Вважати дизайн інтер’єру чимось статичним було б неправильно. Будь-які зміни в способі життя власника і його поглядах знаходять своє відображення в обстановці. Це ті дрібниці, завдяки яким інтер’єр “живе”, набуваючи індивідуальних рис і характеру.

Однак процес наповнення простору може бути не тільки несвідомим, на рівні способу життя, а й цілком усвідомленим. Наприклад, можна використовувати у своєму домі сезонний декор, який дасть змогу отримати більше емоцій від приміщення і краще відчути красу кожної пори року.

Такі перетворення не потребуватимуть значних фінансових витрат, а процес може здатися дуже цікавим.

Сезонні елементи в інтер’єрі

Наш будинок і так перетворюється зі зміною пір року. Просто часто ці зміни виявляються непоміченими: теплий одяг на вішалках змінюють легкі вітровки, а чоботи в передпокої – босоніжки. Влітку на столі часто стоїть вазочка з різноманітними сезонними фруктами, а взимку – з мандаринами, які асоціюються з головним святом у році.

Змінюються і наші потреби: вогкою осінню на дивані лежить забутий плед, а спекотного літа на приліжковому столику стоїть графин з крижаною водою.

Якщо зробити такі зміни трохи помітнішими, можна впустити у свій дім певну атмосферу. Найпростіше відстежити це на прикладі Нового року, коли в кімнаті так само з’являється ялинка, мішура, і запалюються яскраві вогники гірлянд. Сам будинок нагадує нам про свято. І, погодьтеся, повертатися в таку квартиру стає приємніше.

Принцип сезонності передбачає аналогічне ставлення до кожної пори року. Можна вибрати якесь свято, яке вносить власну атрибутику, наприклад, Геловін восени та Великдень навесні. Або просто предмети, які асоціюються з конкретною порою року:

  • навесні: ніжні квіти та зелені гілочки;
  • влітку: метелики, фрукти та квіти;
  • восени: яскраве листя, прянощі та теплі речі;
  • взимку: теплі вогні гірлянд і свічок, іграшки та затишні пледи.

Такий підхід дає змогу отримувати нові враження і почуватися гармонійно. Адже людині потрібні зміни.

До речі, це добре знають дизайнери та модельєри, тому щосезону вони пропонують нам нові палітри, принти та тренди.

Колірна палітра

Щоб створити сезонний інтер’єр, насамперед варто звернутися до кольорів, які асоціюються з тією чи іншою порою року. При цьому зупинка не обов’язково має відображати пейзаж за вікном. Навпаки, варто взяти ті фарби, які асоціюються з найкращими днями сезону. Тоді інтер’єр підніматиме настрій, навіть якщо на вулиці негода.

Восени це теплі кольори вогню і вогнища, біля якого приємно зігрітися після вогкої вогкості, яскраві тони листя з сонячних днів жовтня і відтінки землі, що відходить до сну.

Взимку – полум’я каміна, золоте мерехтіння святкових вогнів, зелень ялинових голок і темні холодні відтінки новорічної ночі, що спускається на місто.

Весна – пора ніжності та пробудження. Вона асоціюється з легкими пастельними тонами, сонячними зайчиками і зігріваючими променями сонця.

Влітку ж часто хочеться прохолоди, тому для прикраси будинку можна взяти насичені кольори зелені, що рятує від палючого сонця, яскраві відтінки літніх квітів і “прохолодні” елементи в тон безхмарному небу.

При цьому можна підібрати один домінуючий колір, підкріпити його спорідненими тонами і розбавити додатковими. Наприклад, зелені штори, колір яких відповідає малюнку на килимі, і яскраві квіти у вазі – типовий образ літа.

Не варто забувати і про світло. Наприклад, можна замінити абажури на світильниках, змінивши відтінок світіння і настрій інтер’єру. Можна використовувати й мобільні джерела освітлення: гірлянди, нічники, настільні світильники і неонові вивіски потрібного кольору і тематики.

Традиційні образи в патернах

Створювати певну атмосферу допомагає і текстиль якщо підібрати вироби з традиційними образами. При цьому істотних витрат це не потребує. Наприклад, навесні на диванні подушки можна вдягнути наволочки з ніжною аквареллю, влітку – з яскравим рослинним або фруктовим малюнком, восени – у шотландську клітку або з яскравим листям, а взимку – зі сніжинками, ялинками або оленями.

Такі елементи можуть бути і зовсім невеликими: скатертини, серветки, рушники, пледи. Можна використовувати також сезонний посуд, постери і постільну білизну. Невеликі предмети можуть перетворити будинок до невпізнання без серйозних вкладень. Для більш масштабних змін можна використовувати сезонні штори, килими або покривало на дивані.

Тільки намагайтеся не допускати незграбності при використанні великої кількості декору. Нехай патерни перегукуються у різних елементів, а кольори і мотиви повторюються.

При цьому відтінки і образи можна вибирати і нетрадиційні. Найголовніше, щоб вони були зрозумілі власнику, знаходили відгук у його душі та викликали потрібні асоціації.

До речі, сезонність у квартирі не обов’язково має відображати пору року за вікном. Тут можна створити “свою погоду”. Наприклад, глибокої осені, коли не вистачає світла і тепла, літні мотиви, марокканські килимки, “пляжна” палітра і плетені елементи нагадають про сонце і полуденну спеку.

Тактильні відчуття

Велике значення при створенні сезонної атмосфери відіграють і тактильні відчуття. Влітку ми носимо легкий одяг, ловимо кожен подих вітерця і хочемо легкості. Чому б для створення такої атмосфери не прибрати колючі килими і пледи в шафи і комори? Вікна краще прикрасити легким ситцем і легкою органзою, а для декору використати прохолодні тканини і матеріали з гладкою легкою текстурою: шовк, льон, бавовна, сатин.

Сезонність в інтер'єрі

У холодну пору року, навпаки, хочеться більш “вагомих” тактильних відчуттів: приємного поколювання светра, відчуття ворсистої поверхні під пальцями, тепла чашки з какао в руках. Це час м’яких пледів, яскраво-виражених фактур, довговорсових килимів і оксамитових подушок. Такі предмети зігрівають і дарують відчуття затишку, коли за вікнами сірість і холодний дощ. Основні матеріали сезону: шерсть, оксамит, вельвет і вироби грубої в’язки.

Сезонні аромати

Великий вплив на нас чинять і аромати. Вони здатні викликати приємні спогади й асоціації з тією чи іншою порою року часом навіть більше, ніж матеріальні предмети.

Восени і взимку це більш “важкі”, теплі і солодкі запахи: випічки, імбиру, кориці. Навесні та влітку, навпаки, легкі та свіжі: аромат живих квітів, фруктів, моря.

При цьому наповнити квартиру запахами зовсім не складно. Для цього підійдуть саше, тематичні аромасвічки або аромалампи. Можна поставити у вазу квіти або ялинові гілки, проварити скоринки апельсина і обприскати кімнату тощо.

При цьому можна підбирати різні аромати відповідно до настрою. Адже в кожній групі можна знайти запахи, що розслаблюють і бадьорять, піднімають настрій і навівають ностальгію.

Міжсезонне зберігання

Переваги сезонного декору в тому, що його кількість зазвичай прямо пропорційна житловій площі. У невеликій кімнаті для зміни настрою буде достатньо всього кількох елементів, для яких точно знайдеться місце в будь-якій шафі змінний текстиль і наволочки на диванні подушки не займуть багато місця. Знайдеться простір на антресолях і для пари постерів

Можна також широко використовувати елементи, які не шкода викинути під час зміни сезону: живі квіти і гілочки, сухе листя, трави і мох для композицій і т.д.

Багато місця займають хіба що великогабаритні предмети, такі як килими. У невеликій квартирі їх можна тимчасово помістити на балкон або не прибирати зовсім. У великій – поставити в комору.

У просторому ж будинку елементів потрібно більше. Тому краще заздалегідь продумати системи зберігання для них. Можливо, це буде невелика окрема шафа або комод

Інтер’єр і сезонний декор

Незважаючи на те, що сезонні елементи можна використовувати в будь-якій квартирі, перед їх купівлею варто оцінити особливості приміщення. Найкраще такі предмети вписуються у квартири з нейтральною обробкою, не вступаючи з нею в конфлікт. Найголовніше, враховувати стиль інтер’єру

Якщо ж у квартирі використані складні дизайнерські рішення і неординарні ходи, декор доведеться підбирати ретельніше, з урахуванням тих тонів, які вже використані в оздобленні, підсилюючи або доповнюючи якісь із них. Це хоч і складний, але вкрай захопливий процес.

By Mebmoy