Бежевий – це безпрограшний варіант, коли хочеться створити максимально просту, вишукану і гостинну атмосферу. Незалежно від того, який саме стиль буде обрано, переважання бежевого кольору завжди має дуже ефектний вигляд. Прекрасно поєднується практично з усіма іншими кольорами. Це ідеальна база для найцікавіших дизайнерських експериментів.

Поєднання різних відтінків бежевого

Бежевий – один з найскладніших кольорів з точки зору сполучуваності відтінків. Дуже багато залежить від підтону (теплий/холодний), освітлення, сусідніх кольорів та інших чинників.

Головне правило – використовувати в одному приміщенні бежеві кольори одного підтону (теплого або холодного). Змішувати відтінки різної температури вкрай не рекомендується, оскільки це може створити відчуття неохайності та всі кольори будуть спотворені. Якщо ви не впевнені у виборі – зверніться за порадою до дизайнера, щоб отримати професійні рекомендації саме за вашим проєктом.

Бежевий колір в інтер'єрі - рішення для будь-якого стилю

Найбезпечнішим варіантом буде поєднання дуже різних за насиченістю відтінків. Наприклад, світло-бежевий у поєднанні з темним, майже коричневим. Що вищий контраст, то нижча ймовірність помилки. Контрастні поєднання в більшості випадків мають гарний вигляд, і невеликі похибки тонів тут майже не помітні.

Якщо є сумніви з приводу сполучуваності відтінків, а речі вже придбано, можна вдатися до невеликої хитрості. Помістіть між спірними предметами інтер’єру виріб зовсім іншого кольору, наприклад – чорного або червоного. Така колірна пляма виконуватиме роль яскравого акценту і кордону, який не дасть змішатися сумнівним відтінкам і відверне від них увагу.

Бежевий колір в інтер'єрі - рішення для будь-якого стилю

Особливості освітлення бежевого інтер’єру

Бежевий колір має гарний вигляд у будь-якому освітленні, все залежить лише від того, який ефект ви хочете отримати.

 • Для створення максимально затишного домашнього інтер’єру використовуйте кілька різних світильників у 3-5 точках приміщення. При цьому світильники не мають бути однаковими, навпаки – краще робити їх максимально різними за функціоналом і формою, але схожими за стилем. Наприклад, це можуть бути підлоговий торшер на високій ніжці, настінне бра, нічник і стельова люстра. У кожного з цих світильників своє призначення, їх можна використовувати як разом, так і окремо. Різні комбінації ввімкнених світильників даватимуть абсолютно різний результат. У такому варіанті використання світильники виконують не тільки свою пряму функцію, а й виступають у ролі значущих елементів декору.
 • Якщо ж вам подобається все технологічне і мінімалістичне, зверніть увагу на точкове підсвічування по периметру приміщення або навіть прямо на меблях. Світильники будуть практично невидимими, при цьому інтенсивність освітлення можна буде відрегулювати в будь-який момент. Зручний варіант для тих, хто цінує функціональність і простоту. Світильники можуть розташовуватися під стелею, біля підлоги, навколо певних зон, які планується виділити.

Під час вибору світильників потрібно насамперед звернути увагу на колір світла – чи буде він теплим або холодним. Для більшості бежевих інтер’єрів підійде тепле світло – це допоможе створити відчуття затишку і тепла в прямому сенсі слова. Хоча тут усе залежить від ваших уподобань і стилю інтер’єру.

Наприклад, якщо це досить брутальний лофт, у якому використано холодний бежевий колір (ближче до сірого), то тут буде дуже доречним холодне підсвічування “невидимими” лампами. Ба більше, систему освітлення можна доповнити ще й теплими декоративними лампами – це теж може мати дуже ефектний вигляд;

Але такі нестандартні рішення вимагають хорошого чуття, і, бажано, досвіду роботи з дизайном інтер’єрів. Якщо ви не відчуваєте в собі сміливості для таких експериментів, краще обмежитися універсальними варіантами:

 • Теплі відтінки бежевого в інтер’єрі – робимо тепле світло.
 • Холодні відтінки – використовуємо лампи з холодним світлом.

Рекомендації щодо використання бежевого кольору в інтер’єрі

 • Не захоплюйтеся використанням різних відтінків бежевого, нехай їх буде не більше 3-4. За такої кількості ризик помилитися мінімальний, а результат завжди виходить очікувано ефектним.
 • Не намагайтеся підібрати точно в колір елементи, які від початку різні за фактурою і матеріалом. Наприклад, немає сенсу підбирати точно в одному кольорі шафу і диван. У будь-якому разі вони не виглядатимуть однаково, а особливості освітлення ще підкреслять цю різницю. Тому не варто витрачати час на свідомо нерозв’язні завдання.
 • Тверезо оцінюйте свою любов до чистоти, вибираючи текстиль бежевих відтінків. Наприклад, світлі чохли для стільців доведеться прати щотижня. Якщо в будинку є маленькі діти, то знадобиться ще більше зусиль для підтримки ідеальної чистоти текстильних (і не тільки) елементів.
 • Чим більше відтінків бежевого використовується в інтер’єрі, тим менше має бути помітних фактур. Такий підхід допоможе створити гармонійний бежевий інтер’єр без надмірного розмаїття деталей і нюансів, на які відволікається погляд.
 • Для створення яскравих акцентів у бежевому інтер’єрі використовуйте мобільні елементи, які легко за необхідності прибрати або замінити. Це можуть бути пледи, подушки, накидки на меблі, килимки тощо. Акцентних кольорів не повинно бути багато, в ідеалі – не більше двох.

Переваги бежевого інтер’єру

 1. Практичність. Бежевий колір – найневибагливіший з точки зору догляду. Звичайно, це не означає, що можна починати збирати сміття. Але дрібні недосконалості на бежевих поверхнях практично не видно, і вони не будуть дратувати погляд між прибиранням. Наприклад, чорний колір у цьому плані набагато примхливіший і вибагливіший, при його використанні частота прибирання зросте в кілька разів.

 2. Універсальність. Бежевий колір відмінно поєднується майже з усіма кольорами, його легко використовувати в інтер’єрах будь-якого стилю. Навіть якщо десь сталося непопадання за відтінком, це завжди можна скорегувати за допомогою правильного освітлення та інтер’єрних аксесуарів. Бежевий інтер’єр можна в будь-який момент оновити і повністю перетворити за допомогою декількох додаткових елементів – це дуже швидко і доступно.

 3. Естетичність. Інтер’єри, в яких переважає бежевий колір, завжди мають благородний і вишуканий вигляд. Більше жоден колір не має такої здатності – автоматично перетворювати приміщення на стильне і затишне. За інших рівних, бежеві інтер’єри завжди мають ефектніший вигляд, ніж усі інші монохромні варіанти.

 4. Актуальність. У дизайні інтер’єрів теж є мода, і вона змінюється щороку (а іноді й частіше). Бежевий колір цим швидкоплинним тенденціям непідвладний, він завжди має доречний і сучасний вигляд. Інтер’єр у бежевих тонах – ідеальний варіант для консерваторів, які не женуться за модою і вважають за краще орієнтуватися виключно на власний смак. Через роки і навіть десятиліття бежевий колір не вийде з моди, на відміну від більшості інших складних і яскравих кольорів. До речі, за помітними відтінками і поєднаннями можна швидко визначити “вік” інтер’єру. Помітні рішення швидко застарівають, а бежевому кольору це точно не загрожує.

Бежевий колір в інтер'єрі - рішення для будь-якого стилю

By Mebmoy