Штучний камінь в інтер’єрі – красивий і недорогий аналог природного граніту, мармуру або пісковика. Широкий асортимент текстур і форм дає змогу використовувати такий камінь для створення яскравого акценту, підтримки стилю інтер’єру, привнесення в обстановку цікавих елементів. Декоративний матеріал легкий і зручний у роботі, його можна використовувати для облицювання стін у житлових кімнатах і санвузлах, оформлення робочого фартуха на кухні або візуального зонування простору.

Сучасний інтер’єр – поєднання комфорту, функціональності та гармонії. Дедалі частіше спостерігається потяг до використання природних елементів, що дає змогу створити невеличкий оазис тепла і затишку посеред галасливого мегаполісу. Але застосування натурального каменю не завжди зручне, оздоблення з цього матеріалу не тільки дуже дороге, але й вимогливе. Альтернативою виступає штучний камінь, який впевнено завойовує лідируючі позиції для створення стильних і красивих інтер’єрів.

Що таке штучний камінь?

Для виготовлення декоративного каменю використовуються мінеральні компоненти. Це очищений кварцовий пісок, портландцемент, конгломерат, перліт, пластифікатори і пігменти, гіпс. Суміш запікається в спеціальних гнучких формах, набуваючи необхідного зовнішнього вигляду і відтінку, імітуючи різноманітні мінерали. Однією з новинок ринку виступає гнучкий штучний камінь – полімерні тонкі панелі з клейким шаром, які швидко і легко монтуються практично на будь-яку поверхню.

Штучний камінь в інтер’єрі може набувати різного зовнішнього вигляду. Залежно від особливостей дизайну і обстановки виділяють такі групи:

 • з рівними краями, що імітує пиляний камінь;
 • з відбитими, нерівними краями, що повторює контури натурального колотого мінералу;
 • імітація зрізу породи, шаруватого каменю, пісковика;
 • фантазійний декоративний камінь з оригінальними формами і відтінками;
 • декоративні гнучкі панелі з малою товщиною.

Особливістю штучного каменю виступає не тільки гарний зовнішній вигляд, а й ремонтопридатність. Пошкоджені елементи можна легко замінити, не особливо переймаючись підбором необхідного відтінку або контуру краю. З натуральними мінералами ситуація зовсім інша: у разі пошкодження дуже важко підібрати пластини або блоки відповідного відтінку і малюнка. А ось бетонний камінь, матеріали на основі конгломерату або керамограніту таких проблем не створюють. Монтаж також досить простий і не вимагає особливих навичок або дорогої підготовки.

Види і прийоми декору інтер'єру зі штучним каменем

Переваги декоративного каменю для стильного інтер’єру

Штучний камінь для оформлення інтер’єру має низку особливостей:

 • доступна вартість – приблизно в 2-3 рази нижча, ніж застосування натуральних мінералів;
 • просте укладання без великих витрат на прирізку і підгонку окремих елементів;
 • відсутність вимог до дорогої і складної підготовки поверхні, посилення конструкцій;
 • різноманітність фактур і відтінків для створення будь-якого ефекту;
 • ремонтопридатність, проста заміна окремих елементів у разі пошкодження;
 • стійкість до вологості та різких перепадів температур;
 • стійкість до вигорання, ультрафіолетових променів – таке покриття на довгі роки збереже гарний зовнішній вигляд;
 • простий догляд, можливість вологого прибирання або застосування засобів побутової хімії.

Використання декоративних матеріалів дає змогу імітувати природні фактури і відтінки в інтер’єрі, створюючи атмосферу комфорту і гармонії. Це використовується для дизайну приміщень різного призначення. Наприклад, для ванних штучний камінь дає змогу створювати оригінальний інтер’єр, виступаючи прекрасною заміною традиційній і трохи нудній керамічній плитці.

Але декоративне покриття має низку мінусів, які треба враховувати при виборі варіанту оздоблення:

 • міцність нижча, ніж у природних матеріалів, такий камінь не рекомендується використовувати як підлогове покриття;
 • покриття не полірується після укладання, але деякі види штучного каменю можна лакувати, створюючи гарний глянець.

В іншому декоративне покриття, що імітує натуральний камінь, виступає прекрасною альтернативою. Такі матеріали можна використовувати практично для будь-якого інтер’єру, створюючи яскраві акценти або формуючи необхідну атмосферу.

Оздоблення штучним каменем у різних стилях

Сучасний дизайн рідко строго дотримується певного стилю. Частіше це поєднання окремих елементів, що формують комфортабельний і гармонійний інтер’єр у певному напрямку. Дуже популярні варіанти оформлення із застосуванням або імітацією натуральних мінералів. Декоративний камінь надає обстановці риси розкоші, задає основний тон і підкреслює загальний настрій. Поєднуючи різні матеріали, використовуючи незвичайні варіанти викладки, комбінації малюнка і кольору, можна створювати інтер’єр у будь-якому стилі, що повністю відповідає сучасним уявленням про красу і комфорт.

Декоративний камінь в інтер’єрі дає змогу вирішити такі завдання:

 • оздоблення прорізів, ніш, віконних і дверних прорізів дозволяє підкреслити окремі предмети інтер’єру;
 • штучний камінь підходить для візуального розмежування, зонування простору;
 • використання вертикальних смуг з декоративного каменю візуально піднімає висоту стелі, робить інтер’єр шляхетним і елегантним;
 • деякі типи матеріалу дозволяють згладити нерівності стін, замаскувати недоліки поверхні;
 • правильно підібрана фактура і відтінок підкреслюють стиль оздоблення, роблять його більш виразним.

Використання штучного каменю для інтер’єрів у різних стилях:

 • Класика. Для такої обстановки рекомендується вибирати стримані відтінки і гладкі фактури, елементи квадратної або прямокутної форми. Ідеальними будуть імітації мармуру, граніту, пісковика природних тонів.
 • Кантрі. Для обстановки в цьому стилі підходить імітація бутового каменю, кругляка, пісковика. Плити можуть мати середній і великий розмір, для виділення окремих зон можна використовувати рваний або дикий камінь. Відтінки – природні, переважно світлі.
 • Вінтаж. Для такої обстановки рекомендуються елементи цегляної кладки, імітація великих плит пісковика. Відтінки – темні, насичені, що поєднуються з окремими предметами інтер’єру.
 • Шале. Для такого інтер’єру можна вибирати імітації цегли, бутової кладки або великого кругляка. Під час планування дизайну зазвичай обирають оздоблення однієї стіни, яка виступає акцентом, яскравим елементом, що задає настрій.
 • Мінімалізм. Для оформлення такої обстановки використовується імітація шорсткого каменю в холодних відтінках сірого, чорний або білий матеріали. Можна використовувати бетонну плитку, що ідеально підходить для оздоблення ванних кімнат і кухонь. Таке рішення підкреслює лаконічність інтер’єру, деяку інтимність обстановки.

Декоративний камінь – недорогий, практичний і красивий матеріал для сучасного оздоблення інтер’єрів. Він відрізняється прекрасними техніко-експлуатаційними властивостями, може використовуватися для оформлення приміщень практично в будь-якому стилі. Покриття зі штучного каменю можна мити, воно безпечне і не виділяє шкідливих речовин. Крім того, матеріал стійкий до нагрівання, що робить його пожежобезпечним і придатним для оздоблення житлових приміщень.

By Mebmoy