Вітальня в хрущовці є чудовим місцем для реалізації безлічі ідей і дизайнерських знахідок. Інтерес до облаштування квартир, що знаходяться в так званих хрущовках, обумовлений їх значною присутністю на ринку вторинного житла. Тільки в Росії частка таких будинків у загальному житловому фонді становить близько 10 %.

Особливості та базові характеристики віталень

П’яти- і чотириповерхові “хрущовки” стали результатом переробки під радянські СНиПи креслень французького архітектора Раймонда Камю. Спочатку проєкт був націлений на створення швидкомонтованого і наддешевого житла. У результаті в одно-, дво-, і трикімнатних квартирах площа віталень становила від 14 до 20,7 м². Висота стель у приміщеннях не перевищувала 2,5 м. Якщо врахувати, що кожен десятий житель Росії і не тільки, як і раніше, живе в таких будинках, то питання створення комфортних умов для проживання зовсім непусте.

Планування типових квартир у будинках спорудження 60-80 років минулого століття не вирізнялося оригінальністю. У різних проєктах вітальня у 2- і 3-кімнатних квартирах була прохідною. Розглядаючи однокімнатне житло, в якому площа єдиної кімнати не перевищувала 20 м², а кухні – 6,2, можна говорити про критичний брак простору. У цих умовах для створення комфортної обстановки і якісно нових умов для проживання не обійтися без спеціальних дизайнерських прийомів.

Вітальня Кантрі

організація простору

До функціональних “хвороб” хрущовок можна віднести:

 • брак простору;
 • розташування кімнат на одній стороні будівлі;
 • планування за принципом прохідності;
 • низькі стелі та незручні коридори;
 • зношеність комунікацій, які довгий час не бачили капітального ремонту.

Правильно обраний дизайн вітальні у хрущовці здатний перетворити всю малогабаритну квартиру. При цьому слід дотримуватися таких загальних правил:

 • мінімалізм в інтер’єрі не буде перевантажувати обстановку і займати і без того обмежений простір;
 • вибір одного підлогового покриття для всіх приміщень, крім санвузла, допоможе візуально витягнути простір і створити враження плавного переходу однієї зони в іншу;
 • під час організації місця для зберігання одягу слід обмежитися однією вбиральнею і виключити встановлення “ненажерливих” у плані простору шаф;
 • світла меблі, переважно світлі тони в оздобленні стін і білі стелі без надмірностей у поєднанні з гладкими і дзеркальними поверхнями додадуть додаткового об’єму вітальні;
 • функціональність кожного предмета має бути максимальною – дивани, що розкладаються, з шухлядами для зберігання речей, банкетки з коробами, підлогові полиці з шухлядами вздовж стін дадуть можливість прибрати в них речі, зберігши загальний порядок;
 • зонування з організацією одночасно декількох сценаріїв освітлення створить відчуття затишку;
 • використання як акцентів штор, невеликих картин, постерів, фотографій, яскравих окремих предметів меблів здатне пожвавити будь-який мінімалістичний стиль, надавши вітальні індивідуальності та настрою.
Популярні інтер'єри віталень у хрущовках

Який стиль оформлення вибрати

За своєю природою мінімалістичними стилями є скандинавський і японський. У них традиційно відсутні важкі та масивні меблі. Притаманна обом стилям натуральність кольорів і предметів формує відчуття вільного, начебто не використовуваного, простору. Такі деталі японського стилю, як легкі прозорі перегородки, давно знайшли використання і в інших стилістичних рішеннях.

Інтер’єр вітальні в хрущовці, якій понад 50 років, зовсім не заперечує такого модного урбаністичного стилю, як лофт світлі шкіряні меблі, перегородки зі скла, імітація відсутності зовнішнього оздоблення, бронзові або мідні предмети здатні вітальню в однокімнатній хрущовці перетворити на елегантне ультрамодне житло.

Неокласика

Сучасний інтер’єр вітальні в хрущовці можна створити, використовуючи прийоми стилю неокласика. Власне, неокласика – це та ж класика, тільки в полегшеному вигляді. Неокласицизм ґрунтується на використанні сучасних технологій і матеріалів, тому слово “оновлення” до нього підходить якнайкраще. До того ж він за своєю суттю демократичний і допускає впровадження інших дизайнерських напрямів. Як це можна використовувати в невеликій за розмірами хрущовці?

Якщо традиційний класичний стиль з масивними меблями – це не найкраща ідея для вітальні в хрущовці, то його якісно полегшена і вдосконалена версія – це те що потрібно.

Добротні дорогі меблі пісочних, бежевих і сірих відтінків можна доповнити легкими полицями зі світлого дерева. Освітлення найкраще організувати за допомогою витончених підвісних світильників і підлогових торшерів. Доповнити дизайн і збільшити функціональність можна скляними журнальними столиками, електричними камінами, прозорими вазами. Оскільки вітальня – це головна кімната, то особливе місце в ній виділяється плоскому телевізору, який з метою економії простору краще закріпити на стіні.

Скандинавський стиль

Маленька вітальня просто зобов’язана бути світлою кімнатою. Повністю білі стіни і стеля в поєднанні зі світлою підлогою створять ілюзію розширення простору навіть при слабкому освітленні. Якщо вікна хрущовки звернені на північ, то скандинавський стиль щонайменше дасть змогу зробити її привабливішою і більшою.

Скандинавський інтер’єр за притаманного йому мінімалізму не є нудним. У цьому разі необхідно особливу увагу приділити акцентам, розставленим у вигляді колоритних елементів. Скандинавський стиль передбачає встановлення модульних меблів, незвичайних і яскравих аксесуарів, візерункових килимів і диванних подушок.

У жодному разі не варто вішати на вікна масивні темні штори. В оригінальному варіанті справжнього скандинавського стилю штори відсутні зовсім.

Вітальня Магнум

хай-тек

Хай-тек можна, безумовно, віднести до мінімалістичного стилю. Його головна відмінна риса – наявність великої кількості ультрасучасних деталей. Звичайно, щоб реалізувати ідеї хай-тек у хрущовці, слід повністю усунути все, що нагадує про її поважний вік. В ідеальному варіанті необхідно прибрати ненесучі стіни між кухнею, коридором і вітальнею. Створивши квартиру-студію, можна зайнятися її сучасним наповненням. Основні матеріали в оздобленні – пластик, скло, метал. Наявність сучасної техніки обов’язкова. Грамотне застосування блискучих і дзеркальних поверхонь лише пожвавить обстановку.

Колірна гамма стилю хай-тек не передбачає яскравих кольорів. Тут цілком достатньо білого, чорного і сірого спектра. Причому комбінувати кольори можна по-різному. Чорна підлога чудово може виглядати з білими стінами і стелею. Біла підлога, білі стіни, чорні меблі, чорні штори і скляні поверхні наповнять вітальню змістом, здатним змусити повністю забути про те, що це хрущовка. Чудово доповнити цей стиль можна яскравими аксесуарами в соковитих червоних, жовтих або синіх кольорах. Це можуть бути невеликі подушки, статуетки, картини, настінні годинники.

Вітальня Глейс

чого слід уникати в інтер’єрі

В інтер’єрі невеликої вітальні слід керуватися принципом розумної достатності. Тут неприпустимо як розміщення важких меблів, так і наявність великої кількості дрібних аксесуарів. І те й інше входить у явне протиріччя з принципами мінімалізму. Якщо величезний диван або крісла сильно обмежують життєвий простір, то безліч дрібних елементів створюватиме відчуття безладу. Крім того, слід:

 • уникати використання у великій кількості принтованого текстилю;
 • використовувати мінімум домашніх рослин;
 • не ставити на підлогу великі вази;
 • не розміщувати однакові за функціональністю предмети інтер’єру (світильники, крісла, стільці) в хаотичному порядку.

На державному рівні в Росії розпочато боротьбу з хрущовками. Якщо оцінювати її темпи, то необхідність в удосконаленні такого житла для простих жителів буде актуальною ще досить довго. Проявивши творчий підхід і скориставшись деякими порадами з цієї статті, цілком під силу кожному зробити зі старої вітальні сучасну, зручну і затишну кімнату.

By Mebmoy