Сучасний стиль – це лаконічність, комфорт, максимальна свобода простору, досягти яких можна об’єднанням кімнат. Сучасний інтер’єр кухні-вітальні поєднує в собі вимоги модних дизайнерських рішень і високу функціональність.

Чого можна досягти, об’єднуючи простір

 • Більша свобода сама по собі – можливість досягти більшого комфорту;
 • природне освітлення стає більш якісним, адже природного світла в одному приміщенні стає практично вдвічі більше;
 • можливість використовувати один телевізор або домашній кінотеатр із великим екраном замість пошуку вільного місця для кількох.

Мінуси в такій організації простору теж є:

 • запахи і шуми з кухні можуть поширюватися на всю площу приміщення;
 • якщо для реалізації дизайнерського рішення знадобиться перепланування: перенесення раковини, знесення стінки, для цього потрібно отримати дозвіл. З газовими плитами домогтися дозволу на перенесення особливо складно;
 • для оформлення інтер’єру будуть потрібні і матеріали, стійкі до дії вологи;
 • прибирати в обох зонах доведеться набагато частіше, проте для багатьох цей пункт буде належати до плюсів. Мотиваційних.

Особливості організації простору

Сучасний напрямок у дизайні передбачає створення “оазисів” – острівців меблів із предметами інтер’єру, що створюють завершену композицію. В одній великій кімнаті їх може бути відразу кілька. Вони заповнюють простір так, щоб відчуття порожнечі прибиралося, залишаючи відчуття просторості.

Для створення динамічного простору використовуються рухомі предмети інтер’єру, наприклад, розсувні двері. Сходинки надають приміщенню додаткової об’ємності.

Ділянки, схожі за функціональністю, можуть доповнювати одна одну. Наприклад, робоча зона може плавно переходити в бібліотечну, а барна стійка також плавно розділить зону готування з обідньою. Розташовані поруч ділянки зі схожою функціональністю роблять весь інтер’єр ергономічним.

Світлодизайн: об’ємність і глибина

Дизайн кухні-вітальні в сучасному стилі передбачає кілька джерел світла. Цікаві рішення:

 • виділення робочої поверхні ЛЕД-стрічкою або точковим підсвічуванням шаф і ящиків;
 • підсвічування обіднього місця. Кілька низьких ламп над столом – красивий елегантний варіант для сучасного оформлення інтер’єру;
 • виділяється ділянка для відпочинку за допомогою світлодіодної стрічки по стелі або підлозі. Можна використовувати торшери або настінні лампи;
 • основне правило: світло кожної зони має вмикатися і вимикатися автономно, але використовувати при цьому потрібно прохідні вимикачі.
Сучасний інтер'єр кухні вітальні

Зонування

Інтер’єр у сучасному стилі вимагає поділу на зони відповідно до їхньої функціональності, що дають змогу приховати від пильної уваги процес приготування їжі і, наприклад, зберегти на кухні затишний камерний індивідуальний простір. Якщо кухня-вітальня не надто велика, їдальню зону допустимо обмежити барною стійкою, диваном, будь-яким іншим великим предметом меблів та інтер’єру.

Можна придумати і більш складні варіанти:

 1. Використовувати перфоровані або напівпрозорі перегородки і стелажі. Популярне зонування арками прийнятне тільки для класичних стильових напрямків і не використовується для сучасних. Зате функціонально і красиво виглядатиме перегородка, з одного боку якої – полиці для аксесуарів, а з іншого – штучний камін. Цікавий вигляд мають і перегородки з металу та скла. Стелажі та місця для зберігання робляться відкритими, що утворюють простір, який проглядається з обох боків, або закритими з одного чи обох боків.
 2. Підлогові покриття теж можуть стати варіантом зонування. Кухонна підлога має бути безпечною і практичною, а у вітальні – затишною, що налаштовує на спокійний лад.
 3. Цікаве рішення – підняти кухонну підлогу, щоб зручніше приховати підведені комунікації. Але рішення у вигляді додаткової сходинки може виявитися небезпечним. Цікаво, що подіум завжди робиться тільки один, а ось різнорівневих елементів може бути більше. Зонування зміною висоти підлоги – прийом, популярний у дизайнерів, який візуально збільшує висоту приміщення.
 4. Зонування за допомогою різнорівневих стельових конструкцій створить необхідну атмосферу в кожній частині приміщення. Особливо, якщо будуть доповнені складною схемою освітлення.

Сучасний стиль інтер’єру для кухні вітальні

Стильовий напрям визначає вибір матеріалів, зовнішні характеристики меблів, стелі та стін. Велика кількість побутової високотехнологічної техніки, меблі з можливістю трансформування, насичені та контрастні колірні рішення, лаконічний декор і асиметрія – це оформлення в сучасній стилістиці. Перевага віддається зносостійким інноваційним матеріалам, вони за багатьма показниками перевершують традиційні натуральні.

Використання кольорів, текстур в інтер’єрі кухні вітальні

Розмежувати функціональні зони допомагає використання різних відтінків і текстур. Модною тенденцією стало монохромне оздоблення кухні та зони їдальні, тоді як у вітальні зберігаються стандартні загальноприйняті рішення. У сучасній стилістиці під час оформлення таких приміщень часто використовують керамограніт, плитку, фактурні бетони. Оздоблювальний матеріал виробники пропонують в особливо тонких форматах, тому укладати їх можна і на підлогу, і на стіни.

Дворівневі стельові конструкції можна замінити натяжним полотном з 3D-зображенням, що створює візуальну ілюзію. Робоча зона часто оформляється в єдиному нейтральному тоні, він використовується і для стелі, підлоги, і для кухонного гарнітура. Для вітальні в такому разі обирається інша колірна палітра. Світлі тони роблять простір вільним і позитивним, будь-який їхній варіант добре поєднується з деревом, каменем, іншими природними матеріалами й має ефектний вигляд із додаванням насичених акцентів. Разом з іскристим білим використовуються м’якіші тони – кремові, пісочні.

Актуальні тренди колірних рішень

Кипенно-білий із сірим, асфальтовим, кольором натуральної деревини. Основні поєднання для стилю контемпорарі та скандинавського. З невеликою кількістю яскравих акцентів кімнати виглядають стримано і стильно. Розбавлені вибілені рожеві та коралові палітри використовуються в оздобленні стін, стель і навіть підлоги, як окремі малюнки.

Ще одне цікаве рішення – глибокі бірюзові або сині тони. Поряд зі звичними матовими останнім часом стали використовуватися і глянцеві покриття, які, як правило, імітують натуральний камінь.

Поєднуючи інтер’єри кухні та вітальні, потрібно враховувати, що металу і скла в оздобленні буде багато, а з ними ідеально поєднуються всі варіанти сірого кольору.

Одним із найактуальніших матеріалів для сучасного дизайну кухні вітальні стає плитка – імітація фактурного бетону, як у сірих – холодних тонах.

Під час вибору палітри потрібно обов’язково враховувати площу кімнат, планування та освітлення.

Сучасний стиль, і це найпомітніше помітно в оформленні кухні, суміщеної їдальні та вітальні, вже перетворився на еклектичний, увібрав у себе багато напрямків, які іноді здаються слабо поєднуваними. Але те, що дозволяє виділити його в окрему категорію, залишається незмінним, це, як уже говорилося раніше, практичність, комфорт, велика кількість вільного простору, мала кількість яскравого декору, але не повна його відсутність.

Щоб домогтися гармонії, потрібно прорахувати інтер’єр повністю до найдрібніших деталей з вибором пріоритетного напряму.

Особливу увагу доведеться приділити побутовій техніці: вона теж має бути оформлена в єдиній стилістиці. Доцільно замовляти кухню одразу з вбудованою технікою: це дасть змогу підібрати точно відповідний за розміром, відтінком та іншими параметрами варіант.

Якщо зони будуть сплановані правильно, всі складнощі організації простору можна компенсувати. Але на це знадобляться зусилля. Сучасна кухня-вітальня – це прилади, що працюють без шуму, правильно виконана витяжка, стійкі до перепадів температури матеріали з можливістю їх частого очищення. І при всьому цьому збереження обраної стилістики.

By Mebmoy