Одним із найзагадковіших і неповторних напрямів дизайну по праву вважається ф’южн в інтер’єрі. Цікаве, суперечливе, багато в чому хаотичне оформлення тільки набирає обертів популярності, незважаючи на те що з’явилося майже 50 років тому. Уповільнений старт на вершини рейтингів має просте пояснення. Ф’южн унікальний, розкішний і, як наслідок, дорогий. У стилі зроблена успішна спроба поєднати абсолютні протилежності дизайну: класику і ар-деко, мінімалізм і бароко, еклектику і прованс. Безладне змішання кольору, форми, розмірів створює яскраву, нетривіальну обстановку, повторити яку вдруге навряд чи вийде. Адже за основу береться художнє бачення дизайнера, доповнене творчими фантазіями власників квартири та ексклюзивними предметами декору.

Основи ф’южн

Стиль не піддається традиційним характеристикам. Важко визначити основні риси fusion-дизайну. В основу покладено художню гру з кольором, матеріалом і текстурою. Стиль передбачає використання насиченої, кричущої палітри і несподіваного поєднання фактур. Він якимось дивом балансує на межі несмаку, викликаючи незмінне захоплення як у професійних художників-декораторів, так і у людей, далеких від світу мистецтва. Лейтмотивами стилю стають:

 • Емоції – візуальне сприйняття формату “подобається – не подобається” відіграє ключову роль у створенні інтер’єру.
 • Богемність – заохочується прояв ексцентричності, абсолютної творчої свободи, втілення ірраціональних, навіть дивних дизайнерських рішень.
 • Скромність – невід’ємна частина fusion, контраст із богемністю. Проявляється у вигляді лаконічних покриттів поверхонь або мінімалістичних предметів меблів.

Суперечливий стиль ф’южн в інтер’єрі стає втіленням альтернативної реальності. Відсутність будь-яких правил поряд з показною розкішшю і зробили стиль безумовним трендом останніх років.

Колір – основа fusion

Складний дизайн передбачає поєднання безлічі кольорів. Яскраві акценти, різкі метаморфози, нетрадиційні переходи від одного відтінку до іншого – так вперше бачить ф’южн непосвячена людина. Але варто заглибитися у вивчення інтер’єру, як чітко вимальовуються правила, за якими була складена палітра:

 • фонові відтінки – коричневий, сірий, білий;
 • додаткові кольори – болотний, темно-фіолетовий, рожевий кварц, світло-синій;
 • акценти – яскраво-червоний, насичений синій, ультразелений, бузковий.

І ось уже колірна какофонія перетворюється на строго впорядковане поєднання. Якщо яскраві відтінки домінують на поверхнях, отже, окремі елементи меблів суворі, без вишукувань. Нейтральний текстиль пом’якшує кричущі шпалери. Акценти у вигляді картин, килимів, окремих предметів декору врівноважуються спокійним оточенням.

Стиль ф’южн стороною обходить будь-яку буденність. Тому тут колір проявляється не в однотонних мотивах, а у величезному розмаїтті орнаментів і візерунків. Вони починаються на стінах, непомітно переходять на меблі або декор, потім різко обриваються і знаходять продовження в абсолютно несподіваних деталях інтер’єру: кованому мереживі люстри або ліпнині на стелі. Основні зображення стилю:

 • імпровізації на тему фауни – характерні смужки зебри, тигра, леопарда;
 • рослинні орнаменти – квіти, ліани, екзотичні суцвіття;
 • геометрія у всіх проявах – зигзаги, прямі смуги, квадрати, прямокутники, трикутники;
 • етнічні мотиви – індійські, арабські, слов’янські, азіатські, давньогрецькі символи.
Стиль ф'южн в інтер'єрі

Відстежити малюнок на стінах, підлозі або в декорі складно. Візерунок “спалахами” проявляється на меблях, текстильних елементах, аксесуарах. Наприклад, килим у вигляді тигрової шкури або пов’язані між собою картини з повторюваними геометричними фігурами.

Оздоблювальні матеріали

Інтер’єр у стилі ф’южн створюється за допомогою складних фактур. Якщо поверхня стіни виконана із застосуванням тривимірних ефектів, значить, і на дотик вона повинна відповідати візуальній картинці. Для цих цілей часто використовують модні 3D-панелі. Правило застосовується до всіх складових інтер’єру. Основні матеріали fusion-дизайну – це, як правило, інноваційні покриття:

 • стіни – рідкі, коркові, тканинні, бамбукові шпалери, невеликі острівці з натурального каменю або панелей з цінних порід дерева, 3D-покриття;
 • підлоги – натуральний паркет, ламінат, коркове дерево, старовинна керамічна плитка, можна використовувати цікавий лінолеум або килимові покриття;
 • стелі – глянцеві натяжні стелі, дерев’яні балки, фактурна штукатурка, акрилове фарбування;
 • столярка – масив дерева (дуб, венге, береза, ясен), полівінілхлорид, алюміній, скло.
Стиль ф'южн в інтер'єрі

Усі матеріали, що використовуються для створення певного інтер’єру, чудово поєднуються між собою. Наприклад, паркетна дошка доповнює натуральний камінь, скло – метал, рідкі шпалери – елементи меблів з акрилу. Якщо дозволяють фінанси, власники квартири можуть використовувати в оформленні дорогоцінні метали для розстановки акцентів. Наприклад, срібні рами дзеркал або картин відмінно перегукуються з раритетними сервізами або столовими приборами. Ф’южн любить розкіш, але тут вона м’яка, без помпезності та сліпучого блиску. Це просто і дорого, що відчувається в кожній деталі.

Світло в стилі ф’южн

Неординарності дизайну fusion неможливо домогтися без правильного освітлення. Гра тіні та світла підкреслює або пом’якшує химерні елементи декору. Головне завдання штучного освітлення – виділити окремі деталі та сконцентрувати на них усю увагу. В інтер’єрі доречно використовувати всі типи ламп:

 • точкові світильники – встановлюються на стелях, плінтусах, меблях;
 • торшери – сучасні, класичні, палацові (залежно від основного мотиву стилю);
 • бра, від мініатюрних у коридорі до масивних у вітальні;
 • настільні лампи перегукуються з центральними люстрами;
 • світлодіодні стрічки, встановлені в плінтусах, карнизах, стельових бордюрах;
 • центральні люстри – будь-якого стилю, за винятком важких замкових, з великою кількістю кованих елементів.

Відштовхуючись від основної палітри інтер’єру, підбирається і провідний колір лампочок. Так, дизайн ф’южн у бежево-коричневих відтінках передбачає використання жовтого світла, у синьому – прозоро-блакитного. Важливо домогтися глибокого залягання тіней для створення характерної атмосфери і затишку.

Особливості меблювання та текстильного декору

Гарнітури, модульні системи в дизайні ф’южн виключені. Меблі з різних колекцій, стилів і навіть епох знаходять дивовижну гармонію в інтер’єрі. Декоратори вважають це основною перевагою fusion. У якому ще стилі на кухні поруч можна поставити антикварну вітрину для посуду і сучасні кухонні шафи або з дубовим обіднім столом поєднувати стільці з акрилу!

У кімнатах простежується та ж тенденція. Диван-куточок у футуристичному дизайні та старовинне крісло-гойдалка, плетені меблі з ротанга поруч зі скляним каміном, стільці в стилі Людовика XIV і абсолютно екзотичний журнальний столик із пластику. Експерименти проводити можна і потрібно. Ф’южн дає необмежену свободу самовираженню. Єдина вимога – не завантажувати простір великою кількістю меблів.

Як і всі інші аспекти стилю ф’южн, чітких критеріїв використання текстильного оформлення тут не існує. Поєднання різних за фактурою і складом тканин – норма дизайну. Наприклад, гардинне полотно з оксамитовим, об’ємним малюнком на невагомій органзі. Шовкове покривало з пухнастими декоративними подушками. Або лляні скатертини з парчевою оббивкою стільців. Такий підхід можна порівняти з походом у бутік мрії, в якому хочеться придбати все й одразу, не звертаючи уваги на протилежні стилі. Але таємничий ф’южн усе ж вимагає поєднання. Якщо матеріали неоднорідні, слід зв’язати їх у єдину композицію “червоною ниткою” – повторюваним мотивом візерунка, кольором або прикрасами (бахрома, стрічки, пензлі прихватів на шторах).

Стиль ф’южн при близькому знайомстві заворожує і змушує закохатися з першого погляду. Але красивий і яскравий дизайн вважається не тільки найзагадковішим в інтер’єрних рішеннях, а й найскладнішим для реалізації. Без допомоги талановитого фахівця з художнім баченням обійтися не можна. Інакше модний ф’южн можна легко перетворити на колгоспне уявлення про розкіш і багатство.

By Mebmoy