У старій міській забудові площа житлових кімнат не особливо велика. Тому грамотно продумати інтер’єр вітальні у квартирі 18 кв. м не так просто, особливо якщо спробувати врахувати всі сучасні вимоги. Однак і на такій площі можна розмістити все необхідне зручно, привабливо й оригінально. Для цього потрібно дотримуватися певних правил і враховувати не тільки обмеження площі, а й кількість мешканців, їхні інтереси, особливості планування.

Вибираємо стиль

Стилістика – ключовий момент дизайну.

Вибір стилю вирішує не тільки декоративні завдання, він може згладити багато недоліків приміщення і підкреслити переваги. До того ж стиль окремо взятої вітальні має вписатися в стилістику дизайну квартири загалом.

Сучасний стиль. Незважаючи на відсутність суворих правил, дизайн приміщення в сучасній стилістиці вирізняється функціональністю, стриманістю і максимальним комфортом. Декоративні елементи в ньому не прикрашають, а більшою мірою формують відчуття свободи і свіжості. Сучасний стиль – це зручні меблі, чисті нейтральні кольори, продумані лінії та форми.

Актуальна класика зорове збільшення простору – не найважливіше завдання на площі в 18 кв. м. Якщо хочеться створити класичний інтер’єр з різьбленими дерев’яними меблями і рослинними візерунками стінових полотен, площа вітальні дасть змогу це зробити оригінально і красиво. Звернути увагу при цьому потрібно на вільну площу: інтер’єр не повинен бути перевантажений меблями і декором. Класичне розташування основних предметів: стіл по центру, а навколо нього комплект із дивана і крісел. Уздовж стіни залишається місце для книжкової шафи або електричного каміна. Важкі драпірування і масивна люстра доповнять атмосферу респектабельності.

Інтер'єр вітальні 18 кв. м у квартирі та рішення в дизайні

Лофт цей варіант, швидше, для просторих приміщень. Але при високих стелях дизайн вітальні кімнати 18 кв. м може бути виконаний і в індустріальному стилі. Такий варіант легко впишеться в бюджет за рахунок мінімальної обробки стінових панелей і відсутності дорогих меблів. Бетонні стіни з виразною текстурою або відкрита цегляна кладка складуть стилістичну основу оформлення. Смисловим центром приміщення може стати тримісний шкіряний диван, а перед ним на стіні – домашній кінотеатр.

Мінімалізм вирізняється простором, а його не просто досягти, використовуючи іншу стилістику. Тож мінімалізм з його лаконічною естетикою – одне з найбільш підходящих рішень для кімнати в 18 кв. м. Мінімалізм – це низькі меблі з плавними абрисами, світла колірна палітра, в якій темні кольори з’являються точково, як окремі акценти. Стилістика передбачає мінімум дизайнерських рішень і прості форми дзеркал, металевих і скляних елементів, використання натурального дерева. Слід врахувати, що, незважаючи на лаконічність і стриманість, бюджетним інтер’єр вітальні 18 метрів у мінімалістичному стилі назвати не можна.

Кольорова гама

Якщо стиль обрано, на нього і слід спиратися при виборі основних кольорів. Але при цьому обов’язково слід врахувати класичні палітри, які професійні дизайнери пропонують саме для приміщень невеликої площі.

Інтер'єр вітальні 18 кв. м у квартирі та рішення в дизайні

Правил не так багато:

  1. Світлі відтінки візуально збільшують приміщення і стирають його межі. Білий, кремовий, бежевий, сіро-блакитний створять відчуття свіжості та комфорту.
  2. Зробити інтер’єр більш живим допоможуть яскраві або темні меблі, предмети декору. Таких предметів не повинно бути занадто багато: дві-три кольорові плями не зменшать простір, але зроблять його цікавішим.
  3. Якщо вікна вітальні виходять на південь, перевагу слід віддавати холодним відтінкам. Для північної та східної сторін кращі теплі відтінки.

Популярні колірні рішення

Колір інтер’єру – одна з найважливіших характеристик, що впливають на настрій і навіть самопочуття членів сім’ї, тому до його вибору висуваються особливі вимоги.

Білий. Стильний і красивий, але не надто практичний колір. Білосніжні стіни, дивани, килими через деякий час використання стануть не такими ошатними. Постійно займатися хімчисткою та прибиранням приємно далеко не всім. Однак для тих, хто впевнений, що зуміє зберегти свіжість білого кольору надовго, це оптимальний варіант. Білий поєднується і комбінується з будь-яким іншим.

Інтер'єр вітальні 18 кв. м у квартирі та рішення в дизайні

Бежевий. Нейтральний спокійний колір, який не буде напружувати і виділятися. Відмінно підкреслює текстури покриттів і предметів меблів. Розбавити відтінок можна чистими і яскравими кольорами – синім, блакитним, зеленим.

Колір натуральної деревини. Один із найпоширеніших у класичних інтер’єрах. Сьогодні цей відтінок використовується й в інших стилістичних рішеннях. Як базовий колір він недостатньо світлий, а ось як акцентний – чудове рішення для оздоблення.

Червоний. Експресивне рішення для активних людей. Оптимальний варіант – вишневий відтінок у поєднанні з великою кількістю білого кольору в інтер’єрі. І все ж із такими яскравими кольорами слід бути обережнішим: те, що сьогодні здається енергійним і чуттєвим, через кілька місяців почне дратувати. Альтернативою червоному може стати помаранчевий. Він не менш динамічний, але зовсім не такий зухвалий.

Синій і блакитний тони підійдуть тим, хто важко й емоційно працює і перевантажений діями. Відтінки універсальні й легко змінюють навіть традиційні концепції.

Зелений – затишний відтінок, що легко вписується в будь-яку стилістику і комбінується практично з усією палітрою.

Сірий – багатогранний колір, оптимальний, якщо необхідно виділити текстуру. Ідеальний для невеликої вітальні в 18 кв. м, оскільки надає простору додаткового об’єму.

Вітальня Кантрі

як розставити меблі

Усе залежить від геометрії. Якщо у кімнати квадратна форма, складнощів з розстановкою меблів не виникне. Основна композиція, смисловий центр, розташується по центру, а інші предмети можна розставити вздовж стін.

Інша справа, якщо вітальня має прямокутну витягнуту форму;

Професіонали-дизайнери не рекомендують розставляти всі меблі по протяжній стіні. Це візуально зробить вітальню ще більш вузькою і витягнутою. Прямокутні площі має сенс ділити на зони, тоді основні меблі можна встановити по центру, а у виділеній зоні створити місце для роботи або творчості. Витягнуті простори не люблять симетрії. Крісла краще поставити по діагоналі, або замість звичайного прямокутного дивана поставити кутовий.

Освітлення

Завжди потрібно враховувати, що правильно продумана оригінальна схема освітлення може повністю перетворити простір.

Якщо стелі в кімнаті недостатньо високі, велика люстра додатково обтяжить інтер’єр. Краще розмістити по периметру стелі кілька невеликих світильників.

Зону відпочинку або робочу зону доречно освітлювати за допомогою настільних ламп або торшерів. Будь-яку схему освітлення вдало доповнить світлодіодне підсвічування.

Вітальня Магнум

вітальня з виходом на балкон

Лоджія або балкон, що примикають до вітальні, – важлива перевага приміщення, що дозволяє значно розширити його площу. Радикальний спосіб – зробити перепланування, заскливши балкон і приєднавши його до внутрішнього простору. Але якщо перепланування зробити не можна, досить оформити лоджію в тому ж стилі, що і сама кімната. Таким чином, простір буде “перетікати” з одного приміщення в інше, візуально розширюючись. Вікно, що виходить на балкон або лоджію, слід оформити у світлих тонах, а прохід залишити вільним. Це створює відчуття простору і світла.

Інтер’єр вітальні: невеликі хитрощі

  1. Можна вибрати не один, а два стилі оформлення і змішати їх. Звичайно, більше двох використовувати не варто, але стилі, близькі за характером, допоможуть створити динамічний і красивий інтер’єр. Наприклад, прованс можна розбавити кантрі, а скандинавський стиль – російським дачним. Мінімалізм добре поєднується з конструктивізмом, а шеббі-шик – з романтизмом.

  2. Зручно і вигідно використовувати меблі з максимумом функцій Журнальний столик-трансформер може за необхідності перетворитися на великий стіл, на якому поміститься все необхідне для прийому гостей. Також виручать крісла, обладнані спальними місцями: вони стануть додатковим місцем відпочинку для гостей, які залишилися на нічліг. Дуже зручні й односпальні ліжка, що займають нижню частину шафи. Місця вони займають зовсім мало як у складеному вигляді – в шафі, так і в розкладеному – на підлозі.

By Mebmoy