Облаштуванню вітальні однозначно варто приділяти особливу увагу. Ретельно продуманий дизайн, гарний інтер’єр неодмінно створює невимушену атмосферу, спонукає до приємного проведення часу в колі сім’ї або в компанії друзів.

Перетворюємо невелику вітальню на затишне сімейне місце

Очевидним недоліком маленьких віталень є їхня площа. Варіантів для зорового збільшення простору і не тільки маса. Варто лише визначитися зі стилем оформлення, і можна приступати до робіт. Усі способи візуального розширення приміщення ґрунтуються на легкості, виконанні у світлих кольорах, незавантаженості та компактності.

Вітальня Матісс

розширення простору в маленькій вітальні

Маленька квартира – це, найчастіше, основна причина маленької вітальні крім очевидного питання “Як облаштувати такий простір?”, виникає безліч інших. Здебільшого належить вирішити, яким буде основне призначення міні-вітальні. Дивитися телевізор можна і в спальні, приймати гостей – на кухні. Може виникнути думка, що у вітальні такого розміру немає сенсу.

Перепланування – чудове рішення для просторів маленьких розмірів, яке дає змогу значно не тільки поліпшити якість проживання, а й оформити унікальний інтер’єр кімнати. Розширюється міні-вітальня за допомогою приєднання кухні, передпокою, балкона або коридору.

Перетворюємо невелику вітальню на затишне сімейне місце

Об’єднання різних приміщень квартири між собою – процес не з простих, але результат вартий того. Одним із варіантів є демонтаж стіни (тільки не несучої), другий – оформлення дверних прорізів арковими склепіннями або наскрізними нішами.

При об’єднанні вітальні з однією з обраних зон варто оцінювати всі переваги і недоліки такого рішення. Наприклад, при об’єднанні з кухнею варто одразу подбати про потужну вентиляцію, яка не дасть змоги запахам розлетітися по кімнатах. Рекомендується зонувати простір меблями (диваном, барною стійкою), а не перегородками.

Для отримання гармонійного інтер’єру за таких поєднань варто насамперед правильно визначити функціональні зони, подумати над загальною стилістикою простору, детально підібрати меблі, освітлення і доречно поєднати колірну гамму з’єднаних приміщень.

Колір, світло, аксесуари та меблі – правильні “друзі” маленької вітальні

Коли варіант із переплануванням не розглядається, то існують деякі перевірені хитрощі дизайну маленьких віталень.

З особливою відповідальністю варто поставитися до підбору колірної гами, шпалер і принтів на них. Помилковим рішенням буде вибір для оздоблення стін темних тонів, які візуально зменшують і так невеликий простір. Світлі відтінки, зі свого боку, візуально збільшують кімнату, роблять її ширшою. Світлі кольори в принципі позитивно впливають на настрій і самопочуття господарів квартири.

Є кілька готових вдалих колірних варіантів для маленьких кімнат:

  • білий колір. Фарбування в такий колір дасть змогу приховати межі між стінами і стелею, тим самим розширити простір. Це стосується і меблів у такому кольорі;
  • чорно-біле поєднання. Створюваний контраст значно збільшує візуально кімнату, але швидко може набриднути. Наповнити вітальню затишком і теплом допоможуть кольорові елементи декору, яскраві деталі, аксесуари;
  • жовтий інтер’єр. Наповнює світлом і теплом вітальню, що виходить вікнами на північний бік. Крім того, колір сонця піднімає настрій, заряджає енергією та оптимізмом;
  • синій, блакитний, зелений, сірий (окремо або в поєднанні один з одним). Використовуються для інтер’єру кімнат, розташованих на південній стороні. Холодні відтінки надають відчуття прохолоди і свіжості, до того ж мають стильний вигляд, особливо в поєднанні з теплими відтінками.

Обираючи колір для приміщення, варто відразу ж позбутися громіздких і непотрібних меблів, предметів декору. Вони не тільки збирають пил, а й займають дефіцитний простір.

В організації правильного дизайну невеликої вітальні значну роль відіграє правильне освітлення. Не варто закривати потік природного світла щільними гардинами або темними шторами. Фіранка на вікні має бути максимально простою і легкою. Неодмінно природне світло доповнюється штучним освітленням, і це не має бути всього лише одна люстра. Джерела додаткового світла мають бути компактними, розосереджені по всій вітальні, світити яскраво і освітлювати весь простір. Не варто вішати світильники великих розмірів, маленькі вітальні не призначені для них.

Облаштовуючи приміщення таких розмірів, варто використовувати всі доступні можливості для їх візуального розширення. За високих стель це може бути вертикальний простір, місце під стелею або інша доступна й оригінальна ідея.

Картини і фотографії на стінах, вази і статуетки – небажані аксесуари для маленьких віталень. Вирішивши все ж таки зробити їх частиною декору, обирати предмети варто акуратно, віддавати перевагу невеликим аксесуарам і світлим зображенням.

У дизайн інтер’єру невеликої вітальні цілком може вписатися справжній символ домашнього вогнища – камін. Широкий асортимент таких пристроїв зі штучним полум’ям дасть змогу підібрати ідеальний прилад для облаштування свого простору. Головне завдання полягає в правильному встановленні (не разом із телевізором), підборі компактного розміру, обов’язково у світлих тонах.

Компактність – необхідний параметр не тільки каміна, а й усіх інших меблів, які хочеться бачити і якими хочеться користуватися у вітальні. У зв’язку з тим, що вільної площі мало, кожен її сантиметр потрібно використовувати грамотно й обдумано. Ідеальним варіантом меблів буде та, яка складається і розкладається, трансформується (стіл, диван, ліжко) і має вбудовану систему зберігання (шухляди, полиці, відсіки). Обираючи компактні меблі, все ж не варто забувати про їхню функціональність. Краще мінімум необхідного, ніж вітальня, в якій неможливо пройти.

Хитрощі дизайну невеликої вітальні

Дизайн невеликої вітальні – робота, що вимагає багато часу, сил і достатньої уяви. У процесі постійно доводиться грати зі світлом, простором, обмірковувати кожен крок, який допоміг би втілити візуальну ілюзію, збільшити горизонти простору.

Для таких цілей часто використовують дзеркала і глянцеві фактури (скляна стільниця, меблі з дзеркальними дверима, перегородки зі скла). Блискучі поверхні відбивають світло і проектують його по кімнаті, надаючи тим самим їй легкість, свободу і простір. Візуально розширити вітальню допоможе також дзеркальне розташування ідентичних предметів: диванів, картин, ваз і навіть дзеркал.

Крім того, створена ілюзія великого простору може бути нестандартною, здатною точно здивувати гостей. Це може бути як незвичайне поєднання кольорів, форм, фактур, унікальна розстановка меблів, так і деякі акценти на стінах (одній або декількох). Нанесення горизонтальних ліній на стіни візуально розширює їх, вертикальні – піднімають стелю. Такі рішення привертають увагу, відволікають від наявної тісноти кімнати.

Залишити вільним центр кімнати дасть змогу діагональне розміщення меблів щодо стін. Якщо потрібна шафа, купіть шафу-купе з дзеркальними дверима, а краще ще й кутову. Кутовим може бути і м’який диван – він не такий вже й компактний, але має достатню кількість посадкових місць, дає змогу обійтися без крісел, стільців та іншого.

Висновок

Головне завдання при плануванні дизайну маленької вітальні – правильний і грамотний підхід. Інтер’єр безпосередньо залежить від функцій меблів, яким сьогодні приділяється багато уваги.

Під час планування дизайну своєї маленької вітальні важливо забезпечити вільний простір для пересування кімнатою. Мінімум меблів у маленькій вітальні, все тільки найнеобхідніше – правило, дотримання якого дасть змогу не перевантажити невеликий простір приміщення і водночас створити сучасний і стильний дизайн.

By Mebmoy