Фахівці, які вивчають дизайн інтер’єрів, досі не можуть дійти єдиної думки щодо часу походження так званого індустріального стилю. Чи то він виник у 90-ті роки минулого століття, чи то ще раніше – за часів Великої депресії;

Власне, на його популярність дата народження ніяк не впливає. Ба більше, сьогодні індустріальний стиль переживає новий життєвий виток. Якщо раніше його елементи використовували для оформлення стильних офісів, а іноді питних закладів і ресторанів, то сьогодні він настільки ж популярний серед власників квартир.

Індустріальний стиль в інтер'єрі

Що ж являє собою індустріальний стиль у дизайні житлового простору? Спочатку під цим малося на увазі приміщення, яке колись функціонувало як фабрика або склад. Причому найчастіше особливого ремонту там ніхто не проводив, і все залишали так, як є.

Як є – це як?

По-перше, це відсутність навіть мінімального оздоблення, а саме шпалер або фарби. Хоча останню іноді все ж використовували, але лише точково. При цьому за основу завжди брали бетонну стіну, найкраще нерівну або звичайну цегляну кладку, яку також додатково не облагороджували.

По-друге, численні дроти, що йдуть до розеток і освітлювальних приладів, як і різні труби, нікуди не ховали. Навпаки, їх візуально підкреслювали всіма можливими способами. Ті, у кого грошей було побільше, міняли іржаві труби на мідні конструкції, щоб вони ще сильніше виділялися.

По-третє, меблі створювали з підручних речей. Здебільшого це були дерев’яні шухляди, з яких робили журнальні столики, основи для ліжок і лежанок. Окрему увагу приділяли скриням. Вони ставали центром інтер’єру поряд з трубами і звисаючими зі стелі проводами.

По-четверте, ніяких складних форм і, тим більше, непростих і хитромудрих кольорів. Тільки зрозумілі і лаконічні варіанти – квадрати, прямокутники, овали і кола;

По-п’яте, прості і, можна навіть сказати, екологічні матеріали. Це всіляке дерево, метал, скло;

По-шосте, ніяких перегородок і стін. Найчастіше навіть ванна кімната їх не має. Так дизайнери домагаються максимальної відкритості, свободи.

Індустріальний стиль в інтер'єрі

Власне кажучи, сьогоднішній індустріальний стиль не зазнав практично ніяких змін. Хіба що він вийшов за межі фабрик і складів і міцно увійшов у будинки звичайних громадян. До речі, найбільш вигідно індустріальний стиль матиме вигляд у так званих квартирах-студіях.

By Mebmoy