Тренди в дизайні інтер’єру постійно змінюються. Однак є елементи, які перебувають поза часом і завжди залишаються популярними. Якщо “зібрати” інтер’єр навколо них, можна отримати універсальний дизайн, який не втратить своєї актуальності ні через 5, ні через 10 років. Загалом таких елементів вісім.

Симетрія

Мозок людини підсвідомо прагне балансу і рівноваги, тому симетричний інтер’єр завжди сприймається як більш гармонійний, красивий і “правильний”. Парне розташування меблів , декору та оздоблення актуальне завжди. При цьому варіантів симетрії кілька:

 • дзеркальне відображення: розташування однакових предметів з двох боків від центрального елемента;
 • вертикальна і горизонтальна симетрія: парні речі розташовані ліворуч і праворуч або зверху і знизу від центральної осі;
 • радіальне розташування: центральний предмет розташований у центрі й оточений парними предметами;
 • повторюваність елементів: однакові або схожі вироби розташовані на всій площі з деяким інтервалом.

Тобто підібрати ненудний варіант симетричного розташування меблів можна завжди. Тільки не варто забувати, що в такому інтер’єрі має бути центральний елемент. Саме навколо нього розташовуватимуться інші предмети. Виняток може становити хіба що варіант з елементами, що повторюються.

Точки фокусу

У гармонійному інтер’єрі завжди повинні бути присутніми точки, за які око мимоволі чіпляється. Це можуть бути акцентні шпалери, незвичайні меблі, предмети мистецтва або просто великі вікна. Зазвичай саме навколо таких точок фокусу і створюється симетрія.

Часто ще до розстановки меблів стає ясно, де саме зупиниться погляд. Це і буде найкращим місцем для створення фокусу. Розташуйте тут центральний елемент або просто підкресліть особливості простору та наявні акценти.

Для невеликого приміщення зазвичай достатньо однієї такої точки. У просторому ж залі їх може бути дві й більше.

Природні матеріали

Є матеріали, які будуть актуальні завжди. Вони не залежать від часу і віянь моди, стоячи над нею. І насамперед це ті матеріали, які створила сама природа: натуральне дерево і камінь. Якщо необхідно створити інтер’єр поза часом, варто безбоязно використовувати їх у декорі та оздобленні.

Текстиль, який старіє красиво

Є матеріали, які з часом просто стають непридатними. Інші ж служать багато років і з часом тільки набувають більш благородного і вінтажного вигляду. Саме їм варто віддати перевагу при створенні інтер’єру поза часом і модою.

До таких матеріалів можна віднести:

 • замшу;
 • шкіру;
 • оксамит;
 • льон;
 • вельвет.

Виробами, виготовленими з цих тканин, ви зможете користуватися роками і навіть десятиліттями. А їхня делікатна зношеність з часом стане родзинкою інтер’єру. А ось такі тканини як шовк, органза або бавовна швидко втратять свій привабливий вигляд.

Функціональні меблі

Як створити інтер'єр, який не залежить від часу і моди?

Незважаючи на те, що зараз можна підібрати меблі найнезвичайнішого дизайну, під час створення інтер’єру поза часом краще віддавати перевагу лаконічним, зручним і продуманим варіантам, які добре поєднуються з більшістю відтінків і стилів стилів такі предмети інтер’єру гармонійно вливаються в навколишній простір і стають його невід’ємною частиною.

Компанія “Ангстрем” може запропонувати найрізноманітніші меблі в подібному ключі. Наприклад:

 • столи “Латина” , “Індиго” або “Лорейн” ;
 • стільці MATRIX , DARIUSZ , CHIC Velvet и Toledo 2 ;
 • дивани “Честер” , “Челсі” , “Аполо” або “Авеста”

і це тільки мала частина подібних предметів інтер’єру. Такі меблі можуть дуже різнитися зовнішнім виглядом, тому підібрати варіант до душі не складе труднощів, і ви не будете відчувати, що вибір обмежений. Найголовніше – простота, лаконічність, стриманість, нейтральні відтінки і деяке благородство. І ви зможете безбоязно змінювати шпалери і текстиль, аксесуари і декор. Меблі завжди матимуть гармонійний вигляд.

Колірна палітра

Нейтральні відтінки завжди затребувані. Вони стійкі до змін моди і плину часу. В оздобленні віддавайте перевагу легким пастельним тонам – і простір здаватиметься візуально-приємним, затишним і комфортним.

Нейтральні кольори роблять стійкими до часу не тільки меблі, а й оздоблення будинку або квартири. Вибирайте легкі тони: відтінки сірого, бежевого і білого, а також природні палітри. На такому тлі матиме гарний вигляд практично будь-які меблі и текстиль оновлювати які ви будете частіше, ніж оздоблення.

Предмети мистецтва як декор

Надати інтер’єру унікальності та шику дозволить ще один елемент поза часом – предмети мистецтва. І не важливо, віддаєте ви перевагу антикваріату або творам сучасників. І те й інше буде в тренді завжди.

Тільки не варто робити з квартири музей. Цілком достатньо одного або двох подібних елементів у приміщенні, щоб додати інтер’єру індивідуальності.

Декор як відбиток часу

Єдиний недолік інтер’єру поза часом полягає в тому, що рано чи пізно нейтральна обстановка може набриднути. Щоб цього не сталося, дизайнери рекомендують використовувати змінний декор.

Наприклад, ви можете регулярно оновлювати текстиль і посуд, освітлювальні прилади і вази, килими та подушки, постери та аксесуари. Якщо регулярно підбирати елементи трендових відтінків, вони внесуть у приміщення відбиток теперішнього часу. Крім того, за допомогою таких предметів ви завжди зможете змінити настрій інтер’єру.

Як створити інтер'єр, який не залежить від часу і моди?

By Mebmoy