Для того щоб встановити камін у вітальні, необхідно ретельно продумати стиль і дизайн вітальні з каміном: все має поєднуватися ідеально, і камін – той аксесуар, який вимагає для себе особливих умов в інтер’єрі.

Оформляємо камін під стиль приміщення

 • Класика. Жодних додаткових декорів і прикрас – над каміном можна розмістити картину або лампу, обираємо крайність – стриманість або багата розкіш. Фасад каміна має бути виконаний з каменю або дерева.
 • Кантрі. Ідеальний варіант для великих приміщень у заміських будинках. Камін повинен бути виконаний з грубого каменю, виступати зі стіни. Такий декор матиме чудовий вигляд у збройовій кімнаті або приміщенні мисливця.
 • Модерн. Невеликий камін, що підходить для квартири-студії або квадратної вітальні. Декор розташовується в кутку або вздовж будь-якої стіни.
 • Бароко. Камін повинен бути з химерними формами, масивним і вкрай помітним.

Поради

При виборі місця для встановлення каміна відмовтеся від простору між вікнами і від зовнішньої стіни загалом – це обіцяє додаткові тепловтрати.

Над каміном потрібно заповнити простір: повісити дзеркало або картину – це буде візуально створювати додаткове тепло в приміщенні.

Поруч із декором матимуть чудовий вигляд крісла і диван, а ось телевізор краще повісити перпендикулярно.

Особливо акуратно потрібно поводитися під час вибору колірної гами: все повинно гармоніювати між собою і бути оформлено в приблизно однаковій палітрі.

Класика

Класика – це насамперед строгість. Нейтральна колірна гамма, чіткі закінчені лінії.

Як доповнення до каміна можна використовувати картини і дзеркала, настінні бра і полиці з дрібним декором.

Мінімалізм

Повна відсутність декору навколо каміна. У кімнаті має бути максимум вільного простору, стіни мають бути максимально відкриті. Ідеальний вигляд мають бетонні або металеві вироби, димар варто заховати в стіну.

Кантрі

Простір навколо каміна має бути виконано з дерева або каменю, і не настільки важливо, штучний буде матеріал або натуральний (природний). Камін у цьому випадку варто використовувати в заміському будинку. Допускається використання у квартирі, але тільки в разі, якщо вона досить велика за площею.

В оформленні приміщення і самого каміна необхідно використовувати сільські мотиви.

Модерн

Максимум контрасту, дзеркал, скла – камін має виглядати стильно, водночас строго. Декор має бути великий, можна використовувати будь-які моделі із зовнішнім малюнком.

Камін і дерево

Моделі камінів, обшиті деревом, виглядають трохи смішно і навіть дивно. Тому найкраще поєднання – дерево плюс камінь. Камін виходить елегантним, в міру строгим і досить затишним.

Існують моделі, виконані під старовину, або, навпаки, з новими блискучими панелями.

Візуально збільшуємо простір

Камін – сам по собі немаленький декор, він захаращує навіть досить велике за площею приміщення. Тому варто піти на деякі хитрощі, щоб візуально розширити кімнату:

 • Світло. Використовуйте якомога більше світла і підсвічуйте камін. Чудово підійдуть люстри і бра, торшери і точкові світильники.
 • Пастельна палітра. Оформіть кімнату в нейтральних пастельних тонах, тоді камін не здаватиметься таким громіздким.
 • Легкість і прозорість. Щоб додати в кімнату легкості й повітря, зробіть акцент на дзеркала і напівпрозорі тканини.

Незалежно від того, який стиль ви обираєте, пам’ятайте, що камін – це тепло, затишок і м’яка розкіш. Такий декор гідний того, щоб перебувати в кожному будинку.

Сьогодні дизайнери готові запропонувати вам тисячу і один варіант оформлення приміщень з використанням камінів. Не поспішайте, подивіться всі варіанти. І виберіть той, який вже заздалегідь несе в собі домашній затишок і тепло.

Камін у вітальні кімнаті – стилі та варіанти оформлення інтер’єру

Всю історію людської цивілізації втіленням затишку і тепла виступало домашнє вогнище. Спочатку його уособлювало багаття, що давало змогу всьому племені зігрітися і безпечно виспатися. Зараз під поняттям “домашнє вогнище” мають на увазі камін або піч. Але, на жаль, не кожне приміщення розраховане на розміщення в ньому подібного предмета інтер’єру. Як же знайти вихід із цієї ситуації?

Маленька вітальня

Приміщення невеликого розміру здатні зачаровувати своїми мініатюрністю і затишком. Якщо грамотно поєднувати два ці аспекти, позитивний результат не змусить себе довго чекати.

Для візуального збільшення простору дизайнери рекомендують використовувати відбивну поверхню. В ідеалі це можуть бути дзеркала незвичайної форми.

Види камінів

Хороший камін є не тільки предметом для обігріву приміщення, а й центральною частиною інтер’єру вітальні з каміном. Саме тому необхідно заздалегідь продумати ідею.

Перше, що потрібно засвоїти, – усі каміни як прилади опалення розрізняються за способом встановлення, типом використовуваного палива, дизайном і конструкцією.

 1. Спосіб встановлення

За способом установки каміни розбиваються на групи: острівні, кутові, пристінні та вбудовані. Те чи інше розташування має пряму залежність від смакових уподобань господаря житла.

 1. Тип використовуваного палива

Одним з основних критеріїв при виборі каміна у вітальню можна вважати тип використовуваного палива. Адже саме від цього залежатимуть конструкція і спосіб встановлення вогнища.

 • Дров’яний камін

Найпроблематичніше – встановлення димоходу. Адже помилка обійдеться недешево. Адже якщо наплутати в розрахунках і зробити його занадто довгим, то дрова будуть швидко прогорати, якщо навпаки – продукти горіння будуть проникати в будинок.

Дизайн вітальні з каміном у квартирі
 • Газовий камін

Дизайн вітальні з каміном у квартирі

Газовий камін за характеристиками схожий на дров’яний. Єдині їхні відмінності – конструкція топки і обов’язкове підключення до газової магістралі. Такий камін працює на метані.

 • Електричний камін

Насправді електричний камін – стилізований нагрівальний прилад. Його плюсами є швидкість нагріву, мобільність і відсутність як таких палива та його похідних. Такий предмет інтер’єру достатньо під’єднати до електромережі – і простір наповниться теплом і затишком.

 • Екокамін

При використанні даного виду каміна витрачається спеціальне паливо, яке практично не бере участі в процесі виділення продуктів горіння. Екокамін дозволено розміщувати навіть у квартирі. Ще однією його перевагою є справжній вогонь. Немає диму без вогню. В даному випадку є вогонь – немає диму.

 1. Конструкція

Будова топки впливає на кількість тепла, що віддається. Тобто від кількості сторін, з яких спостерігається полум’я. Камін може бути одностороннім, двостороннім, тристороннім і чотиристороннім. Залежно від збільшення сторін змінюється і тепловіддача. Найвища спостерігається у каміна з односторонньою конструкцією топки.

 1. Дизайн

Найпопулярнішими стилями дизайну вітальні з каміном у квартирі залишаються хай-тек, класичний камін і провінція (кантрі).

 • Хай-тек

Камін, виконаний у подібному стилі, заворожує своїм незвичайним виглядом. При створенні цієї частини інтер’єру здебільшого обирають вогнетривкі матеріали (металеві листи, скло тощо), футуристичні форми, холодні відтінки.

 • Класика

Найкращий матеріал для такого каміна – камінь (наприклад, мармур). Він додасть інтер’єру витонченості та величної таємничості. Камінь може бути прикрашений різьбленими фігурками або квітами.

 • Кантрі

Каміни в стилі кантрі відрізняються наявністю широкої балки з дерева, а також збільшеною “підошвою”. Дослівно назва “кантрі” перекладається як “село” або “провінція”. З чого випливає, що вибір повинен припасти на натуральні матеріали.

By Mebmoy