Більшість людей прагнуть жити “в ногу з часом”, постійно змінюючи декорації інтер’єру, модернізуючи техніку і купуючи сучасні девайси;

Але як бути, коли так важко розлучатися з вітражним бабусиним комодом, срібним сервізом або старовинним дзеркалом у важкій оправі? Адже ці речі явно не впишуться в стиль hi tech?

Мода подбала про такий стан справ, створивши сучасний еклектичний стиль. Його суть – поєднання декількох напрямків в одному, ексклюзивному і неповторному. Сучасна еклектика в інтер’єрі знаходить своє застосування скрізь: у вітальні, спальні, передпокої і навіть на кухні. Милі, незвичайні декоративні елементи з різних культур і континентів роблять інтер’єр незабутнім і фантастичним. Культури Сходу, Середземномор’я і Європи переплітаються між собою, створюючи гру уяви і новий погляд на дизайн.

СТИЛЬ ЕКЛЕКТІКА – ВАЖЛИВІ ДІЛОЧІ

Створюючи дизайн інтер’єру в стилі еклектика, потрібно враховувати важливі дрібниці, щоб житло не перетворилося на музей без смаку підібраних речей різних часів і народів.

1 Використовувати можна не більше трьох стилістичних напрямків, об’єднаних текстурою, кольором, архітектурним рішенням.

2. Футуристичний інтер’єр створюється з урахуванням функціональності та комфорту, сучасності та раритету.

3. меблі різних стилів об’єднуються в єдину композицію за допомогою нанесення зигзагів, смуг, кіл.

4. використовується велика кількість різноманітних декоративних елементів, які повинні об’єднати всі речі інтер’єру.

5. Дизайн у стилі еклектика передбачає використання заокруглених кутів, строгих вертикальних ліній, виступів, ніш.

6. Затишок створюють яскраві декоративні подушки, східні покривала і важкі драпірування на вікнах.

Стиль еклектика - поєднуючи незвичайне у звичайному

ЯК СТВОРИТИ ЕКЛЕКТИЧНИЙ СТИЛЬ?

Щоб досягти гармонії, створюючи дизайн інтер’єру, еклектика продумує кожну дрібницю, намагаючись досягти досконалості в деталях. Акценти слід розставляти на меблях, кольорі, драпіровці, декораціях, в оздобленні стін і підлоги. Кожна річ у кімнаті має бути продуманою і пов’язаною з іншими елементами. Тут є можливість проявити не тільки творчість і фантазію, а й креатив. Зупинимося на кількох деталях, вибір яких відіграє домінуючу роль.

  • Меблі

Еклектика в інтер’єрі передбачає, що меблі матимуть головне значення. Акценти ставляться насамперед на спинки стільців, ліжка і ніжки столів, крісел. Дерев’яні деталі прикрашаються різьбленням, спинки ажурними мотивами. Наприклад, для вітальні слід обирати величезні та масивні дивани з фігурним різьбленням на ніжках і стьобаною оббивкою. Поруч із сучасним дизайнерським кріслом прекрасно виглядатиме позолочений антикварний столик. Головне, не перестаратися, щоб вітальня в стилі еклектика не перетворилася на позбавлений смаку аляпістий кітч.

  • Колір

Обмежень у використанні певних тонів немає. Можна розставляти акценти яскравими, помітними деталями, або обмежитися теплими пастельними кольорами. Чудово виглядають цікаві подушки на диванах, квіткові в’язані пледи і різнокольорові рамки для фотографій на стінах.

  • Оформлення стін, підлоги та стелі

Ці три елементи мають не лише пасувати до загальної картини інтер’єру, а й гармоніювати між собою. Найчастіше використовують шовкові шпалери з квітковими мотивами або художній розпис на стінах. Для підлоги підійде паркет. Передпокій у стилі еклектика вирізнятиметься практичністю і комфортом. Величезне старовинне дзеркало, ретро крісло і сучасна шафа якнайкраще зустрінуть гостей.

  • Драпірування

Дуже важлива складова стилю. Важкі гардини з безліччю складок, бахромою і китицями додадуть кімнаті величного вигляду. Перевагу мають темні тони драпірування, тому практично виглядає спальня в стилі еклектика.

  • Декор

Еклектика в інтер’єрі використовує різноманітний декор: вази, картини, лампи, рамки, абажури, химерні статуетки, свічки. Щоб усе поєднати воєдино, спиратися варто на фактурність і контраст матеріалів;

Еклектика – стиль в інтер’єрі романтиків і фантазерів, людей творчих, які не бояться експериментувати і намагаються бути неординарними.

Стиль еклектика - поєднуючи незвичайне у звичайному

Теги:
Стиль еклектика
Створюємо еклектику в інтер’єрі
Як створити еклектику в інтер’єрі
Дизайн інтер’єру еклектика
Інтер’єр еклектика
Еклектика
Стилі інтер’єру
Інтер’єрні стилі
Декор будинку
Дизайн інтер’єру

By Mebmoy