Підбираючи дизайн вітальні 16 кв. м, слід бути обережним, оскільки подібні розміри приміщення можна легко завантажити, візуально зменшивши габарити до комірчини. Щоб цього не сталося, слід детально продумати дизайн, кожен елемент.

Приміщення в 14 квадратних метрів належить до невеликих, хоча й маленьким його не назвеш. Тут з легкістю розмістяться всі необхідні для вітальні предмети інтер’єру, головне, їх правильно розставити і правильно підібрати гаму, стиль, освітлення.

Декор вітальні

Під час проектування вітальні, варто враховувати такі вимоги:

 1. Меблів має бути якомога менше. Сучасні вимоги до дизайну приміщення стверджують, що в будь-якій вітальні має бути якомога менше меблів. Не варто ставити диван, тим більше посеред кімнати. В ідеалі розміщують крісла, стільці по периметру кімнати. Велика кількість меблів призведе до обважнення вітальні.
 2. Підбирати світлі відтінки. Щоб візуально розширити приміщення, рекомендується вибирати для оздоблення стін, стелі світлі тони. Допускається присутність темних відтінків, але світлі мають переважати. В іншому разі кімната стане маленькою, втратить свій вигляд.
 3. Підкреслити унікальність. Надати вітальні сучасності допоможе яскравий акцент. Це може бути якась темна стіна або світліша підлога, яскрава деталь, яскраві подушки на кріслах. Акцент робиться на певній зоні.

Облаштування площі залежить від функціональності. Якщо вітальню використовуватимуть як спальню, то доцільно подумати про розкладний диван або заховане ліжко.

Вітальня має бути максимально просторою. У цьому допомагають світлі відтінки, мінімалістичний стиль. Це ідеальне рішення для оформлення невеликої кімнати.

Створюємо дизайн вітальні кімнати 16 кв м

Меблів має бути мінімум. Якщо хочеться розмістити диван, то він має бути легким, займати мінімум місця, але затишним і підкреслювати особливість стилю.

Вибираючи відтінок, слід розуміти, що тільки шпалери зберігають свій початковий вигляд. Фарби, кольори під час висихання змінюються на два тони (світлішають). Це варто врахувати при виборі фарби.

Вихід на балкон із вітальні

Часто вітальня має вихід на балкон або лоджію. При поєднанні цих двох приміщень можна збільшити розміри приміщення.

Лоджія підходить для облаштування спальні, робочої зони. Тут можна розмістити крісло і невеликий столик, книжкові полиці та інші меблі. Додатково на стіну розвішують картини, на підлогу лягає килим. У результаті виходить стильна вітальня з окремою зоною.

Вдалі стилі в дизайні

Найвдалішими стилями в дизайні, які допомагають розширити простір, є:

 1. Прованс для нього характерні сільські мотиви, що ідеально підходять для вітальні. Вони допомагають надати приміщенню домашнього затишку, зробивши його більш привабливим. За наявності високих стель, можна створити імітацію дерев’яних балок, які доповнять стиль і підкреслять індивідуальність.
 2. Еко. У невеликих вітальнях він виглядає добре. Для стилю характерне застосування натуральних матеріалів, яскраве освітлення, використання рослин.
 3. Хай-тек це сучасний напрямок у дизайні, який часто обирають активні люди, що не мають часу на турботу про своє житло.
 4. Мінімалізм. Це найвдаліше і найпростіше рішення під час облаштування приміщення в 16 кв.м.

Вибір освітлення

Будь-який стиль необхідно доповнити добре підібраним освітленням. У вітальні можна використовувати настільні або підлогові світильники, діодні стрічки, точкове освітлення. Направивши потоки світла в різних напрямках, формується атмосфера затишку, комфорту, візуального розширення.

Якщо вітальня темна

Вітальня – приміщення, яке має бути світлим. Постійна темрява чинить гнітючий вплив на емоції, психіку. Щоб зробити кімнату максимально затишною і світлою, необхідно:

 1. Підбирати тільки світлі відтінки. Світлі відтінки підвищують коефіцієнт світловіддачі, роблячи кімнату більш освітленою.
 2. Уникати різкого контрасту, але грати на нюансах допускається.
 3. Підлога має бути світлою. Візуально збільшує розмір приміщення добре видна текстура.
 4. Вікна мають бути вільними, без важких штор. Перевагу віддають легким тканинам, прозорій тюлі.
 5. Глянцеві поверхні краще відбивають світло і здатні збільшити простір.

Зовсім “сірі” стилі легко оживити, додавши кілька яскравих акцентів.

Візуальне розширення

При створенні інтер’єру, дизайнери нерідко користуються хитрощами, що допомагають візуально розширити простір.

Створюємо дизайн вітальні кімнати 16 кв м
 1. Світлі відтінки. Стіни, підлога і стеля мають бути світлих відтінків. Темні тони застосовують у декорі, створюючи акценти.
 2. Велика люстра. Підбирається центральна люстра, яку підвішують якомога вище до стелі. При вході вона акцентує на собі увагу, збільшуючи висоту стелі.
 3. Підлогові лампи. Разом із люстрою підбирають підлогові світильники, які призначаються для привернення уваги на себе. Ці предмети додають затишку і візуально витягують кімнату.
 4. Монтаж складної форми стелі виграшно виглядає в приміщенні, висотою від трьох метрів.
 5. Високі штори, фіранки. Вони допомагають підняти висоту стелі.
 6. Фіранки на вікнах підбирають легкі, повітряні, що не загороджують вікно. Не варто застосовувати важкі полотна, перевагу віддають легким тканинам.
 7. Мінімальна кількість меблів. Простір варто звільнити від зайвих столиків, шаф, пуфів, залишивши тільки найнеобхідніші меблі.
 8. Меблі з ніжками. Під час вибору меблів, варто віддавати перевагу диванам , кріслам , столикам з високими легкими ніжками. Вони додають легкості, роблячи кімнату світлішою і більшою.
 9. Скло. Невеликі предмети інтер’єру, такі, як столик, можуть бути виконані зі скла. Воно не тільки урізноманітнить, а й освіжить кімнату.
 10. Столики без гострих кутів. Квадратні та прямокутні меблі візуально ділять приміщення на зони. Цього не відбувається при використанні круглих столиків.
 11. Великі картини допомагають збільшити обсяг простору.
Вітальня Кантрі

існують секрети, що допомагають візуально розширити простір. Такий дизайн вітальні кімнати 16 кв. м допоможе створити не просто просто просторе приміщення, а створює враження, що кімната на багато більше.

Додатково збільшити простір допомагають кімнатні рослини. Вони додають затишку і можуть розширювати простір.

Продумуючи інтер’єр вітальні 16 кв. м, варто замінити громіздкі шафи на невеликі полички. Їх розташовують вертикально, щоб візуально підняти стелю, а для розширення вітальні – полиці розміщують горизонтально.

У деяких квартирах вітальні дуже вузькі. Щоб їх розширити, можна пограти з дзеркалами. Їх розміщують так, щоб вони стали продовженням кімнати. Таким чином, вона стане здаватися більшою, ширшою. Одну зі стін можна прикрасити улюбленими фото, малюнками, додати постери. Їх розміщують якомога ближче один до одного, щоб створити єдину композицію. Так кімната розшириться, стане затишнішою.

Використовуючи ці рекомендації, можна створити красиве, стильне, велике приміщення з кімнати з маленькою площею. Правильно підібрані відтінки, меблі допоможуть зробити вітальню, в якій буде приємно перебувати.

By Mebmoy