Модний стильний інтер’єр – це, безумовно, важливо. Але ще важливіше створити вдома обстановку, в якій буде затишно саме вам, де всі члени сім’ї зможуть відчувати себе щасливими і спокійними – саме це і дарує справжнє відчуття власного будинку, так необхідне кожному.

Що для цього потрібно? Згідно з соцопитуваннями, більшість людей вважають, що обстановка допомагає відчувати себе щасливішими, якщо у квартирі або будинку

багато світла;

великі вікна з красивим краєвидом, що відкривається за ними;

комфортні меблі;

Як створити щасливий інтер'єр

приємно пахне;

чисто;

є великий телевізор і камін.

Як створити щасливий інтер'єр

Однак, таких деталей явно недостатньо.

Думка дизайнерів

Фахівці з дизайну приміщень дають кілька рекомендацій, як створити “щасливий інтер’єр”.

Не бійтеся соковитих відтінків. На сприйняття простору і наш настрій потужний вплив має колір. Яскраві соковиті відтінки сонячного спектра в інтер’єрі – помаранчевий, жовто-лимонний, рожевий – діють як антидепресанти і піднімають настрій.

Подаруйте собі приємні тактильні відчуття. Кожна річ у домі має викликати приємні емоції від дотику до неї. Особливо це справедливо для предметів, до яких ми доторкаємося найчастіше: меблеві фасади та оббивка, стіни і двері, пледи, постільна білизна. Але це правило справедливе і для інших деталей обстановки.

Знайдіть привід посміхнутися. Не бійтеся використовувати в обстановці кумедні предмети декору, незвичайні меблі, смішні принти – останнім часом нескладно знайти безліч речей, які здатні не просто привернути увагу, а й розсмішити нас – чому б не включити їх в інтер’єр?

Колекціонуйте незвичайні враження. Поповнюйте свою скарбничку вражень, вчіться бачити незвичайне і прекрасне в буденному. Робити це можна будь-де: у далеких подорожах і щоденних прогулянках рідним містом, під час перегляду фільмів і передач та під час відвідування різноманітних виставок. Можливо, щось з оригінальних ідей та образів знайде своє втілення в обстановці.

Як створити щасливий інтер'єр

Оточуйте себе “своїми” речами. Вибираючи черговий предмет обстановки або елемент оздоблення, “приміряйте” його на себе, як приміряли б одяг, і купуйте, якщо відчуваєте, що до цієї речі лежить душа, якщо відчуваєте її “своєю”.

Створюйте красу самі. Якщо ви любите майструвати або рукодільничати, нехай ваші роботи займуть гідне місце в інтер’єрі. Тут важливий не тільки кінцевий результат, а й особливий стан, який ви відчували, створюючи їх.

Зберігайте “речі з історією”. Це мають бути предмети, з якими особисто у вас пов’язані приємні, теплі спогади. Можливо, ними стануть сімейні реліквії або сувеніри, куплені за пам’ятних обставин. А можливо, це будуть просто фотографії, що зберігають щасливі моменти минулого. Головне, щоб погляд на них будив у душі теплі почуття і приємні спогади.

By Mebmoy