Жодна вітальня не може обійтися без таких багатофункціональних меблів, як стінка. І якщо раніше подібний елемент інтер’єру зустрічався не в кожній квартирі, то зараз сучасні меблеві стінки для вітальні – найнеобхідніша річ для облаштування кімнати. Стінки можуть відрізнятися за стилем, конфігурацією, призначенням, розмірами, але в одному вони єдині – з їхньою допомогою можна максимально ергономічно організувати простір навіть невеликої вітальні. Як правильно вибрати сучасну меблеву стінку, якими вони бувають, на що звертати увагу під час купівлі насамперед, можна дізнатися, прочитавши статтю.

Особливості сучасних стінок для вітальні

Вітальня Бріо

з яких елементів складається стінка

Сучасні стінки, що складаються з роздільних елементів, зручні тим, що дозволяють зібрати потрібну меблеву композицію. У звичайний комплект входять такі елементи:

 • Тумба під техніку – найчастіше це ігрова консоль, домашній кінотеатр та інше. Тумба може бути мобільною, з коліщатками, або стаціонарною, відкритою або закритою.
 • Вітрина, а точніше додаткові шафки, дверцята яких, а іноді й внутрішні полиці, зроблені зі скла. Під час купівлі таких меблів слід звертати увагу на товщину і якість скла та фурнітури. У подібній шафі розміщують статуетки, посуд, медалі або нагороди.
 • Навісні шафи – закритого або відкритого типу для зберігання речей. Для більшої зручності ці шафи роблять закритими, і вони відіграють роль антресолей, куди складається постільна білизна та інші речі, які потрібно приховати від очей.
 • Комод – ще один модуль для комфортного зберігання одягу або постільної білизни. Буває різних розмірів, виходячи із загальної композиції стінки.
 • Платтяна шафа також присутня в стінках, але оскільки більшість сучасних віталень виконують у стилі мінімалізму, де не вітається захаращеність, то ця деталь найчастіше зустрічається в однокімнатних квартирах, де важлива кожна шафа для зберігання.
 • Книжкова полиця являє собою міні-шафку з полицями, на яких можна зберігати не тільки книжки, а й додатковий декор. У деяких випадках ці полиці закриваються скляними дверцятами, що вберігає книги від пилу.

  Вітальня Анрі

Типи меблевих стінок

Меблеві стінки розрізняються за конфігурацією, у зв’язку з чим їх можна розділити на три типи:

 1. Лінійні стінки, які встановлюються вздовж однієї стіни. Така конструкція може бути довжиною на всю стіну, а може займати лише частину стіни. Зазвичай розташовують її по центру, дотримуючись симетрії.
 2. Кутова стінка – особливо популярна серед власників невеликих квартир, оскільки дає змогу заощадити простір. За такої конфігурації меблева конструкція може розташовуватися вздовж однієї стіни і захоплювати іншу, доходячи до дверного отвору або вікна, тим самим надаючи багато місця для складування.
 3. П-подібна стінка, яку найчастіше встановлюють у великих і просторих вітальнях. Це максимально функціональний пристрій, за допомогою якого можна забезпечити якісне і комфортне зберігання речей.
 4. Модульна стінка, що складається з окремих елементів, покликана максимально продуктивно використовувати простір і надати йому стильний і сучасний вигляд.
 5. Двосторонні стінки, які мають ефектний вигляд, якщо є необхідність поділити кімнату на дві зони.

Сучасні стінки у вітальню виготовляються з МДФ, ЛДСП, ДВП або деревини, бо саме ці матеріали дають змогу втілювати найяскравіші, найпрактичніші та найзручніші задумки дизайнерів.

Вітальня Матісс

у яких стилях можуть бути виготовлені сучасні стінки

Під час виробництва сучасних стінок для вітальні дотримуються найчастіше трьох напрямів.

 • Класичний стиль – не старіє ніколи, приваблюючи покупців своїми стриманими, строгими рисами і мінімумом декору. Це масивні стінки, найчастіше з різьбленням і витонченою фурнітурою. Такі стінки багатофункціональні і вміщують в себе практично всі елементи: платтяна шафа, тумба для техніки, полиці за скляними дверцятами, антресолі. Усі деталі стінки з’єднані між собою і гармонійно поєднуються. Перевага подібних стінок полягає в їхній місткості та практичності: на полиці подібної конструкції поміститься все, починаючи від верхнього одягу і закінчуючи швейною фурнітурою.
 • Стінки в стилі кантрі надають вітальні індивідуальність і затишок. Для них характерні такі деталі, як фасади з натуральної деревини, відкриті полиці для атмосферного декору, фурнітура в тон, додаткова прикраса у вигляді різьблення або візерунків на склі.
 • Стінки для вітальні в стилі хай-тек стають дедалі популярнішими завдяки своїй лаконічності та високій функціональності. У таких меблів найменша кількість елементів, тому вони не займають багато місця. Для цього стилю характерна практично повна відсутність зовнішньої фурнітури, дверцята відчиняються шляхом легкого натискання на них. Фасади однотонні, без додаткового декору. Усе це у своїй сукупності робить подібні стінки витонченими, стильними і легкими.
Вітальня Ізотта

кольорове оформлення стінок

При підборі стінки важливе значення має і колірна гамма меблів, яка повинна органічно вписатися в загальний інтер’єр кімнати. При виготовленні сучасних стінок найчастіше використовують три типи колірних поєднань, які дають змогу підібрати меблі для будь-якого інтер’єру.

 1. Однотонний, за якого всі елементи стінки мають однаковий колір, а в деяких випадках для ефекту можуть відрізнятися на один або два тони.
 2. Гармонійні поєднання, в основі яких лежить союз близьких один одному кольорів. Наприклад, червоний і помаранчевий.
 3. Контрастний – ефектне поєднання двох абсолютно різних кольорів, які при цьому гармонійно виглядають разом (чорний і білий, червоний і білий).

Що потрібно враховувати, купуючи сучасну стінку

Вітальня кімната – це не тільки місце приймання гостей, а й зона відпочинку для всіх членів сім’ї, для сімейних посиденьок, тому так важливо створити тут затишну і легку обстановку, яка буде сприятливою для довірливого спілкування. Під час вибору стінки у вітальню важливо враховувати деякі фактори:

 • Перед купівлею або замовленням стінки обов’язково продумайте її розміри, висоту, довжину і глибину, щоб надалі вона органічно вписалася в кімнату. Заміряйте висоту полиць, щоб було зручно ними користуватися, ширину шаф, щоб у них помістилися ваші речі, заміряйте навіть ширину відчинених дверцят, щоб при їхньому відкритті не виникало труднощів.
 • Заздалегідь продумайте, для яких цілей більшою мірою ви купуєте стінку. Можливо, основна мета полягає в зберіганні речей або ж книг. Може, стінка потрібна просто як доповнення до інтер’єру і не потребує наявності додаткових шаф. А можливо, на ній буде розташовуватися об’ємна акустична система і телевізор. Необхідно продумати кожен варіант і купувати те, що повністю влаштує за функціоналом.
 • Купуючи стінку для вітальні, дотримуйтеся інтер’єру кімнати і колірної гами, щоб конструкція не вибивалася із загальної картини і гармонійно вливалася в інтер’єр.
 • Враховуйте розмір кімнати, підбираючи стінку: для невеликих приміщень підбирайте легкі модульні споруди, які не будуть захаращувати і без того невеликий простір. У просторі вітальні допустимо встановлювати стінки на всю довжину.
 • Велике значення має і матеріал, з якого виготовляється меблева стінка. Найдоступніші за ціною вироби зроблені з деревно-стружкових плит, які до того ж прості в догляді. Більшої уваги під час експлуатації вимагають до себе стінки, зроблені з натурального дерева. Кожен із цих матеріалів має як переваги, так і недоліки, які потрібно тверезо оцінити перед покупкою.
Вітальня Кантрі
Особливості сучасних стінок для вітальні

не потрібно поспішати з покупкою, оскільки стінка призначена служити довго, радуючи своєю функціональністю і дизайном, продумуйте кожну дрібницю. У сучасних вітальнях стінки стильні і красиві, вони здатні зробити зі звичайної кімнати зразок затишку і комфорту – місце, в якому всі будуть відчувати себе як вдома.

By Mebmoy