Стиль сучасних житлових просторів стає все більш лаконічним, тому деякі традиційні деталі інтер’єру більше не є обов’язковими. Це стосується і плінтуса.

Протягом багатьох років він був невід’ємною деталлю при оформленні стику стіни з підлогою: допомагав приховувати огріхи, перешкоджав проникненню пилу і вологи. Однак зараз все частіше від цієї деталі відмовляються, замінюючи плінтус більш ефективними альтернативними варіантами. Перелічимо деякі з них.

Тіньовий шов

Цей прийом застосовують при зведенні гіпсокартонних конструкцій. Завдяки йому створюється враження, що стіна “ширяє” над поверхнею підлоги, що надає конструкції візуальної легкості.

Такий ефект досягається завдяки використанню прихованого плінтуса Г-подібної форми, і заведення підлогового покриття під молдинг.

Демпфер із коркового матеріалу

Цей недорогий елемент традиційно застосовувався для створення переходу між плиткою і паркетом, проте тепер його використовують також для оформлення зчленування стіни і підлоги.

Матеріал легко пофарбувати в тон до підлогового покриття, проте його не рекомендується використовувати у вологих приміщеннях.

Джутовий канат

Оригінальний спосіб замінити традиційний плінтус – прокласти по периметру підлоги джутовий канат. Він відмінно захищає від проникнення в зазор забруднень, а також служить додатковим тепло- і звукоізоляційним елементом.

Дверні лиштви

Коштують лиштви недорого, при цьому виглядають оригінально й утворюють невеликий, порівняно з традиційним плінтусом, виступ.

Використовуючи їх, можна акуратно оформити стик стіни і підлоги, а також навколодверний простір в єдиному ключі.

Світлодіодна стрічка

Вона не тільки додасть інтер’єру оригінальності, а й дасть змогу висвітлити поверхню підлоги в темний час доби. Світлодіодну стрічку використовують у поєднанні з тіньовим плінтусом, встановлюючи в утворений зазор.

Для зменшення енергоспоживання краще вибирати енергозберігаючі моделі, забезпечені датчиком руху.

Віконний штапик

Дерев’яний, пластиковий або МДФ-штапик, встановлений на рідкі цвяхи, цілком здатний замінити плінтус. Виглядає така деталь компактно, на відміну від традиційного більш громіздкого варіанту. Служить штапик кілька років, після чого буде потрібна його заміна.

Декоративні панелі

Таке оформлення дасть змогу не просто замаскувати стик підлоги і стіни, а й послужить досить помітним елементом декору, а також захистить стіни від забруднень.

Застосування панелей виправдане в передпокоях, коридорах, в обідній зоні на кухні. Вибираючи їх, враховують стиль і колірну гамму інтер’єру.

Бордюр із керамічної плитки

Традиційно цей елемент застосовується під час маскування зчленування ванни зі стіною, але тепер його використовують і як плінтус. Виправдане таке рішення, якщо в ролі підлогового покриття виступає кахель або керамограніт.

Альтернативні варіанти оформлення стику стіни і підлоги відкривають необмежені можливості створити по-справжньому стильний інтер’єр у дусі сучасних тенденцій.

Альтернатива плінтусу в інтер'єрі

By Mebmoy