Ті з вас, хто знає, будуть знайомі з тим фактом, що ця конкретна тема гаряче обговорюється протягом десятиліть. Викладайте плитку спочатку на підлозі або на стінах? І чи слід класти плитку до або після облаштування ванної кімнати?

Ці питання завжди були важливими для власників будинків, і не дарма. Перш ніж облицьовувати ванну кімнату плиткою, важливо знати, яку плитку класти першою, оскільки це має велике значення при плануванні робочого процесу моделювання ванної кімнати.

Хоча обидва способи однаково прийнятні, багато хто стверджує, що, починаючи зі стін, можна досягти більш чистого результату. Чи правда це? Ми подивимось.

Чому варто обрати плитку?

По-перше, чому ви повинні вибрати плитку в першу чергу? Можливо, ваш уявний образ плитки – це стара, кричуща, немодна фурнітура у ванній кімнаті вашої бабусі, і ви не думаєте, що вона виглядає дуже сучасно? А можливо, ви просто не бачите потреби в плитці, коли все інше в будинку обходиться без неї. Однак плитка – це не просто дизайнерський вибір. Всупереч поширеній думці, вибір плитки у ванній кімнаті – це не стільки технічне, скільки стилістичне рішення. У ванній кімнаті є вологі зони з гарячою водою, унітази, душові піддони, панелі для ванни та такі речі, як туалетний столик.

Легко доглядати

Якщо ви вже давно живете в будинку з кахельною ванною кімнатою, то, напевно, знаєте, що шви між плитками у ванній кімнаті забруднюються пліснявою та грибком. Її легко відсортувати, оскільки відбілювач або інший засіб для чищення легко освіжить поверхню для демонстрації результатів. Ви просто збризніть трохи на затірку, так??

Затірку та плитку в місцях навколо ванни, туалету та умивальника легко чистити. Підлога без плитки означає, що поверхня буде зроблена з бетону, дерева або інших матеріалів, таких як вініл. Зверніть увагу, що цвіль і грибок, як відомо, важко очистити з цих поверхонь, а матеріал не завжди герметичний або заповнений. Набагато простіше освіжити кахельні стіни.

Захищають від вологи та пошкоджень

З плитковою підлогою у вашій ванній кімнаті приміщення буде більш вологостійким. Плитка більш стійка, ніж голі стіни та підлога у ванній кімнаті, і має кращу герметичність. Його можна розмістити навколо ванни, панелей ванни, стічних труб та на рівні підлоги.

Стандартні підлоги та стіни також до певної міри водонепроникні, оскільки в іншому випадку ваш будинок буде вбирати воду, як губка. Однак водонепроникне покриття стін без плитки можна легко змити за допомогою жорсткого мила, чистячих засобів та сучасних шампунів.

Вловлювачі тепла

Плитка – чудовий радіатор тепла. Вони зберігають тепло у вашій кімнаті взимку і, як правило, досить добре утримують тепло. Якщо ви вирішили встановити кам’яну плитку, це означає, що ваша ванна кімната матиме традиційне відчуття тепла. Це також означає, що прийняття гарячого душу або ванни, які створюють гарячий туман, може допомогти зігріти приміщення, зробивши його по-справжньому затишним місцем для розслаблення та відпочинку. Ви можете створити відчуття спа-салону в тихому куточку вашого помешкання, розслабившись у ванні, закинувши ноги, зачинивши двері та дивлячись у стелю. Це одна з робіт, яку ніхто не проти виконати.

Служить вічно

Плитка виготовляється з каменю та кераміки, які є матеріалами, що служать тисячі років. Навіть завдяки стародавнім технікам випалу та глазурування, які пережили руйнування в морі, наші музеї все ще зберігають так багато горщиків з давніх часів. Відповідь – у використовуваному матеріалі, тому вам не потрібно довго шукати, щоб знайти щось міцне і довговічне. Міцний матеріал – це інвестиція на все життя.

За деякими даними, кам’яна плитка може прослужити вам більше століття, в той час як керамічна плитка може служити близько 75 років.

Економічно вигідна

Плитка коштує недешево, звичайно. У порівнянні зі звичайною підлогою, де авансові витрати та ціна праці можуть бути нижчими, плитка заощадить ваші гроші в довгостроковій перспективі, якщо вона буде встановлена. Це завдяки високій якості та довговічним властивостям.

Для отримання додаткової інформації, чому б не прочитати наш посібник з купівлі плитки?

Підлога vs стіна

Спочатку кладемо плитку на підлогу

Люди теоретично міркували про це протягом дуже довгого часу, і є кілька вагомих причин, чому ви повинні спочатку укладати плитку на підлогу.

Ви кладете плитку на стіни чи на підлогу у ванній кімнаті?

По-перше, викладена плиткою стіна нависає над простором, який займає підлога, а це означає, що підлога повинна бути викладена плиткою в першу чергу. Це потрібно для того, щоб нижній ряд плитки на стіні та кутах міг лягти на підлогову плитку у ванній кімнаті, і, таким чином, виглядати більш цілісним.

Ще одна причина, чому підлогу слід класти спочатку на стіни, а потім на підлогу, полягає в тому, що після завершення облицювання підлоги плиткою у вас є час, коли ви можете скористатися туалетом або душем. Вам не доведеться турбуватися про те, що ви пошкодите підлогу через нещасливе розлиття води.

Ви кладете плитку на стіни чи на підлогу у ванній кімнаті?

Однак є кілька причин, чому професійні дизайнери або плиточники не кладуть плитку спочатку на підлогу. Однією з головних причин є те, що якщо спочатку викласти плиткою підлогу, облицювання стін плиткою стає досить напруженим процесом. Це пов’язано з тим, що під час укладання плитки плитка та розчин регулярно відпадають.

Це може призвести до пошкодження вже викладеної плитки, а заміна та перекладка підлоги – це великий клопіт, не кажучи вже про те, що це буде коштувати дорожче.

Якщо вам доводиться спочатку класти плитку на підлогу, використовуйте якийсь захисний матеріал, наприклад, тканину або газету, покладіть його прямо під стіною, на якій ви працюєте. Також зауважте, що на плитковому розчині на підлозі небезпечно стояти, поки він не затвердіє, що також потребує певного часу. Ви також повинні захистити навколо ванни.

Спочатку облицювання стін плиткою

Якщо ви збираєтеся вибрати підвісну плитку, де настінна плитка починається з висоти, де піднімається підлогова плитка, то це може бути складніше. Щоб отримати гарні результати на стінах, потрібно точно виміряти, як буде розміщена плитка на стіні, щоб досягти бажаного вигляду. Це може бути частиною набору інструментів професіонала, але може бути складним для тих, хто вперше робить ремонт своїми руками.

Ви можете спробувати звести нанівець труднощі, використовуючи регістри або економію місця, як і професіонали. Це потрібно для того, щоб залишити місце для підлогової плитки вздовж стіни. Це допоможе вам заощадити час на перевстановлення та висихання розчину, а також гроші на можливі збитки.

Ви кладете плитку на стіни чи на підлогу у ванній кімнаті?

Висновок

Зрештою, ви повинні орієнтуватися насамперед на свої особисті уподобання. Якщо ви працюєте над цим самостійно і можете приділити час, то спочатку виберіть підлогу, оскільки потім буде легше зробити стіни. Якщо ви боїтеся пошкодити щойно куплену підлогову плитку, що, в свою чергу, вплине на гідроізоляційні властивості вашої підлоги, то спочатку обкладіть плиткою стіни з точністю та обережністю.

Якщо ви хочете залучити професіонала, запитайте його думку або дозвольте йому повністю впоратися з деталями.

Ідеї плитки для вашої ванної кімнати, кухні тощо

Щоб знайти більше чудових ідей щодо укладання плитки, відвідайте нашу сторінку з ідеями укладання плитки у ванній кімнаті або натисніть на будь-яке з посилань нижче:

  • Галерея натхнення плитки
  • 5 речей, які слід врахувати при виборі плитки для ванної кімнати
  • 5 цікавих і незвичайних способів використання плитки у ванній кімнаті
  • Ще 6 ідей плитки для ванної кімнати, які вразять вашу уяву
  • Ідеї плитки для маленької ванної кімнати
Ви кладете плитку на стіни чи на підлогу у ванній кімнаті?

Поради експертів з укладання плитки

У Victoria Plum ми маємо безліч експертних порад від професіоналів у сфері торгівлі на тему плитки. Ознайомтеся з деякими з цих статей:

  • Як класти плитку
  • Як замінити пошкоджену або тріснуту плитку
  • Чи варто встановлювати унітаз до або після облицювання підлоги плиткою?
  • Чи можу я обкласти плиткою стару плитку?

Магазин плитки

Тепер ви знаєте наші найкращі поради щодо вибору плитки, можливо, настав час обрати ідеальну плитку для вашої ванної кімнати? Натисніть на зображення нижче, щоб переглянути повний і всеосяжний асортимент якісної настінної та підлогової плитки, доступної в Victoria Plum.

Ребекка родом із Сомерсета, наш постійний копірайтер, яка займається усіма питаннями, пов’язаними з продуктами. Ребекка любить сучасний стиль інтер’єру з нейтральними та сміливими впливами, щоб створити виразний вигляд.

Давайте будемо соціальними

Слідкуйте за нами в соціальних мережах, щоб бути в курсі останніх новин, пропозицій та конкурсів

By Mebmoy