Останніми роками дедалі популярнішими під час оформлення інтер’єру стають теплі та природні тони. Вони допомагають зробити простір комфортним і затишним, ідеально підходять для невеликих приміщень, візуально збільшуючи площу. Одним із таких варіантів є персиковий колір в інтер’єрі. Він належить до теплої частини спектра, допомагає створити приємну атмосферу домашнього затишку, прекрасно поєднується з різними відтінками. Застосування цього кольору для стін дає змогу використовувати яскраві та незвичайні прийоми, вибирати для обстановки білі меблі.

Персиковий колір в інтер'єрі

Особливості поєднання з іншими кольорами

Персиковий колір для сучасного інтер’єру почав використовуватися не так давно. Це поєднання білого, жовтого і червоного базових кольорів, що дає змогу створювати різні тони: від ніжного пастельного дуже світлого відтінку до насиченого, що нагадує соковиті фрукти, які й дали назву цьому кольору.

Незважаючи на те що персиковий відноситься до теплої гами і дозволяє підвищити комфорт у приміщенні, застосування тільки цього кольору не допускається. Така монохромна обстановка здаватиметься перевантаженою, вона почне швидко стомлювати. Тому рекомендується правильно підбирати кольори-компаньйони, завдяки яким персиковий повністю розкриє всі свої переваги, стане м’яким і ніжним, створить враження розкішної бархатистості.

Для інтер’єру можна використовувати різні варіанти цього кольору, починаючи насиченими і закінчуючи блідими, з ледь вловимим нальотом відтінку. Така палітра найкраще підходить для оформлення стін, абажурів і плафонів, посуду, текстилю, включно з постільною білизною. Це дає змогу створити необхідну атмосферу, яка потім доповнюватиметься різними акцентами. Найчастіше дизайнери обирають такі варіанти персикового відтінку:

  • ніжний або блідий колір, що візуально розширює приміщення, ідеально підходить для інтер’єру в стилі прованс, кантрі або міська класика;

  • відтінок рум’янцю або мигдалевого крему для приміщень з не надто хорошою природною освітленістю;

  • насичені тонка кольору шкіри буйвола, коралового піску або парфе для створення класичної теплої обстановки;

  • насичені відтінки корала, лососевий колір, рожево-персиковий або з перловими переливами – такі варіанти пасують для добре освітлюваних просторів, як тло для вишуканої обстановки в класичних стилях;

  • у деяких випадках обирають прохолодні тони, наприклад “персикова новела” або “тропічний персик”, вони потребують доповнення яскравими акцентами та зазвичай виступають у якості фону для стін.

Яку комбінацію вибрати?

Персиковий колір можна віднести до універсальних, які можна поєднувати з іншими варіантами. Але найвдалішими будуть такі комбінації:

  • Білий і персиковий колір насичених, яскравих тонів. Подібне поєднання допоможе зробити обстановку повітряною і легкою, додасть більше затишку, що прекрасно підходить для дитячих, спалень або загальних кімнат. Меблі обирають суто білого кольору або з легкими перлинно-сірими переливами, персиковий використовується дозовано, зазвичай тільки під час оформлення стін. Для підлог рекомендуються темні тони, що забезпечують необхідний контраст і врівноважують обрану палітру.

  • Теплі та холодні відтінки зеленого з блідо-персиковим. Для інтер’єру спалень рекомендуються такі варіанти, як теплі тони салатового, фісташкового, болотного або насиченого коричнево-зеленого кольорів. Подібна обстановка виглядатиме вишукано й оригінально, створюючи затишний простір для відпочинку. Для загальних приміщень, їдальні або вітальні можна вибрати поєднання з холодними зеленими тонами малахітового, смарагдового або м’ятного кольорів.

  • Лососевий або будь-який інший насичений відтінок персикового прекрасно поєднуватимуться з темно-сірим кольором “мокрого асфальту”. Така обстановка має строгий і лаконічний вигляд, вона ідеально підходить для домашньої бібліотеки або кабінету, місця для занять дитини. Щоб додати динаміки, можна використовувати акценти білого або чорного кольору, аксесуари блідо-блакитного або коричневого тонів.

  • Класичне поєднання з насиченими коричневими тонами здатне надати інтер’єру розкішних палацових рис. Палітра має бути теплою, можна урізноманітнити її акцентами у вигляді золотого орнаменту для стін, яскравих аксесуарів, складних орнаментів кольору темного шоколаду.

Досить несподіваною й оригінальною знахідкою стало комбінування блідо-персикового відтінку та меблів у рожевих холодних тонах. Це модний напрямок, який дає змогу підкреслити індивідуальність інтер’єру, зробити його більш виразним і динамічним. Як основний відтінок для меблів використовується колір курної троянди або ніжний західно-рожевий. Текстиль та аксесуари в приміщенні мають бути більш насиченими, наприклад у відтінках фуксії або корала.

Для тих, хто віддає перевагу контрастним рішенням, підходить поєднання з білим, бордовим і червоно-помаранчевим. Така обстановка буде яскравою, але вона рекомендується для кухонь або їдалень, оскільки в житлових приміщеннях може викликати стомлення. Також акуратно треба використовувати поєднання персикового з баклажановим, лавандовим відтінками, кольором блакиті або морської хвилі.

Персиковий колір – яскрава і цікава знахідка для сучасного інтер’єру. Така палітра ідеально підходить як фонова, вона чудово поєднується з білими, блакитним, темно-сірим і багатьма іншими відтінками. Подібний базовий колір стане ідеальним для елегантних білих меблів, створюючи комфортну і вишукану обстановку. Персиковий також можна використовувати для домашнього текстилю, створення незвичайних акцентів. Чудовим прикладом стане інтер’єр у стилі прованс у холодній пастельній гамі з використанням крісел насиченого коралового кольору. Але при виборі поєднання рекомендується уникати надмірної присутності темних тонів, так як обстановка будь-якого приміщення в цьому випадку буде здаватися перевантаженою.

By Mebmoy