Маленька квартира не привід відмовлятися від повноцінних спальної та гостьової зон. Сьогодні дизайнери пропонують безліч рішень для облаштування комфортного і функціонального простору на невеликій площі. Спальня вітальня 18 кв. м, за грамотного підходу, легко перетворитися на просторе, світле, наповнене повітрям приміщення. Продумуючи новий інтер'єр, необхідно врахувати основні нюанси: колірна палітра, оздоблення стін і стелі, меблювання, текстиль та аксесуари.

Перший крок – зонування простору

Оформлення спальні-вітальні 18 м² починається з поділу кімнати на функціональні зони. Для цього визначається місце для встановлення ліжка і гостьового дивана. Традиційно спальня обладнується в найдальшій від дверей частині кімнати – біля вікна. Але якщо в приміщенні передбачена лоджія, то для спальної зони обирається протилежна стіна. Балконна площа задіюється у створенні інтер'єру. Як правило, вона використовується для продовження вітальні або створення робочого кабінету. Для цього віконна рама з балконними дверима демонтується, створюється гарний отвір з імпровізованим столиком. На самій лоджії встановлюються крісла, диванчик, книжкові стелажі, письмовий стіл.

Для візуального поділу основного простору використовується кілька дизайнерських рішень:

 • мобільні та стаціонарні двосторонні стелажі;
 • напівпрозорі перегородки;
 • арки і фантазійні отвори;
 • подіум – піднесена частина кімнати під спальну зону;
 • різні види оздоблення стін і підлоги для кожної функціональної частини;
 • текстильний декор – штори, часткові драпірування, гардини з органзи.

Стелажі вважаються найраціональнішим способом розділити простір вітальні-спальні 18 м². Крім візуального обмеження, вони слугують зоною зберігання, місцем для встановлення точкового освітлення і виступають сучасним елементом декору. Всі меблі в спальні-вітальні підбираються з урахуванням відкритих полиць. Дерев'яні деталі перегукуються з основним кольором стелажа і підкреслюють цілісність простору.

Арка – сучасне рішення для створення класичного дизайну. Вона не приховує ліжко, як відкриті полиці, але чітко розділяє приміщення на дві частини. Фантазійний отвір посеред кімнати не перешкоджає проникненню світла і повітря у найвіддаленіші куточки, надає приміщенню помірного шику і навіть візуально збільшує площу в разі лаконічного виконання.

Один з найпопулярніших і найбюджетніших способів розділити кімнату на гостьову і спальну частини – повісити штори. Витрати мінімальні. Знадобиться придбати стельовий карниз і портьєри, що повторюють мотив віконних драпіровок.

Оригінальне рішення зонування – створення спальні на горищі. Підійде для квартир, у яких висота стель більше 3,5 метрів. Піднімаючи ліжко на висоту 2 – 2,5 метра, досягають одразу дві мети: вся площа 18 м² віддається під вітальню, а спальня стає автономним простором.

Дизайн вітальні-спальні 18 м² - тонкощі оформлення невеликого приміщення

&

Оформлення поверхонь

Дизайн вітальні спальні 18 кв. м передбачає ретельне продумування оздоблення стін, стелі та підлоги. За рахунок кольору, матеріалів і текстури покриттів досягається ефект розмежування. Але водночас палітра має гармоніювати, різкі переходи неприпустимі. В іншому разі не уникнути завантаженості простору, візуального зменшення кімнати. На невеликій площі рекомендується використовувати оздоблювальні матеріали світлих, природних відтінків. М'яке відбиття світла збільшує простір, наповнює повітрям і сонячними відблисками.

У спальні-вітальні стелю бажано зробити складної конструкції. Для гостьової зони оптимально буде використовувати глянцеві покриття, як варіант підвісні стелі, обмежені бордюром з підсвічуванням. Центральна частина відводиться під люстру. У зоні відпочинку стеля виконується в лаконічному стилі – однотонне світле фарбування, мінімалістичні бордюри.

В оздобленні стін варто керуватися тими ж правилами, що і в дизайні стелі. Гостьова зона – світлі шпалери, фактурна штукатурка, рідкісні малюнки. Для "спальні" підбираються ті ж відтінки, тільки в іншій текстурі. Цікаво виглядає м'яка стіна в узголів'ї ліжка або дивана-лавки. Такий інтер'єр спонукає до розслаблення і відпочинку.

&

Підлога – єдина частина суміщеної зі спальнею вітальні яка може мати однакове покриття. Світлий паркет, ламінат або лінолеум, що імітує дерево, розширює простір і підкреслює єдиний дизайн кімнати. У спальній зоні часто стелиться ковролін або пробка, що збігаються за кольором із загальним покриттям. Особливо цікавий вигляд має м'яка підлога в дизайні кімнати з подіумом або горищним розташуванням ліжка.

"Правильні" меблі

Встановлення повноцінного ліжка – головна умова, заради якої і виконується зонування кімнати 18 м². Воно стає ключовим елементом меблювання, від вибору якого залежать кількість і габарити інших предметів інтер'єру. Велике ліжко встановлюється в найбільш "спокійній" частині кімнати – біля вікна, якщо немає лоджії, або біля протилежної стіни. Спальне місце підбирають без передньої спинки, для економії корисної площі та комфортного використання. Навпроти ліжка організовується зона зберігання. Вузька вбудована шафа-купе, стелажна система або туалетний столик додадуть спальні закінченого вигляду. Ліжко вертикально огороджується вузькими відкритими стелажами, шторами, легкими "японськими" перегородками або арочним виступом. Слід уникати громіздких, суцільних конструкцій, які тільки "з'їдять" цінну площу.

Гостьова зона, що починається відразу за дизайнерською ширмою, звільнена по центру від будь-яких меблів. Ключовий елемент – прямий або кутовий диван. Бажано вибирати розкладну модель, яку можна перетворювати на додаткове спальне місце. Біля протилежної стіни встановлюються полегшені варіанти модульних віталень. Полиці, тумби, шафи підбираються максимально вузькі, глянцеві. Такі меблі візуально розширюють кімнату і відволікають увагу від спальні за перегородкою.

При купівлі меблів для спальні-вітальні 18 м² слід уникати масивних комодів, шаф, столів, закритих стелажних систем. Не підходять для оформлення і меблі з багатим декором. Максимальний лаконізм, світлі відтінки, помірне підсвічування, глянцева поверхня – основні характеристики зон зберігання. Усі меблі, за винятком дивана і ліжка, мають створювати ефект ширяння, легкості. Тоді кімната буде наповнена світлом і повітрям.

&

Освітлення та декор

У спальні-вітальні освітлення різне для кожної зони, але виконане в єдиному стилі. Для гостьової частини обов'язковий атрибут – класична стельова люстра, можливо, доповнена точковими світильниками. У спальні використовуються бра, м'яке лед-освітлення по стельових бордюрах. Якщо в якості поділу використовується арка, доречно виглядає підсвічування на її гранях. Торшери – улюблені предмети для створення затишку. Вони можуть бути встановлені у всіх вільних кутах, біля дивана і ліжка.

Важливий момент у плануванні інтер'єру спальні-вітальні 18 м² – використовувати якомога менше аксесуарів і декоративних предметів. Надлишок статуеток, картин, квіткових горщиків створить ефект захаращеності та запиленості. Дизайнери рекомендують обмежитися двома-трьома аксесуарами. Дзеркало над диваном, спокійна картина над ліжком, декоративна поличка біля найбільшого торшера – цього цілком достатньо, щоб створити затишний, відкритий інтер'єр.

&

Рекомендації дизайнерів

Інтер'єр вітальні спальні 18 кв. м виглядатиме ефектно і гармонійно, якщо дотримуватися основних правил дизайну:

 • за можливості варто розширити віконні прорізи і встановити рами більшої площі – класичний варіант наповнити поєднану кімнату світлом і повітрям;
 • використовувати мінімальну кількість предметів меблів, перевагу віддавати моделям-трансформерам із прихованими зонами зберігання;
 • в оздобленні використовувати натуральні матеріали або їх імітацію у світлих, сонячних відтінках;
 • для створення акценту використовувати стіни гостьової зони над диваном або в місці встановлення телевізора;
 • низькі стелі "витягати" за допомогою шпалер у вертикальну, рідкісну смужку, поверхні при цьому мають бути пастельних відтінків.

Нескладні, але ефективні прийоми допоможуть зробити спальню-вітальню площею 18 м² максимально просторою, відкритою і затишною. Навіть у маленькій квартирі можна і потрібно комфортно жити, не жертвуючи спілкуванням з рідними, друзями або здоровим сном.

&
Дизайн вітальні-спальні 18 м² - тонкощі оформлення невеликого приміщення

&

&

By Mebmoy