Розташувати ліжко і диван у вітальні – відмінний спосіб економно розподілити житловий простір. Оформлення квартири-студії передбачає поділ площі на функціональні зони, при цьому організовуються спальне і гостьове місця. Це стає можливим завдяки використанню цікавих дизайнерських прийомів.

Варіанти зонування

Перш ніж облаштовувати спальню-вітальню, потрібно вибрати місце для сну. Проаналізуємо можливі варіанти зонування:

 1. Спальне місце розміщують подалі від дверей. Ліжко краще розташувати поруч із вікном, на протилежному боці від входу.
 2. Багато хто небезпідставно вважає спальню особистим простором, де людина має почуватися надійно і спокійно. Дизайн вітальні з ліжком і диваном розробляється з урахуванням побажань господаря, мається на увазі наявність перегородки. Дефіцит природного освітлення з лишком заповнюється торшерами, точковими і настінними світильниками.
 3. Якщо площа велика, допускається розмежування за допомогою перегородки з гіпсокартону. Завдяки встановленню стіни до стелі створюється невелика спальня. Недоліком такого зонування є те, що в гостьову не проникає світло. Якщо встановити перегородку до половини стелі, це не завадить потраплянню сонячних променів і забезпечує ізольованість спальні.
 4. Простір розділяється матовою перегородкою, яка чітко демонструє лінію між функціональними зонами.
 5. Зонування такої вітальні можливе за допомогою зсувних штор. Щільні фіранки забезпечать приватність обстановки, а легкі виділять грань спальні, зберігши водночас цілісну значимість кімнати. Цікаво і незвично виглядають портьєри, виготовлені з гранованого стеклярусу.
 6. Встановлення ліжка в залі можливе завдяки використанню перегородок, що розсуваються, які не будуть перевантажувати простір. Ширина перегородки може варіюватися. Мобільні ширми дозволяють змінювати площу, збільшуючи вітальню або зменшуючи спальню. Під час приходу гостей зона розваг розширюється, потім перегородка приймає вихідну позицію.
 7. Зонувати вітальню невеликої площі можна за допомогою стелажа без задньої стінки, який застосовується для того, щоб зберегти дорогі серцю речі. Така конструкція не заважає проникненню сонячного світла.
 8. Зонування кімнати можливе за допомогою візуальних ефектів: різні структури підлогового покриття, контрастне фарбування стін тощо.
 9. Невеликий подіум із вмонтованими шухлядками дає змогу виділити спальне місце.
 10. Поділ простору можливий і за допомогою оригінальних способів освітлення. Наприклад, у спальні можна приглушити світло, а у вітальні зробити його яскравішим.
Оформлення вітальні з ліжком і диваном

При формуванні зон, де в одній кімнаті розташовані диван і ліжко, слід з особливою увагою поставитися до дизайну для збереження загальної стилістики приміщення.

Де сховати ліжко?

Вітальня з диваном і ліжком диктує власні правила: у денний час доби вона відіграє роль кімнати для гостей, у нічний – спальні. Вдень ліжко можна заховати для збільшення житлової площі.

Розміщення ліжка у вітальні можливе завдяки використанню цікавих дизайнерських задумок:

 1. Можна не ховати спальню, а впровадити її в денну атмосферу.
 2. Ліжко можна розмістити за крісельними спинками.
 3. Цікаве рішення – ліжко-трансформер, яке вдень перетворюється на шафу.
 4. Якщо у квартирі високі стелі, можна встановити ложе, розташувавши його над гардеробною.

Оригінальна ідея – ліжко, що ховається вдень під стелю, а ввечері опускається вниз. Воно добре кріпиться за допомогою металевих ланцюгів і звільняє необхідний простір.

Ідеї інтер’єрного дизайну

Є безліч креативних ідей з облаштування спальні – вітальні :

 1. відсутній поділ приміщення, завдяки чому вдається зберегти простір і природне освітлення. Використовується незалежно від площі кімнати і кількості вікон. Зони можна виділити, якщо правильно підібрати і розташувати меблі.
 2. Зведення стіни з полегшеного будівельного матеріалу. Цей варіант можна застосовувати в прямокутній кімнаті з кількома віконними прорізами. Якщо вікно одне, споруджується перегородка зі скла.
 3. Двері на роликах ховають постіль і ділять приміщення на зони.
 4. Ложе ховається за шторками в нішу.
 5. Постільну частину формують за стелажами, що пропускають сонячне світло в загальну зону.
 6. Спальню відокремлюють складною ширмою.
 7. Якщо є дитина, в кімнаті розміщують два ліжка. При цьому паралельно нижній частині дорослого ліжка встановлюють дитяче ліжко, зберігаючи таким чином загальну стилістику приміщення.

Оптимальний варіант зонування підбирають, враховуючи параметри приміщення, розташування і кількість вікон, висоту стель, індивідуальні переваги господарів.

Ліжко якого стилю вибрати?

Для зонування найкраще підійдуть такі стилі:

Оформлення вітальні з ліжком і диваном
 1. Класика – вирізняється лаконічністю і строгістю.
 2. Етника (прованс, африканський, японський стилі) – поділ здійснюється за допомогою розписних ширм.
 3. Сучасні напрямки (техно, мінімалізм, хай-тек) – створюють зручну і приємну обстановку.

Дизайн відбивається не тільки на естетичності житлової площі, а й на відчуттях домочадців. Важливо, щоб стиль оформлення відповідав характеру і вподобанням мешканців будинку.

Які матеріали краще застосовувати?

При зонуванні використовують різні будматеріали:

 • килими;
 • для спорудження перегородок застосовуються гіпсокартонні плити;
 • шпалери, що відрізняються текстурою і колор істикою;
 • як підлогове покриття залу використовують керамічну плитку;
 • на підлогу спальні укладається ламінована дошка;
 • при встановленні міжкімнатних перегородок застосовується ДСП.

Грамотне застосування оздоблювальних матеріалів дозволяє чітко розмежувати спальню і вітальню.

Оформлення вітальні з ліжком і диваном
Оформлення вітальні з ліжком і диваном

М’які меблі

Якщо площа приміщення дозволяє, можна поставити у вітальні невеликий диван, крісла. Оббивка і колір меблів можуть відрізнятися. Цікавий дизайн вийде, якщо вибрати різні кольори дивана і крісел.

При створенні спальні-вітальні слід віддати перевагу розкладному дивану, кріслам. Це збереже необхідний простір.

У розкладних меблів є істотний мінус – їх доведеться щодня збирати і розбирати.

Зону для гостей обставляють компактними меблями. Хорошим варіантом стануть кутовий і П-подібний диван із маленьким столиком. Зберігати одяг можна в комодах, кутових шафах, які не займають багато місця.

Корпусні меблі

Крім спальної зони, потрібно приділити увагу гардеробній. Фахівці використовують низку варіантів монтажу шафи в гостьовій зоні. Гардероб закривають розсувною стулкою зі скла, яка пропускає всередину світло.

Оформлення вітальні з ліжком і диваном

Невеликі приміщення оснащують ліжком-трансформером, вбудованим у шафу. Одним рухом руки вітальня перетворюється на спальню.

Завдяки високим стелям можна встановити подіум із ложем, яке висувається завдяки коліщаткам.

Асортимент меблів вражає уяву. Їх виготовляють з якісних матеріалів, декорують незвичайними елементами. Крім дивана і ліжка, будуть потрібні:

 1. Шафа-купе, зручна і компактна. Дозволяє вмістити велику кількість одягу, постільних комплектів та інших предметів гардероба.
 2. Скляний журнальний столик.
 3. Стелажі та книжкові полиці, розташовані на стіні, мають прекрасний вигляд, не захаращують простір, дають змогу розкласти друковану продукцію, розставити горщики з квітами.
 4. Приліжкові тумби з дерева, що дають змогу вмістити безліч корисних дрібниць.
 5. Диван зі знімною боковиною, яка використовується як стіл.
 6. Ложе оснащене висувними шухлядами, де можна зберігати постільну білизну, несезонні речі.

Господар апартаментів може своїми силами або за допомогою дизайнера продумати інтер’єр так, щоб усі його складові гармонійно поєднувалися між собою.

Яскраві акценти

Плануючи розмістити ліжко і диван у вітальні, важливо продумати яскраві акценти, які будуть відволікати увагу від релаксаційної зони. Органічно впишуться в дизайн вироби з тканини, а також аксесуари помітних кольорів, що візуально збільшують площу.

Оформлення вітальні з ліжком і диваном

Приміщення оформляють в єдиній колірній гамі, а функціональні зони акцентують за допомогою цікавих панно. Сюжети картин при цьому не повинні вибиватися із загальної стилістики.

Перед розміщенням сувенірів, статуеток з порцеляни на полицях необхідно продумати, наскільки доречним є їхнє використання в обраному стильовому напрямку.

Витончений інтер’єр спальні-вітальні допоможуть створити правильні деталі. Важливим декоративним елементом служать кімнатні рослини.

Як слід продумавши дизайн вітальні з ліжком і диваном, ви отримаєте багатофункціональний простір, в якому буде приємно перебувати як господарям, так і гостям.

By Mebmoy