Життєво важливо знати, що електрика і вода не змішуються, тому купівля світильника для ванної кімнати – не найпростіший процес.

У ванній кімнаті діють суворі правила безпеки, коли мова йде про електрику, тому вам потрібно буде найняти кваліфікованого та досвідченого електрика для виконання роботи (якщо тільки ви самі не є досвідченим та кваліфікованим електриком)!).

Але ніщо з цього не повинно зупинити вас у виборі правильного освітлення ванної кімнати для вашого будинку. У нашому зручному посібнику з купівлі ви знайдете багато корисної інформації про ступінь захисту IP ваших світильників, зони ванної кімнати та типи освітлення, з яких ви можете вибрати.

Посібник з освітлення у ванній кімнаті

Зміст посібника з освітлення ванної кімнати

Натисніть на будь-яке з посилань нижче, щоб перейти до розділу, який вас найбільше цікавить:

 • Рейтинги IP
 • Електричні зони у ванній кімнаті
 • Типи світильників для ванної кімнати
 • Найпоширеніші запитання
 • Інші речі, про які варто подумати
 • Купуйте освітлення для ванної кімнати

Пояснені рейтинги IP

Кожен світильник, який ми продаємо, має свій власний рейтинг IP. IP означає “Захист від проникнення” і показує, наскільки кожен світильник стійкий до води. Чим вищий рейтинг, тим кращий захист – це так просто.

Кожен рейтинг IP містить 2 числа. Перша цифра показує ступінь захисту світильника від потрапляння сторонніх предметів, а друга – його стійкість до вологи.

Для освітлення у ванній кімнаті, яке використовується в певних зонах ванної кімнати (до яких ми незабаром перейдемо), потрібен певний ступінь захисту IP.

Приклади рейтингу IP:

 • Перша цифра (захист від проникнення) – 2 = захист від великої частини тіла, наприклад, руки (але без захисту від навмисного доступу); від твердих предметів діаметром більше 50 мм.
 • Друге число (захист від вологи) – 0 = немає захисту.
Посібник з освітлення у ванній кімнаті
 • Перша цифра (захист від проникнення) – 4 = захист від проникнення інструментів, дротів тощо., діаметром від 2.5 мм або більше.
 • Друга цифра (захист від вологи) – 4 = захист від бризок під кутом до 60° від вертикалі.
 • Перша цифра (захист від проникнення) – 6 = захист від пилу, який може пошкодити обладнання.
 • Друга цифра (захист від вологи) – 5 = захист від бризок води з усіх боків.

Пояснення електричних зон у ванній кімнаті

Залежно від того, наскільки велика ваша ванна кімната і де розташовані певні предмети, ваша ванна кімната буде розділена на різні зони, які підходять для різних електроприладів.

Ця схема демонструє різні зони та відстані між різними елементами у вашій ванній кімнаті:

Ви можете дізнатися більше про електричні зони у ванній кімнаті в нашому блозі про електромонтаж у ванній кімнаті.

Типи освітлення для ванної кімнати

Тепер, коли ви знаєте більше про аспекти безпеки, настав час перейти до найцікавішого! Вибираємо нове освітлення для ванної кімнати.

Стельові світильники

Стельові світильники для ванних кімнат завжди розглядалися як дуже функціональні, з загальною відсутністю вибору дизайну. Це дотепер.

Хоча ви все ще можете знайти досить прості конструкції, такі як стельові світильники для ванних кімнат, що встановлюються врівень з поверхнею, зараз у вас є більший вибір, ніж будь-коли раніше. Обирайте між вишуканим дизайном, що пасуватиме до інтер’єру вашої ванної кімнати, як-от декоративні люстри для ванної, або більш сучасними світильниками.

Хочете створити гламурну ванну кімнату? Люстра зробить все “кришталево” чистим

Світильники та точкові світильники

Більш сучасний вибір для освітлення вашої ванної кімнати – це світильники. Ці світильники вбудовуються в стелю і розташовуються на одному рівні з нею, вони надзвичайно непомітні і забезпечують більш рівномірне освітлення у всій кімнаті.

Вони можуть вимагати більше монтажних робіт, ніж окрема розетка, але загальний ефект вражає. Крім того, за допомогою деяких світильників ви можете спеціально нахилити промінь, щоб виділити певні елементи, такі як ванна або умивальник.

Посібник з освітлення у ванній кімнаті

Світильники для ванної кімнати – це сучасна альтернатива одному освітлювальному приладу

Ви також знайдете світильники для душу, розроблені спеціально для стелі над душем, перетворюючи щоденне миття в темряві на більш яскравий досвід. Зазвичай вони мають більш високий рейтинг IP, д.g. IP65.

Настінні світильники

Для більш приглушеного настрою ідеальним вибором буде настінне освітлення. Деякі настінні світильники можуть працювати незалежно від основного освітлення за допомогою шнура, який керує вимикачем.

Настінний світильник забезпечує додаткове освітлення саме там, де воно вам найбільше потрібне

Освітлення шафи

Можливо, ви не подумали про те, щоб зробити особливістю вашої шафи підсвічування. Цього можна досягти 4-ма основними способами:

 1. Стрічковий світильник, який кріпиться до нижньої частини шафи
 2. Світлодіодне підсвічування, яке кріпиться до нижньої частини шафи
 3. Гнучке світлодіодне освітлення, яке можна формувати відповідно до контурів вашої шафи
 4. Меблі з вбудованими світлодіодами, як у нашій колекції Heath

Який би метод ви не обрали, це може бути ефективним і вражаючим способом додати додаткового освітлення у вашу ванну кімнату.

Створіть справжній ефект за допомогою гнучкої світлодіодної стрічки

Поширені запитання

Ось деякі з найпоширеніших запитань про освітлення у ванній кімнаті.

Чи можна використовувати будь-яке світло у ванній кімнаті? Чи потрібні у ванній кімнаті світильники з класом захисту IP?

Як ми вже згадували в цьому посібнику, ванні кімнати поділяються на електричні зони, які вимагають певного ступеня захисту від проникнення (IP). За межами зон 0-2 немає потреби в спеціальному освітленні, однак, якщо ви сумніваєтеся, шукайте світильники зі ступенем захисту IP44 або вище, оскільки це забезпечить захист від бризок. Багато звичайних побутових світильників (призначених для використання в житлових приміщеннях) мають клас захисту IP20. Уникайте використання таких світильників у ванних кімнатах, оскільки вони не захищають від потрапляння вологи.

Наскільки яскравим має бути освітлення у ванній кімнаті?

Насправді немає простої відповіді на це питання. Все залежить від вашого особистого смаку. Однак, варто мати відносно яскраве освітлення у ванній кімнаті, щоб допомогти з усіма такими завданнями, як нанесення макіяжу або гоління крупним планом.

Один з найпростіших і швидких способів визначити, яка яскравість освітлення вам потрібна, – це виміряти вашу ванну кімнату. Виміряйте площу в метрах квадратних, а потім помножте на 25, щоб отримати бажану потужність лампи. Наприклад, середня площа ванної кімнати становить близько 2.5м х 2.5m = 6.25 кв. м х 25 = приблизно 155 Вт.

Який колір освітлення найкраще підходить для ванної кімнати?

Як і в будь-якій іншій кімнаті вашого будинку, перевага завжди віддається білому світлу. Сучасні світлодіодні лампи, як правило, дозволяють вибирати між теплим і холодним білим кольором, залежно від типу атмосфери, яку ви прагнете створити.

Чи потрібні мені спеціальні світильники для ванної кімнати?

Як згадувалося вище, при виборі стельового освітлення завжди рекомендується використовувати світильники з класом захисту IP44 або вище (за умови, що ваші стелі знаходяться за межами електричних зон 0-2). Якщо світильники будуть використовуватися безпосередньо над ванною або душем, варто звернути увагу на моделі з класом захисту IP65.

Чи може орендодавець поставити у ванній кімнаті світильники, що не мають класу захисту IP?

У разі використання за межами електричних зон 0-2 у ванних кімнатах не існує законодавчих вимог щодо використання світильників з певним ступенем захисту IP. Однак у цих зонах завжди рекомендується використовувати світильники з класом захисту IP44 або вище. Ваш орендодавець повинен юридично дотримуватися частини P Будівельних норм (“Вимоги до електроустановок”) при встановленні будь-якого освітлення в будь-якому місці будинку, включаючи ванні кімнати.

Чи є якісь особливі міркування щодо настінного освітлення у ванних кімнатах?

Настінне освітлення частіше знаходиться в електричних зонах 1 і 2, ніж стельове освітлення. Тому вам потрібно додатково переконатися, що ступінь захисту IP будь-якого настінного освітлення підходить для використання у вашій ванній кімнаті.

Інші речі, про які слід подумати

Електромонтаж

Як і у випадку з будь-якою електричною установкою (і особливо у ванній кімнаті), не намагайтеся виконувати будь-які роботи самостійно, якщо ви не є повністю кваліфікованим і досвідченим електриком.

Вимикач світла

Освітлення у ванній кімнаті зазвичай керується або шнуром, який звисає зі стелі, або настінним вимикачем за межами ванної кімнати. В обох випадках вони повинні знаходитися біля дверей вашої ванної кімнати для зручності користування.

Енергозбереження

Більшість сучасних світильників для ванних кімнат стандартно оснащені енергозберігаючими функціями, але є ще способи заощадити енергію.

 • Вимикайте головне світло у ванній кімнаті, як тільки виходите з неї – це стане вашою доброю звичкою
 • Використовуйте світлодіодне освітлення якомога більше – воно більш енергоефективне
 • Замініть усі старі лампочки на сучасні, енергозберігаючі

Світлодіодне освітлення, як, наприклад, точковий світильник Forum Bubble 3, зображений вище, використовує енергію більш ефективно, ніж звичайні лампи розжарювання

Купити освітлення для ванної кімнати

Тепер у вас є ноу-хау, чому б не переглянути наш казковий асортимент освітлення для ванних кімнат, щоб створити світліші та яскравіші інтер’єри.

Все ще в пошуках натхнення? Чому б не переглянути наші останні ідеї для освітлення ванної кімнати?

Адам народився і виріс на заході країни, а зараз живе на узбережжі Йоркширу, і вже більше 10 років втілює ідеї інтер’єру в життя в компанії Victoria Plum. Улюблені стилі інтер’єру Адама були сформовані як під впливом урбаністичного, так і природного середовища.

Давайте будемо соціальними

Слідкуйте за нами в соціальних мережах, щоб дізнаватися про останні новини, пропозиції та конкурси

By Mebmoy