Будинки з дерева незмінно асоціюються з укоріненими традиціями, теплом і упорядкованістю. Затишна вітальня в дерев’яному будинку – це саме те місце, в якому гармонійне поєднання дерева, стилістичних рішень і декору особливо важливе. Сосна, ялина, модрина, або кедр самі по собі є унікальною природною сировиною для зведення будинків. Завдяки деревині в приміщеннях створюються здоровий мікроклімат, хороша теплоізоляція, виграшне первинне оздоблення стін, стель і підлоги. Будучи головною кімнатою, вітальня в дерев’яному будинку прекрасно підходить для реалізації класичних і сучасних ідей в інтер’єрі.

Основні принципи дизайну

Нині можна зустріти велику різноманітність проєктів, у яких заміські будинки зводяться з рубаної або оциліндрованої колоди, прямокутного або клеєного бруса. У будь-якому разі під час оздоблення вітальні необхідно максимально зберегти і підкреслити виграшні сторони дерев’яних поверхонь. У декоративному і функціональному плані перевагу слід віддавати натуральним матеріалам: каменю, кованим виробам, килимам і природним тканинам.

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує масу рішень, які роблять зовсім не обов’язковою відмову від штучних покриттів або елементів оздоблення. При виборі ламінату для підлоги, штучного каменю для зони каміна або МДФ-панелей для меблів необхідно стежити, щоб вони гармонійно поєднувалися з деревом. Їхній колір і фактура мають бути максимально природними.

Загальний дизайн вітальні у дерев’яному будинку чималою мірою формується за рахунок правильного підбору вікон. Традиційно вікна дерев’яних будинків теж виготовляються з дерева. Найпопулярнішим на сьогоднішній день рішенням є вікна з євробруса. Рами, що складаються з дерев’яних клеєних ламелей, можуть піддаватися лакуванню або фарбуванню, зберігаючи при цьому вигляд і фактуру натурального дерева. З підвіконнями з добре обробленої деревини такі вікна чітко вписуються в інтер’єр, лише підкреслюючи природний характер матеріалу.

Зонування

У прагненні створити у вітальні дерев’яного будинку затишний і функціональний інтер’єр необхідно враховувати один нюанс: ще на етапі планування практично у кожного власника заміського будинку виникає бажання облаштування каміна. Найлогічнішим і найзручнішим місцем для такого природного й оригінального джерела тепла є вітальня. При цьому камін стає не просто її прикрасою, а й частиною, з урахуванням особливостей якої будується все наповнення кімнати. Наприклад, не можна укладати в безпосередній близькості від джерела вогню килими або ставити меблі через високу ймовірність їхнього загоряння. Правильне зонування корисної житлової площі здатне вирішити як цю, так і інші проблеми.

Найчастіше у вітальнях заміських будинків і котеджів виділяють такі зони:

  • відпочинку з розташованими в ній каміном, м’якими меблями, телевізором, журнальним столиком;
  • їдальню з обіднім столом і стільцями;
  • місце роботи або проведення часу – зазвичай біля великого вікна, де встановлюються письмовий стіл, крісла-гойдалки, розташовуються музичні інструменти.

Зонування вітальні в заміському будинку не передбачає спорудження будь-яких перегородок. У цьому разі використовують каскадні сходинки, вертикальні міжповерхові опори, великі акваріуми, двосторонні каміни, килими і килимові доріжки. При цьому необхідно прагнути до візуального розширення простору. Максимум природного світла створить відчуття повітряної легкості будь-яких дерев’яних елементів від балок на стелі до колон і сходів.

Популярні стилі

Для віталень у дерев’яних будинках підходять найрізноманітніші поєднання меблів, конструктивних елементів, покриттів, декору в класичних і сучасних стилях. За будь-якого стилістичного рішення сполучною ланкою виступають дерев’яні стіни, стельові суцільнодерев’яні або фальшбалки, підлоги з дощок, паркет або будь-яке синтетичне покриття під дерево. Для будинків із бруса або колоди в інтер’єрі краще за інших підходить сільська класика. Російська хата, шале, прованс, кантрі, скандинавський стиль – це тематики, до яких найчастіше вдаються професійні дизайнери під час оформлення віталень у заміських дерев’яних будинках.

Російський стиль

Цілком природно виглядають інтер’єри, оформлені в стилі російської хати або дворянської садиби. Мода на все російське стала стрімко повертатися. Наявність різьблених елементів, простих дерев’яних меблів, скринь, самоварів, хохломи, гжелі, димківської іграшки, вишитих подушок і рушників не просто стилістично виправдана, а й природна. За бажання навіть камін можна стилізувати під російську піч, а інтер’єр оживити повішеними на стіну постолами або підковою.

Характерною “фішкою” інтер’єру в російському стилі може стати розміщена в центрі вітальні справжня російська піч. Якщо в стародавні часи піч була опалювальною спорудою і місцем приготування їжі, то зараз її можна розглядати і як функціональну екзотику. З її допомогою приміщення вітальні можна розділити на дві зони: житлову та обідню. Правильно зроблена і обкладена кахельною плиткою піч стає не просто джерелом тепла, а й предметом гордості власника будинку.

Інтер'єр вітальні в дерев'яному будинку

Скандинавський стиль

Скандинавському стилю притаманні стриманість, мінімалізм і строгість ліній. Дерев’яні поверхні при цьому або мають природний колір, або забарвлюються і лакуються в білий. Перевантаженість інтер’єру меблями або декором не допускається. Функціональність простих предметів підтримується наявністю максимальної кількості вільного простору. Диван, крісла, стільці, столи в скандинавському стилі мають бути з натурального дерева, але без громіздких елементів декору. Що стосується текстилю, то це льон, бавовна і шерсть. Натуральність у всьому! Великий простір у світлих тонах, звісно, не повинен нагадувати засніжену північноєвропейську пустелю. Кований метал незвичайних форм у декорі, скло і мармур на камінах, невеликі стінові кладки з натурального каменю, гобеленові полотна чудово оживляють скандинавський інтер’єр і надають ненав’язливу атмосферу затишку.

Інтер'єр вітальні в дерев'яному будинку
Вітальня Магнум

Шале

Оформлення вітальні заміського будинку в стилі шале є усвідомленим вибором мешканців великих міст, які втомилися від міської метушні. Сам стиль шале, що буквально означає “будиночок пастуха”, має риси оформлення швейцарських альпійських будинків. Дерево і натуральний камінь виступають тут як основа будь-якої композиції. Найзатишніше місце у вигляді зручного м’якого дивана обов’язково розташовується біля каміна. Туди ж можна поставити і пару зручних крісел з кованими ніжками. Обладунки, старовинна зброя, мисливські трофеї, старовинний годинник, свічки у свічниках – все це тільки підкреслює стиль шале.

Якщо інші стилі допускають фарбування натурального дерева, то гірничо-мисливська тематика передбачає його натуральність і повну природність. Сучасний стиль шале лише нагадує про те, в яких умовах жили мисливці і прості альпійські селяни. При збереженні умиротворення і спокою він давно трансформувався в класику для найвимогливіших і забезпечених власників будинків.

Старовинні свічники та класичний дров’яний камін у вітальні можна замінити сучасними висококласними електричними або газовими аналогами. Шкура тварини на підлозі біля каміна теж не обов’язково має бути натуральною. У всьому іншому краще дотримуватися натуральності та природності з оформленням інтер’єру в приглушених пастельних тонах. Для надання необхідного колориту в якості класичних елементів стилю шале використовують подушки і вовняний картатий плед.

Якщо в шістдесятих-сімдесятих роках минулого століття в дизайні приміщень переважала тенденція повсюдного використання синтетики і пластику, то в наші дні затребувана натуральність. Щоправда, інженерні та будівельні технології зробили крок далеко вперед. Хай-тек, бідермейер, гранж, неокласика, рустик, еклектика – всі ці стилі адаптовані до сучасних умов і знаходять повсюдне застосування у вітальнях будинків з натурального дерева.

By Mebmoy