Сучасний стиль в інтер’єрі відкриває перед нами практично необмежені можливості. Тут немає чітких меж і канонів, ви можете проявити свою фантазію та індивідуальність. Головне завдання сучасного інтер’єру – створення максимально функціональної та комфортної обстановки. Для цього можуть використовуватися всілякі декоративні елементи, картини та інші аксесуари. Найголовніше, щоб вітальня в сучасному стилі була гармонійною і цілісною.

Вітальня Глейс

особливості вітальні, виконаної в сучасному стилі

Плануючи створити вітальню у сучасному стилі, заздалегідь подумайте про оформлення стін, стелі, підлоги, а також внутрішнє наповнення приміщення. Дуже важливо, щоб усі предмети гармонійно поєднувалися один з одним і доповнювали загальну картину. Дизайн вітальні в сучасному стилі має кілька особливостей, про які важливо пам’ятати під час складання плану ремонту. До найбільш значущих аспектів належать:

Варіанти оформлення вітальні в сучасному стилі
 • простота в деталях – інтер’єр вітальні в сучасному стилі має бути витриманим і лаконічним. Вітається строгість і мінімальна кількість декоративних елементів. Якщо ви обираєте якийсь певний стиль в оформленні, слід дотримуватися тільки його, не намагаючись об’єднати кілька окремих напрямків в єдиний;

 • ідеально рівні поверхні – ви можете використовувати текстурні речі та предмети інтер’єру, проте найбільшою популярністю користуватимуться абсолютно гладкі та рівні поверхні;

 • багатофункціональні меблі – особливо використання багатофункціональних меблів актуальне для маленьких віталень. Наприклад, для однокімнатної квартири справжньою знахідкою стане ліжко, яке легко і швидко трансформується в шафу;

 • якісна техніка – у сучасному стилі не обійтися без хорошої техніки. Це може бути ультрановий телевізор, потужна акустична система або будь-які інші атрибути сучасного світу;

 • хороші оздоблювальні матеріали – для оформлення вітальні в сучасному стилі важливо використовувати тільки якісні матеріали. Сьогодні велика увага приділяється екологічності та безпеці, саме тому ви можете сміливо використовувати натуральне дерево або природний камінь;

 • відчуття свободи – в інтер’єрі не повинно бути зайвих деталей. Будь-які перегородки і спроби зонувати простір призведуть до повного краху. За необхідності використовуйте візуальне зонування, наприклад розташувавши диван поперек приміщення або постеливши яскравий килим в одній частині кімнати;

 • яскраве освітлення – освітлення в сучасній вітальні має бути максимально яскравим і теплим. Ви повинні відчувати комфорт від перебування в кімнаті. Залежно від загальної стилістики ви можете вибрати хитромудру люстру, встановити точкові світильники або використовувати будь-які інші варіанти освітлення;

 • наявність яскравих акцентів – щоб інтер’єр не виглядав безликим і нудним, для його урізноманітнення можна використовувати яскраві акценти. В якості таких можуть виступати картини, диванні подушки, вази з квітами або штори.

Вітальня Анрі Урбан

оформляючи приміщення в сучасному стилі, пам’ятайте про те, що всього має бути в міру. У результаті у вас має вийти приміщення, в якому вам буде не просто комфортно перебувати, а й яке викликатиме у вас почуття гордості та радості.

Які сучасні стилі існують сьогодні?

Сучасний стиль – досить багатогранне поняття. На сьогоднішній день існує величезна кількість всіляких напрямків, що дозволяють створити унікальний і неповторний простір. Ви можете вибрати будь-який з представлених стилів. Це дасть вам змогу рухатися в одному напрямку, а також значно спростить вибір внутрішнього наповнення вітальні.

Сучасна вітальня в датському стилі

Датський стиль має на увазі поєднання старовини і новітніх технологій. У такій вітальні можуть стояти пліч-о-пліч старовинні меблі та багатофункціональна побутова техніка. Це чудовий варіант для тих, хто не хоче розлучатися з класикою, але при цьому не проти спробувати щось нове. Головними перевагами датського напряму є:

 • можливість експериментувати;
 • унікальність і неповторність;
 • поєднання старовини і новизни.

Італійський напрямок в оформленні віталень

Сучасна вітальня також може бути оформлена в італійському стилі. Його головною особливістю є цілковита відсутність чітких меж і рамок. Ви можете забути про правила і розставляти меблі так, як вам заманеться. При цьому не забувайте про яскраві акценти у вигляді подушок, штор і всіляких картин. У підсумку у вас має вийти приміщення, з якого просто не хочеться йти. Серед переваг цього напряму можна виділити:

 • можливість проявити фантазію;
 • наявність яскравих, життєствердних акцентів;
 • неповторність інтер’єру.

Сучасна вітальня в стилі лофт або індустріалізм

Подібну вітальню складно назвати романтичною або ніжною, проте це досить затишне і самобутнє приміщення зі своїми особливостями і нюансами. Така вітальня поєднує в собі технологічність і максимальну простоту. Як декор зазвичай виступають цегляні стіни, відкриті інженерні комунікації та прожектори. У результаті виходить досить брутальне приміщення зі своїм власним характером. Перевагами вітальні в стилі лофт можна назвати:

 • унікальність і неповторність;
 • максимальну функціональність;
 • простоту і відсутність непотрібних деталей.
Вітальня Анрі

оформлення вітальні в стилі мінімалізм

Дуже часто за основу оформлення сучасної вітальні беруть стиль мінімалізм. Він вирізняється своєю простотою і бездоганністю, відсутністю зайвих деталей і стриманістю. Особливостями класики можна назвати:

 • досконалий порядок і неприпустимість хаосу;
 • використання тільки світлих або нейтральних відтінків для оформлення;
 • мінімальний набір меблів;
 • використання простих і зрозумілих аксесуарів.
Варіанти оформлення вітальні в сучасному стилі

Дуже гарний вигляд мають вітальні, виконані в чорно-білих кольорах. Завдяки суворій палітрі, приміщення в стилі класика виглядають дуже стримано й акуратно. Це чудовий варіант для сучасних і динамічних натур, націлених на побудову кар’єри.

Оформляємо вітальню в стилі кітч

Описати стиль кітч простими словами дуже складно. Це кричуща обстановка, наповнена яскравими акцентами, незвичайними деталями і удаваним хаосом. Такий варіант оформлення зустрічається вкрай рідко, тому що вимагає прояву сміливості. Перевагами стилю кітч можна назвати:

Варіанти оформлення вітальні в сучасному стилі
 • унікальність і неповторність;
 • можливість проявити фантазію;
 • вираження власного внутрішнього світу.

Сучасна вітальня в стилі хай-тек

Стиль хай-тек підходить для приміщень із будь-якою площею. Це інтер’єр, насичений високотехнологічними деталями і технікою. У вітальні, виконаній у стилі хай-тек, переважатимуть такі матеріали, як метал і скло. Окрема увага приділяється якості підсвічування, яке має бути досить яскравим. Особливостями подібного напряму є:

 • різноманіття сучасних атрибутів;
 • високий рівень функціональності;
 • простота і лаконічність.

Крім перерахованого, для оформлення сучасної вітальні підходять такі стилі, як скандинавський або ф’южн. Важливо зазначити, що вибір того чи іншого рішення має повністю відображати вашу індивідуальність і бути для вас максимально “рідним” і зрозумілим.

Студія Анрі Урбан

вибір наповнення для сучасної вітальні

Під наповненням сучасної вітальні заведено змінювати обстановку й аксесуари. Вибираючи меблі, можна дотримуватися таких порад:

 • використовуйте модульні меблі. Модульними можуть бути не тільки стінки, а й дивани, крісла та багато інших аксесуарів. Виглядають такі вироби дуже стильно, легко взаємодіють між собою і дають змогу створювати досить сміливі та цікаві композиції;

 • не бійтеся експериментувати. Ви можете придбати абстрактні меблі незвичної форми, встановити сміливі статуетки або повісити яскраві картини. Однак пам’ятайте про те, що всього має бути в міру;

 • приділяйте увагу освітленню. Зі світлом також можна експериментувати. Наприклад, можна купити кілька світильників, здатних створювати оптичні ілюзії. Також чудовим варіантом стануть вироби, що поєднують у собі одразу кілька матеріалів, наприклад текстиль і дерево.

Сучасні інтер’єри віталень передбачають поєднання найрізноманітніших дизайнерських напрямків. При цьому величезну увагу приділяють функціональності та комфорту приміщення.

By Mebmoy