Наявність невеликої кількості квадратних метрів – не перешкода для створення красивого і сучасного інтер’єру, незважаючи на те, що більшість власників маленьких квартир вважає інакше. Єдине – доведеться враховувати невеликі площі під час розробки дизайну квартири. На що ж слід звертати увагу насамперед?

Насамперед необхідно визначитися зі стилем майбутнього ремонту. Зверніть увагу, що не всі варіанти підходять невеликим просторам. Наприклад, ампір – стиль, що вимагає великих площ. Краще зупинитися на чомусь сучасному і, можливо, навіть мінімалістичному.

Ремонт у маленькій квартирі: нюанси

Окремої уваги варті колірні рішення вашої майбутньої квартири. Знову ж таки є безліч відтінків, які не “розсовують простір”, а навпаки, крадуть його. Вони відразу ж під час вибору колірної гами мають бути виключені з можливих варіантів.

Світлі тони – найкращий варіант для невеликого приміщення, а якщо до них додати ще глянцевих, дзеркальних покриттів, то вийде ідеальна картинка. До речі, це стосується не тільки підлоги, стелі та стін, а й меблів, які будуть використовуватися у квартирі.

Ремонт у маленькій квартирі: нюанси

Ремонт у маленькій квартирі: нюанси

До речі, про меблі. Засмічувати простір численними тумбочками, комодами, підставками під аксесуари – це все не про маленькі квартири. У цьому випадку – чим менше, тим краще. Дизайнери радять віддавати перевагу вбудованим конструкціям.

По-перше, їх можна цікаво обіграти в інтер’єрі, зробити їх фішкою дизайну. По-друге, вбудовані меблі та техніка дають змогу зберегти чимало вільного простору, що в маленьких приміщеннях просто життєво необхідно. По-третє, вони ще й більш функціональні – можна заховати те, що не повинно бути на видноті, не захаращуючи територію.

Окремої уваги мають удостоїтися текстильні вироби. Радимо обмежитися легкою прозорою тканиною на вікнах, а ось сховатися від яскравого ранкового сонця простіше за рулонними шторами або жалюзі. Так ще додатково можна заощадити вільний простір.

Не забудьте про організацію світла. Ніяких важких конструкцій і бра з безліччю підвісок. Краще замінити торшер на настільну лампу, а люстру на світильники, які можна вмонтувати в натяжну стелю.

By Mebmoy