будь-яким: вона може охоплювати всю зону від підлоги до стелі або являти собою квадрат навколо телевізора. Найкращий вигляд матиме варіант, який врівноважить форму екрана, тобто витягнутий по вертикалі і з невеликими відступами біля підлоги і стелі. При цьому варто стежити, щоб пропорції рамки відповідали пропорціям телевізора.

By Mebmoy