У мене така маленька ванна кімната! Як з неї зробити красиве, сучасне, а найголовніше функціональне приміщення?

Наприкінці 1950-х років минулого століття було ухвалено рішення почати будувати радянські типові багатоквартирні будинки, які згодом стали називати “хрущовками”. Завдяки новому проекту прискорилися терміни будівництва житлових будинків, вони були набагато дешевшими за сталінські висотки. Площею, звісно, таке житло не могло похвалитися. У хрущовках санвузли робили суміщеними площею близько 3 м2. Ось про них і поговоримо сьогодні.

Ванна кімната в хрущовці: корисні ідеї оформлення

Як же все-таки зробити маленький суміщений санвузол функціональним? Це питання можна вирішити за допомогою правильного підбору меблів, оздоблення та декору.

Ванна кімната в хрущовці: корисні ідеї оформлення

Функціональність

На такій маленькій площі на перший план виходить функціональність і тільки потім естетична складова. Звертаємо вашу увагу на такі моменти:

  • обирайте компактні моделі сантехніки;
  • підвісні моделі унітазів займають менше місця ніж звичайні стаціонарні;
  • якщо ви не часто користуєтеся ванною, тоді варто встановити душову зону або кабіну;
  • пральну машину можна встановити під раковину. Зараз у магазині не складно вибрати відповідну модель.

Зберігання

Використовуйте кожен квадратний сантиметр! Що менше приміщення, то продуманішим має бути зберігання.Замість дзеркала повісьте шафку із дзеркальними дверцятами. Якщо ви вирішили не встановлювати у ванній кімнаті пральну машину, тоді варто подумати про тумбу під раковину з відкритими полицями на яких можна розмістити короби або кошики для зберігання рушників та інших необхідних предметів.

Над унітазом простір також варто задіяти. На стіну можна повісити шафку для зберігання всього необхідного.

Дзеркала

Дзеркало у маленькій кімнаті допоможе візуально розширити простір. Тож сміливо купуйте велике дзеркало. А ще краще буде якщо воно поєднане з шафкою і має підсвічування.

Оздоблення стін

Стіни обробити можна керамічною плиткою або фарбою. Пам’ятайте, у маленькій ванній кімнаті використовуйте не більше двох видів плитки – одну для підлоги, іншу для стін. Якщо ж хочеться різноманітності тоді доповніть фарбою.

Ванна кімната в хрущовці: корисні ідеї оформлення

Візуально пограти з простором дасть змогу спосіб укладання плитки. Горизонтальна візуально розширить простір, а вертикальна ж навпаки звузить простір.

Не тільки білий!

Біла квадратна плитка у ванній “хрущовки”? Нудно, нагадує лікарняну казенну обстановку. Якщо ж вам дуже сильно хочеться прикрасити стіни санвузла саме такою плиткою, тоді варто подбати про контрастний декор. Відмінно розбавить монотонний білий на стінах плитка для підлоги з цікавим малюнком.

У маленьких приміщеннях добре виглядають не тільки світлі відтінки. Відтінки рожевого, блакитного, зеленого, сірого підійдуть для маленького простору. Експериментуйте, але пам’ятайте, використовуйте один базовий і один-два додаткових відтінки. Додавайте яскравості за допомогою текстилю та аксесуарів.

By Mebmoy