Інтер’єр у сірих тонах можна назвати одним із класичних і перевірених часом варіантів дизайну приміщень. Цей колір як один із базових тонів палітри прекрасно поєднується з різними відтінками і може бути з успіхом застосований у різноманітних стильових рішеннях.

Психологія сірого кольору і його можливості в інтер’єрі

Сірий колір в інтер’єрі, на думку психологів, схильні обирати спокійні та врівноважені особистості, для яких особливу вагу має внутрішній спокій і умиротворення. Цей колір ідеально підходить для оформлення спальні, зон відпочинку та релаксу. Він не подразнює зорові рецептори людини, дає можливість мозку розслабитися і знижує рівень тривоги та стресу.

Сірий колір у дизайні представляє великий простір для використання різних яскравих акцентів. Він є не тільки чудовим фоном для них, а й значною мірою приглушує зайву строкатість і пом’якшує навіть найсоковитіші фарби в декорі. З цієї причини він досить поширений як базовий тон у дизайні не тільки приміщень, а й одягу.

При створенні інтер’єру з включенням цього кольору найважливіше значення має рівень освітленості кімнати. Брак природного світла і непродумане штучне освітлення зроблять кімнату похмурою і депресивною. Тому особливу увагу під час роботи над проектом потрібно приділяти опрацюванню світлового сценарію інтер’єру.

Відтінки та поєднання сірого кольору

Сірий має безліч градацій, кожна з яких здатна по-своєму розкрити інтер’єр:

 • Світлий відтінок належить до базових тонів, які легко вписати практично в будь-який стиль. Він візуально розширює приміщення, наповнює його повітрям і світлом. Він ідеально підійде для створення кімнати в стилі класика, прованс, мінімалізм, хай-тек.
 • Темний варіант, навпаки, звужує приміщення, надає йому камерності та інтимності. Рекомендується для великих кімнат або як виділення однієї акцентної стіни. Впишеться в мінімалістичний, сучасний або лофтовий інтер’єр.
 • Додавання синього і фіолетового дає складні міксові поєднання, велика кількість яких у кімнаті може погіршити її сприйняття. Краще використовувати подібні відтінки як додаткові, наприклад, для текстилю.
 • Срібний асоціюється з космічною тематикою, може бути застосований під час дизайну приміщень у стилі хай-тек або тематичної дитячої кімнати для юного дослідника і винахідника.

Сірий колір є одним з найбільш дружніх відтінків і успішно поєднується практично з усією палітрою кольорів. Кожне нове поєднання сірого кольору в інтер’єрі матиме свій візуальний і психологічний ефект, який слід враховувати при створенні дизайн проекту кімнати:

 • З блакитним, бірюзовим. Спокійне поєднання, що несе відчуття прохолоди і свіжості. Ідеально для спальних кімнат.
 • З фіолетовим, рожевим. Ніжна палітра для створення розслаблювальних і чуттєвих інтер’єрів. Підходить для оформлення особистих кімнат для дівчат або молодих жінок.
 • З червоним, помаранчевим. Надихаюче і пристрасне поєднання. Буде прийнятним у кухні, вітальні в стилі ретро або сучасних інтер’єрах.
 • З жовтим, гірчичним. Оптимістичне поєднання, яскравість і сонячність жовтих відтінків на тлі сірої бази розкривається найкращим чином. Гарне поєднання для оформлення будь-яких приміщень.
 • З бежевим, зеленим. Заспокійливі екологічні поєднання. Гарні для класичного або скандинавського стилів.

Використання сірого кольору в різних стилях

Відтінки сірого кольору належать до базових тонів, що дає змогу включати їх практично до всіх наявних інтер’єрних стилів. Безсумнівною перевагою є нейтральність і хороша сполучуваність з іншими тонами. Обравши сірий як основу інтер’єру і щоразу розбавляючи його новими відтінками, можна буде досить простими й економічними способами оновлювати інтер’єр приміщення.

У кожному інтер’єрному стилі використання відтінків сірого має свої особливості.

Хай-тек

Сучасний інтер’єр у стилі хай-тек передбачає велику кількість сіруватих тонів у різних відтінках і фактурах:

 • метал;
 • скло;
 • камінь;
 • бетон.

Різноманітну палітру від світлих до темних відтінків сучасні дизайнери активно доповнюють натуральним деревом і живими рослинами для створення теплішого і затишнішого простору.

Лофт

Урбаністичний стиль, що представляє адаптацію заводських приміщень під житлові апартаменти, включає відтінки сірого в свою основну палітру нарівні з цегляною охрою. У лофтовому інтер’єрі можна дозволити застосувати досить темні відтінки, наприклад графітовий.

Лофт дає можливість практично безмежного застосування відтінків обговорюваного кольору в інтер’єрі, не тільки для оформлення стін, підлог і стель, а й у меблях, аксесуарах і текстилі.

Класика

Класичний інтер’єр з його стриманістю у фактурах і відтінках тяжіє до використання світлих тонів цього кольору. Вони можуть бути використані як оздоблення стін або застосовані в оббивці меблів. Найпоширенішими поєднаннями для класичного стилю стануть поєднання з бежевим, пастельними відтінками зеленого, рожевого і блакитного.

Скандинавський еко-стиль

Традиційний скандинавський інтер’єр передбачає забарвлення потинькованих стін білою фарбою з додаванням сірого і жовтого кольорів. Отриманий світлий відтінок прекрасно відбиває сонячне світло, створює ілюзію великого і світлого простору. З ним чудово гармонують живі рослини, меблі з натурального дерева, текстиль з бавовни та вовни.

Часто застосовують у скандинавському інтер’єрі й темні відтінки сірого. Вони використовуються для предметів меблів та інтер’єру, вносячи контраст у загальний світлий образ приміщення.

Кантрі та прованс

Стилі, близькі до природи, активно включають природні відтінки сірого кольору у свої палітри. Як правило, це досить світлі градації кольору, які виступають у ролі базового фону для фарбування стін або меблів. Для створення сільського стилю його розбавляють традиційним текстилем з набивним малюнком або дрібною кліткою, великою кількістю дрібного декору і картин.

Хорошими компаньйонами до сірих відтінків у стилі прованс або кантрі стануть насичений бордовий і зелений кольори. Подібні поєднання є класичними для цих інтер’єрів.

Особливості використання та поєднання сірого кольору в дизайні приміщень

Сірий інтер’єр у різних приміщеннях

Використання сірого кольору має свої особливості залежно від призначення кімнати:

 • Вітальня має бути затишною, розташовувати до відпочинку і релаксу. Підійдуть поєднання з бежевими, зеленими відтінками. Особливу увагу варто приділити освітленню приміщення, опрацювавши точкові варіанти світла для створення різних світлових сценаріїв: від урочистого до інтимного.
 • Кухня в сірих відтінках може бути як сучасною, так і класичною. Варто уважно продумати стильове рішення побутової техніки та приділити увагу колірній палітрі декоративних елементів. Від їхнього вибору залежатиме настрій кухні: від розслаблюючого до енергійного.
 • Спальня в цьому кольорі стане ідеальним місцем для сну і відпочинку. Рекомендується використовувати поєднання з приглушеними пастельними відтінками й уникати надмірно темних колірних плям.
 • Дитяча кімната має бути світлою, тому не варто використовувати темні відтінки кольору. Перевагою сірих стін у кімнаті для дитини стане особливе вміння цього кольору згладжувати строкатість декору, використаного в приміщенні. Навіть велика кількість різнокольорових іграшок на тлі сірих стін не викликатиме відчуття хаосу і безладу.
 • Передпокійна зона в сіруватих відтінках може бути створена в сучасному або лофтовому виконанні. Цікавим буде поєднання цього кольору з фактурою цегли або натурального каменю.
 • Ванна кімната в приглушених сіруватих відтінках може стати оазисом умиротворення. Не рекомендується створювати інтер’єр цієї кімнати повністю в цьому кольорі за малої площі приміщення, оскільки створюватиметься відчуття тісноти і тиску.

Створюючи інтер’єр із включенням сірого кольору, варто пам’ятати як про переваги відтінку, так і складнощі, які він несе. Грамотний підхід до дизайну інтер’єру і дотримання наших порад допоможе створити незабутній і гармонійний проект для будь-якої кімнати.

Особливості використання та поєднання сірого кольору в дизайні приміщень

Особливості використання та поєднання сірого кольору в дизайні приміщень

By Mebmoy