У багатьох квартирах і приватних будинках зовсім невелика вхідна зона, її площа може становити 4 і навіть 3 кв. м. Але, якщо знати певні правила, інтер’єр маленьких передпокоїв можна зробити функціональним і зручним. Якщо ж правил не дотримуватися, і орієнтуватися тільки на модні тренди та особисті переваги, виникнуть великі проблеми з розміщенням найнеобхіднішого і з прибиранням.

Що потрібно врахувати в інтер’єрі

Є низка предметів меблів, які обов’язково мають бути у вхідній групі, особливо якщо в приватному будинку або квартирі немає місткої комори або гардеробної кімнати:

 • дзеркало великого формату – у зріст людини;
 • взуттєвниця або тумба для взуття;
 • місце для сидіння (щоб надіти взуття);
 • відкрита і закрита вішалка.

Відсутність хоча б одного з таких предметів значно знижує функціональність передпокою. Дзеркало потрібне, щоб побіжно оглянути себе під час виходу з дому. Взуття набагато зручніше надягати сидячи. Під місцем для сидіння можна облаштувати поличку для його відкритого зберігання. Закритої взуттєвниці може не вистачити, оскільки взуття нерідко буває мокрим. Те саме стосується відкритих і закритих вішалок для одягу. Чи потрібно встановлювати для маленького передпокою меблі на ніжках

Вони значно ускладнять прибирання, яке і так ускладнене в такому невеликому і перевантаженому меблями просторі. Набагато зручніше прибирати передпокій, в якому шафи і взуттєвниці розташовуються на підлозі, без зазорів.

Маленький передпокій квадратної форми

Квадратне приміщення зручне наявністю місця по обох стінах. Уздовж однієї стіни тут можна поставити модульні меблі, наприклад, дзеркало, відкриту вішалку, і тумбу для взуття з дверцятами і шухлядами. Біля іншої стіни залишиться місце для шафи-купе.

Універсальне рішення: поставити по кутах радіусні шафки, а місце, що залишилося вздовж стін, зайняти низькими полицями для відпочинку і кушеткою. Полиці можна розташувати і під місцем для сидіння.

Вузький маленький передпокій

Витягнуте прямокутне приміщення теж можна зробити зручнішим, всього лише змінивши розташування меблів. Потрібно якомога щільніше використовувати простір біля вхідних дверей і над ними. Уздовж стін можна встановити вузькі системи зберігання. Допоможе організувати простір взуттєвниця з розташованими під кутом полицями і дверцятами, що відкидаються.

Передпокій Бріо

освітлення в маленькому передпокої

В передпокоїв і вхідних коридорах, як правило, відсутні вікна. Це означає, що слід подбати про хороше штучне освітлення. На стелі доречно розташувати одну або дві невеликі люстри і доповнити їх світлодіодним підсвічуванням або настінними бра. Тепле жовтувате світло створить затишну домашню атмосферу, а холодне біле підсвічування дзеркала допоможе побачити обличчя так, як воно виглядатиме на вулиці.

Розподіл світлового потоку візуально змінює пропорції, і цей факт можна використовувати в інтер’єрі маленького передпокою.

розташовані вздовж стін світильники подовжують простір;

розташовані в одну лінію на стелі – роблять приміщення вищим;

встановлені по периметру – візуально розширюють.

Якщо на освітлювальних приладах встановлено відбивачі, що передають світловий потік вгору, стеля здається вищою. Якщо відбивачі направляють світловий потік на стіни, стеля здається нижчою.

Маленький передпокій і правила дизайну

Інтер'єр маленького передпокою в приватному будинку
 1. Найкраще колірне рішення в інтер’єрі передпокою невеликого розміру – світлі нейтральні тони: сірий, бежевий, кремовий, навіть білий. Вони візуально розширюють простір і доречні в сучасних стилістичних напрямках: у стилі лофт, скандинавському, мінімалізмі.

 2. Інтер’єр маленького передпокою в приватному будинку краще виготовляти на замовлення, тоді кожен сантиметр площі буде “витрачено” з користю.

Навіть велика кількість меблів не зробить інтер’єр громіздким при дотриманні перших двох умов.

Дизайн меблів не повинен бути занадто химерним, а колір краще підбирати точно в тон оздоблення стін.

Бажано передбачити у вхідній зоні місце для того, щоб знімати й одягати вуличне взуття сидячи, так набагато зручніше. Якщо ж для тумби із сидінням немає місця, взуватися доведеться, спираючись на стіну. Оздоблення такої стіни слід зробити максимально стійким до зносу і забруднень: декоративний штучний камінь, або рельєфну штукатурку, як варіант.

Матеріал для оформлення стіни має бути тільки одним, не слід розбавляти його додатковими текстурами та кольорами. Вставки у вигляді часткового оздоблення з іншою текстурою тільки обтяжують інтер’єр передпокою в приватному будинку.

Глянцеві поверхні, так само як і дзеркальні, створять ефект стирання кордонів. Не варто турбуватися і щодо світлих глянцевих меблів: вони не вимагають додаткового догляду, а плями на них видно навіть менше, ніж на матових.

Стилістична спрямованість

Стиль оформлення передпокою має збігатися зі стилістичним оформленням будинку загалом, адже оздоблення стель, стін і підлоги має складатися в цілісну композицію.

Найефектнішим для маленьких передпокоїв буде мінімалізм, але можна використовувати й іншу стилістику. Бажано застосувати різнорівневе освітлення; відкриті простори; а ось великого химерного декору не потрібно зовсім.

використання в колірній палітрі двох базових кольорів, і третього – що створює акценти.

 • Мінімалізм – це використання тільки функціональних предметів. Під час оформлення інтер’єру використовується розсіяне світло і строгі точні контури предметів. Недоліки мінімуму вільної площі можна згладити додатковими правильно підібраними дзеркалами.
 • Хай-тек. Для нього характерна проста геометрія, відтінки меблів і стін, що збігаються, використання вбудованих світильників не тільки на стелі, а й на стінах і навіть на підлозі. Найактуальніші матеріали – метал і скло.
 • Прованс – романтичний дизайн зі світлою пастельною палітрою. Використовуються світлі меблі з простими формами, непомітний ажурний декор. Актуальне оздоблення стін – дерев’яні панелі або декоративна штукатурка.
 • Лофт – це майже монохромне оздоблення з відсутністю зайвих деталей. Оздоблення стін – цегляна кладка без фінішного покриття, або її імітація. Стилістика вимагає хорошого освітлення, тому використовується багаторівневе освітлення, як правило, відкрита електропроводка на керамічних ізоляторах і з крученим дротом.
 • Скандинавський стиль передбачає вільний простір, але домогтися його в невеликих передпокоях неможливо, тому від скандинавського стилю можна взяти тільки вибілені стіни, меблі з дерева, додавання шкіряного декору. Основний колір – білий у комбінації з бежевим, пісочним, блакитним, блідо-сірим.
Передпокій Анрі

колірна палітра

Гармонійний варіант інтер’єру маленького передпокою – єдина колірна палітра для стелі та підлоги, це значно збільшує простір. Для створення цікавих варіантів використовуються відтінки одного кольору. У колористиці обов’язково враховується обрана стилістика, а також планування передпокою. Якщо в передпокій входить не одна, а кілька дверей, за кольором вони повинні збігатися зі стінами. Світлішим і сучаснішим передпокій стане зі скляними дверима або вітражем.

Щоб підібрати меблі в невеликий передпокій, доведеться розглянути кілька варіантів, ретельно зняти розміри і звернутися по допомогу до професіоналів. Найкращою системою зберігання для невеликих передпокоїв продовжує вважатися шафа-купе: її глибину легко підібрати відповідно до площі та планування.

By Mebmoy