Інтер’єр у стилі шале ідеально підходить для заміських будинків, призначених для відпочинку. Основу стилю складають напрямки, що зародилися під час будівництва будинків у французькій провінції Савойя, у передгір’ї Альпійських гір. Шале часто відносять до дизайнерського напряму, який остаточно оформився під впливом сільського стилю альпійських районів Швейцарії.

Інтер'єр у стилі шале: основні риси та особливості

Стиль шале передбачає використання для оздоблення приміщень двох основних природних матеріалів: дерева і каменю. Це зумовлено історичною традицією зведення гірських будинків, у яких цокольний поверх був кам’яним, а надбудову виконували з дерев’яного бруса.

Розташування будинку в горах певним чином впливало на можливості природного освітлення внутрішнього оздоблення. Основний фасад будівлі зазвичай оснащувався великими вікнами, що виходили на південний схід. Інші стіни будівлі також оснащувалися великими, іноді від підлоги до стелі, вікнами у витончених дерев’яних рамах. Такі будівельні прийоми сприяли тому, щоб у приміщення проникала максимальна кількість світла. У сучасному вигляді будинки в стилі шале часто оснащуються панорамними вікнами в рамах з дерева або стилізованого під нього пластику.

Велика кількість снігу, звичайна для високогір’я, зумовила для будинків шале найпрактичніший вид покрівлі. Зазвичай це двосхилий дах із черепиці, який добре утримує тепло в холоди і не збирає талу воду під час відлиги.

Черепиця є досить важким покрівельним матеріалом. У поєднанні зі снігом, що зібрався на поверхні даху, вона здатна чинити значний тиск на всю конструкцію будинку. Для підтримки такої масивної конструкції будівельники використовували потужні дерев’яні балки. Надалі саме вони стали основною ознакою внутрішнього оздоблення будинку в стилі шале. При цьому стелі можуть бути як дуже високими, так і низькими.

Історично склалося так, що будівництво будинків у горах часто було пов’язане з труднощами, пов’язаними з вибором місця. Будинки будували на невеликих майданчиках або уступах. Далеко не завжди вони мали правильну геометрію, а несучі конструкції з балок розташовувалися паралельно або перпендикулярно одна до одної.

Шале, на відміну від сучасного хай-тек, не є стилем чітких ліній. Він ґрунтується на органічному поєднанні масивних дерев’яних конструкцій, оздоблення з природних матеріалів, простих меблів і сільських або мисливських аксесуарів.

Меблі в стилі шале

Для оформлення вітальні або спальні в стилі шале необхідно підбирати дерев’яні меблі з м’якою оббивкою. Оббивка повинна викликати приємні тактильні відчуття і відчуття тепла. Ідеально підійдуть диван і крісла, при виготовленні яких використані льон, бавовна, вовна, натуральна шкіра. Естетика гірського стилю передбачає використання розташованих на диванах і ліжках подушок ручної роботи, овчини, покривал із вовни.

У шале мають гарний вигляд крісла, столики, стільці, в яких проглядається деяка незграбність ліній і химерні форми, характерні для стилів минулого століття. Краще за інших у шале виглядають предмети меблів, поверхня яких передає справжній колір і фактуру натурального дерева. По-справжньому оригінальний вигляд мають дерев’яні скрині або тумби з кованою металевою фурнітурою.

Спальня в стилі шале зазвичай декорується простіше, м’якше і ніжніше, ніж інші кімнати. Звичайний набір меблів для спальні складається з великого і зручного ліжка, тумбочки з торшером, крісла або стільця з м’якою оббивкою. Ліжко в спальні, захищене з усіх боків балдахінами, – це характерний атрибут стилю шале.

Аксесуари в інтер’єрі стилю шале

Оформлення внутрішнього оздоблення в стилі шале не передбачає використання дуже яскравих і насичених кольорів. Пожвавити і прикрасити інтер’єр, не порушивши загальну стилістику, допомагають найрізноманітніші аксесуари. Особливого колориту надають шкури і опудала тварин, мисливська зброя, старовинні предмети побуту жителів гірських районів.

У шале кожен предмет інтер’єру працює на створення оригінальної та неповторної атмосфери. У всьому має бути ексклюзивність. Центральна люстра вітальні найчастіше являє собою масивну конструкцію з металу і дерева. Простота люстри в даному випадку покликана підкреслити природність усього внутрішнього оздоблення. Для стилю шале добре пасують люстри і світильники, стилізовані під свічники.

Пожвавити монохромний інтер’єр також допомагають яскраві картини на стінах із зображеннями гірських пейзажів і скляні вази з букетами свіжих або висушених квітів і трав.

Важливими з погляду створення стилю шале і зручними в практичному плані є м’які вовняні пледи, покривала і чохли для подушок, зшиті вручну з натуральних матеріалів. Щільні штори натуральних відтінків не тільки мають гарний вигляд, а й відмінно зберігають тепло, створюють комфорт і затишок.

Важливою і традиційною деталлю інтер’єрів будинків, оформлених у стилі шале, залишається камін у вітальні або спальні. Для шале класичним оформленням каміна є облицювання натуральним каменем і прикраса його верхньої частини рогами оленя або лося. У сучасному варіанті оформлення відмінно виглядають найрізноманітніші види газових і електричних камінів або їх імітації.

Види оздоблення внутрішніх поверхонь приміщень у стилі шале

Старовинний і лаконічний дизайн стилю шале ідеально підходить для відпочинку. Він ідеальний не тільки для заміських будинків. При правильному використанні натуральних природних матеріалів шале відмінно лягає в канву оформлення міських квартир. Він дає змогу створити комфортну зону відпочинку навіть у мегаполісі, що вирізняється шаленим ритмом життя.

Шале можна віднести до сільських стилів. До його аналогів, тільки з національними відтінками, можна віднести:

  • англійський стиль кантрі;
  • американське “ковбойське ранчо”;
  • французький прованс;
  • російський сільський стиль.

Головне, що об’єднує всі ці напрямки, – це їхня максимальна природність і природність. Сільські напрямки в оформленні інтер’єрів підкуповують своєю одночасною простотою і практичністю. Це зовсім не означає, що шале не може виглядати дорого і багато.

Насамперед вигляд інтер’єру залежить від матеріалів, які використовуються для оздоблення великих поверхонь. Найкращий варіант для оздоблення підлог у стилі шале – це натуральна дерев’яна дошка. Як альтернативу можна використовувати якісний ламінат під цінні породи дерева. Гарний вигляд мають майстерні імітації під зістарені дуб, модрину, бук.

У кухні, оформленій у стилі шале, дерев’яна підлога може здатися не досить практичною. Гармонійно виглядатиме поверхня підлоги, облицьована дещо грубуватою плиткою ручної роботи.

Дерево є в шале основним матеріалом для оздоблення стін і стелі. У цьому контексті складно говорити про те, що це саме оздоблювальний матеріал. Для шале характерне збереження природного вигляду і фактури дерева, використовуваного для виготовлення несучих і підтримуючих конструкцій.

Інтер'єр у стилі шале: основні риси та особливості

У тому разі, якщо висота стель невелика, для візуального розширення простору їх фарбують у білий колір або білять. Кращий стилістичний ефект досягається шляхом фарбування тільки невеликих ділянок. При цьому дерев’яні балки зберігають у природному вигляді.

Використання натурального каменю для стилю шале так само природно, як і деревини. Зазвичай він застосовується для облицювання камінів, декоративного оформлення ділянок стін і підлоги. Дорогий і багатий вигляд має підлога з грубо оброблених кам’яних злібів, покритих спеціальним лаком.

Інтер’єрні рішення в стилі шале можуть бути найрізноманітнішими. Він передбачає як повну відсутність драпірування, так і використання оригінального декоративного текстилю у вітальні, спальні і навіть ванній кімнаті.

Головною перевагою шале є можливість створення затишної та комфортної атмосфери найпростішими засобами. Такий інтер’єр максимально зручний і простий. Йому не властива химерність і яскраві фарби. Саме лаконічна стриманість шале зробила цей альпійський стиль одним з найпопулярніших серед любителів комфортного відпочинку. Шале не обмежується строго певними рамками. Це скоріше дизайнерський напрямок, який можна ефективно використовувати при оформленні найоригінальніших інтер’єрів.

Інтер'єр у стилі шале: основні риси та особливості

By Mebmoy