Інтер’єр кантрі являє собою стилізацію сільського будинку з етнічними нотками. У кожній країні інтер’єр у стилі кантрі матиме різний вигляд, але основні риси залишаться незмінними – натуральні матеріали, природні приглушені кольори, автентичні меблі.

Особливості стилю кантрі

Для стилю кантрі характерна деяка прямолінійність і навіть грубуватість – такий характер обстановки диктується її історичним походженням.

Заміські, сільські будинки спочатку були розраховані виключно на утилітарне використання. Вони мали бути, насамперед, практичними, і вже потім – красивими. Зрозуміло, зараз такий вибір робити не доводиться, ми можемо створювати практичні, затишні і при цьому стильні інтер’єри. У цьому разі перебільшена простота і невибагливість обстановки – це головна фішка стилю кантрі, навколо якої будується все інше.

Щоб інтер’єр у стилі кантрі виглядав витримано, необхідно продумувати відразу все планування, аж до дрібниць. Цей стиль вимагає ґрунтовного підходу, тому що тут всі елементи досить масивні і капітальні – від меблів до інтер’єрних аксесуарів.

Наприклад, чудовим варіантом декору будуть роги на стіні – вони ідеально вписуються в стилістику кантрі. Але цей аксесуар вимагає відповідного обрамлення, а також вільного місця. Усі ці нюанси слід передбачити заздалегідь, щоб не прилаштовувати цікаві речі на порожні місця за залишковим принципом.

Оздоблювальні матеріали

В оздобленні будинку в стилі кантрі відмінно виглядають такі матеріали, як дерево, натуральний і штучний камінь, цегла, метал. Якщо є можливість, варто використовувати саме ці натуральні матеріали, а не їх імітацію і бюджетні замінники.

Стиль кантрі має доволі ґрунтовний характер, і будь-які підробки будуть з ним дисонувати. Теоретично, зараз можна знайти такі якісні імітації, що відрізнити їх від натурального дерева або каменю майже неможливо навіть при дуже близькому розгляді. Але якщо ви не впевнені в якості конкретного виробу, краще від нього відмовитися.

Наприклад, хочеться вписати в інтер’єр етажерку, яка дуже підходить за стилістикою, але виконана з легкого пластику. Тут важливо не тільки те, який вигляд має предмет, але і як він функціонує. На таку етажерку неможливо поставити щось важке, її доведеться весь час акуратно обходити, щоб ненароком не впустити. У підсумку пропадає весь сенс кантрі – простого, утилітарного і зручного стилю. Тому не варто використовувати в інтер’єрі якісь предмети тільки тому, що вони красиві. Для деяких стилів такий підхід має право на існування, але не для кантрі.

Найдешевший і найуніверсальніший матеріал – це дерево. Воно може бути використане в оформленні підлог, стін, стелі, і це не матиме надлишкового вигляду. За бажання дерево можна покрити фарбою, зберігши його фактуру. Або залишити натуральний колір деревини – це теж має дуже ефектний вигляд.

Свобода і простір заміського будинку в стилі кантрі

Важливо розуміти, що навіть якщо дерево здається необробленим – це далеко не так. Для того щоб зберегти фактуру, відтінок і якість деревини незмінними на довгі роки, потрібно ретельно підготувати матеріал (для цього використовуються спеціальні склади, залежно від породи дерева, умов опалення, клімату тощо).

Прекрасно, якщо є можливість використовувати в інтер’єрі штучний або натуральний камінь. Навіть один такий виріб відразу робить обстановку більш статусною. Наприклад, це може бути стільниця або камінна полиця – навіть такі невеликі деталі моментально фіксуються поглядом.

Текстиль і хутро

Стиль кантрі в інтер’єрі у багатьох асоціюється з технікою печворк та іншим квітчастим рукоділлям. Насправді в стилістиці кантрі використовується текстиль найрізноманітніших забарвлень і поєднань. Головне, щоб ці використовувані тканини були (або хоча б мали вигляд) натуральними.

Заміські будинки традиційно були не найтеплішими, тому тут завжди віталися будь-які способи утеплення. Покривала і пледи з вираженою фактурою, затишні волохаті килимки, важкі портьєри – все це чудово доповнює інтер’єри кантрі.

Навіть якщо сучасна система опалення будинку дозволяє ходити босоніж по голій підлозі, не варто нехтувати текстильними аксесуарами. Вони допомагають створити особливу атмосферу, дуже затишну і душевну.

Якщо ви любите хутро у всіх його видах, стиль кантрі стане для вас справжнім роздоллям. Наприклад, такий помітний аксесуар, як шкура на підлозі, матиме дуже спірний вигляд майже в будь-якій обстановці, крім кантрі. Тут подібні зухвалі деталі тільки додають значущості та підкреслюють характер власника.

Свобода і простір заміського будинку в стилі кантрі

Освітлення

Інтер’єри в стилі кантрі не вимагають спеціального освітлення, в цьому плані вони дуже невибагливі. Досить 2-3 джерел світла в різних місцях приміщення – і воно матиме дуже затишний вигляд. Вдень із цим завданням чудово впораються відкриті вікна, через які проникає природне світло.

Це рідкісний випадок, коли створення особливої системи освітлення може тільки зіпсувати всю концепцію. Наприклад, вбудовані в стелю або підлогу світильники, такі зручні та модні, навряд чи стануть гарним доповненням інтер’єру в стилі кантрі. Жодні технічні вишукування тут не потрібні, чим простіше – тим краще.

Свобода і простір заміського будинку в стилі кантрі

Чудовий варіант, який додасть обстановці жвавості та світла – камін. Він може бути як справжнім, так і електричним, виглядає це дуже вражаюче. Танцюючі язики полум’я просто заворожують і роблять обстановку дуже затишною, як у казковому будиночку.

Установку каміна слід планувати заздалегідь, оскільки це буде дуже яскравий акцент, що впливає на всю обстановку.

Кольорові рішення

В інтер’єрах кантрі доречний вигляд мають усі кольори, що зустрічаються в природі. Зелена трава, блакитне небо, коричнева глина, золотисті злаки, біле молоко – будь-який з цих кольорів прекрасно впишеться в стилістику, і між собою вони теж поєднуються дуже гармонійно.

Найчастіше орнаменти використовуються по мінімуму, колірна основа виконується з однотонних елементів. Хоча, якщо ви любите орнаменти – їх теж можна використовувати, але акуратно. Це мають бути прості візерунки, які не дуже контрастні і не кидаються в очі.

Свобода і простір заміського будинку в стилі кантрі

В інтер’єрах кантрі немає кольорових плям, акценти робляться не за допомогою кольору. Тут на перший план виходять самі речі – добротні меблі, незвичайні масивні аксесуари.

Загалом, тут переважають бежеві та коричневі тони. Це не тільки затишно, а й практично – з таким забарвленням можна істотно скоротити час на прибирання.

На що звернути увагу

  • Залишайте в приміщенні вільне місце. Зазвичай меблі в цій стилістиці використовуються масивні, і не потрібно розташовувати їх впритул один до одного і до стін. В ідеалі навколо кожного предмета має залишатися хоча б невеликий вільний простір, чи то торшер, чи то диван.
  • Не захоплюйтеся етнічним декором. Так, національні мотиви надають інтер’єру кантрі особливого колориту, але не потрібно створювати приміщення, що нагадує музей.
  • Експериментуйте з фактурами. Стиль кантрі відмінно витримує поєднання практично будь-яких (натуральних) матеріалів буквально по сусідству. Наприклад, дерево відмінно комбінується з декоративною цеглою – від цього ефект монументальності і надійності будинку тільки посилюється.
  • Обдумуючи використання будь-якої деталі в інтер’єрі, насамперед оцінюйте її корисність і функціональність. Якщо це просто симпатична дрібничка – їй тут не місце.

By Mebmoy